Sport 11.11.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:12.

Čakovec - dvorana GŠ-e. Suci: Kober i Sunajko (Zagreb).
Međimurje: Sladoljev, Balent, Marciuš, Čužić 3, Varga1, Jeftić 7, Krajner, Maretić 6, Zadravec 1, Malović, Paponja 5, Šunjić, Rodik, Herman 6, Ćavar 1, Vurušić 1. Trener: Željko Anić
Gorica: Crnojević, Lončar, Ceković 2, Ferenčina 5, Laljek 2, Vozab 3, Dželalija 6, Vondruška , Nedić 2, Broazović 5, Seferović 3, Debeljak, Uzelac, Tomić, Petrač. Trener: Tomislav Mesarov
- - - -
Sedma pobjeda u nizu, postignuta boljom igrom u drugom poluvremenu. Prvih 30 minuta nisu najavljivali ništa dobroga za domaće. Nakon početkog vodstva u 5. minuti 4:1 počele su greške što su gosti dobro iskoristili, preokrenuli rezultat i u 13. minuti vodili 7:4. Domaći su uspjeli u 22. minuti stići to vosdstvo i vodii 11:10. Za kratko, ponovo greške i nekoliko nepotrebnih poteza koji su omogućili da gosti prvih 30 minuta završe zasluženim vodstvom 16:13.
Odmor je domaćima dobro došao, u drugom su poluvremenu zaigrali mnogo bolje i to se odmah vidjelo i rezultatski. U 36. minuti preokrenuli su rezultat, vodili 18:17 i vodstvo nisu ispuštali do kraja susreta. U 46. minuti bilo je +4, devet minuta pred kraj 26:20 čime je pobjednik riješen. Iza toga bila je rutina susret privesti kraju, priliku zaigrati dobili su i svi s klupa pa na kraju očekivana i zaslužena pobjeda i važni bodovi i veselje kompletnog domaćeg sastava i gledališta koji ih je podržalo.
• U subotu ih čeka teško gostovanje kod Zameta u Rijeci. Gdje će ako žele i 8. pobjedu u nizu trebati igrati mnogo bolje, točnije dobro u cijelom susretu, ne samo u njegovom drugom dijelu kako je to bio slučaj s Goricom.

Ostali rezultati 9. kola: Moslavina - Buzet 23:22, Varteks di Caprio - Dubrava 33:30, Croatia o. - Zamet 42:26, Nexe - Medveščak 27:25, Siscia - Karlovac 31:25, Bjelovar - Arena 33:26, Poreč - Split 33:26.

16. Split 9 1 0 8 246:283 2

Parovi 10. kola: Buzet - Split, Arena - Poreč, Karlovac - Bjelovar, Medveščak - Sisca, Zamet - Međimurje, Gorica - Nexe, Dubrava - Croatia osiguranje, Moslavina - Varteks di Caprio.

1. HRL
Sekunde falile do pobjede
PRELOG - ŽUPANJA 21:21
Prelog - školska sportska dvorana. Gledatelja 250. Suci: Lukić i Stipinović (oba ZG). Prelog: Lončarić, Belić 2, Matić, Hoblaj 3, Bergovec 2, Balog 3, Lisjak 5, Bratković, Peklar 2, Hamonajec, Grgek, Raspet, Martinčević, Halić, Janušić 2, Belić 2. Trener: Saša Kuček
Rukometaši Preloga bili su tako blizu da uknjiže prvu prvenstvenu pobjedu jer su 25 sekundi prije kraja utakmice imali gol prednosti i loptu ali udarac Baloga brani raspoloženi vratar Rajković da bi pet sekundi prije kraja utakmice gosti preko Nađa postigli pogodak vrijedan poravnanja. Sama utakmica bila je čvrsta borbena i neizvjesna u kojoj su gosti u prvom dijelu stalno vodili ali se na odmor otišlo s 11:11. U nastavku domaćin puno bolji, stalno je imao rezultatsku prednost najviše +4 koju nije uspio zadržati te se je na kraju morao zadovoljiti sa bodom. Nakon utakmice trener Preloga Saša Kuček je rekao:
- Mislim da smo dobro odigrali utakmicu borbenošću te zalaganjem smo ponovno kompenzirali fizičku inferiornost. Strpljivo disciplinirano smo se držali u igri i gradili rezultat da bismo sredinom drugoga poluvremena vodili čak +4 međutim, nedostajalo je malo sportske sreće i iskustva da se dobra igra okruni sa dva boda.
Ostali rezultati 8. kola: Umag - Kaštela 18:29, Senj - Spačva 32:32, Crikvenica - Osijek 22:19, Mladi rudar - Ivančica 29:30, Đakovo - Brod 32:33.
14. Prelog 8 0 2 6 215:255 2
• 9. kolo: Kaštela Adriachem - Prelog. (Z. Premuš)

II. LIGA SJEVER (Ž)
Sve bolje igre
ČAKOVEC - BROD G. 33:31
Čakovec - dvorana GŠ. Gledatelja: 100. Sutkinje: Lukić (Zg) i Vajdić (Kc).
Čakovec: Kolak, Poljaković, T. Horvat 3, Radić-Vržina, Vojković, Zlojtro 3, I. Horvat 1, Vugrinec 5, Rob, In. Horvat 1, Jurković 6, Cerovec, Marcijuš, Kapelari, Dežić 14, Šulj. Trener: Stjepan Golik
Čakovčanke su zasluženo slavile, tijekom cijelog su susreta imale rezultatsku prednost, a pobjeda je mogla biti i uvjerljivija. Nakon vodstva gošći do rezultata 12:9, preokret i prvih 30 minuta vodstvo domaćih 17:12. U drugom su poluvremenu domaće vodstvo povećale na 8 razlike i onda nepotrebno stale pa su dozvolile Brođankama čak poravnati ishod na 30:30: U finišu Čakovčanke ponovo sigurne, a pobjeda zaslužena. (j.f.)

ZRINSKI - PITOMAČA 28:26
Čakovec - dvorana GŠ. Gledatelja: 100. Suci: Blesić i Presek (Koprivnica).
Zrinski: Žvorc, Kristofić 12, P. Posavec 5, Ivačić, Makar, Vrbančić, Sanjković 2, S. Posavec 5, Bogdan, Zadravec 1, Vinković, Delladio, Resman 2, Tompoš, Sklepić, Trstenjak 1. Trener: Nebojša Buvač
Mlade Čakovčanke igraju sve bolje, nisu respektirale favorizirane gošće, rezultatski potvrđuju svoj talent. Sredinom prvog poluvremena imale su uvjerljivo vodstvo od čak 11:4, taj su dio susreta završile vodstvom 16:13. Vodile su s 4 razlike i do same završnice, onda stale i dozvolile gošćama da im se rezultatski približe. Kada je Anja Žvorc obranila zicer i spriječila izjednačenje ponovo su domaće zaigrale prema očekivanju i na čelu s Silvijom Kristofić došle do važnih bodova i zaslužene pobjede.
Ostali rezultati 5. kola: Petrijevci - Vukovar 28:13, Podravka Lino - Natura Agro 48:28, Tvin Trgocentar - Pan Đakovo 28:16, Bjelovar - Darda 37:32.
12. Đakovo 5 0 1 4 99:128 1
• 6. kolo: Vukovar - Zrinski, Čakovec - Petrijevci.

III. LIGA SJEVER
Važni bodovi Nedelišća
Rukometaši Nedelišća nastavljaju dobrim igrama, u 9. kolu pobijedili su direktnog protivnika - Novsku. Važnu pobjedu postigli su i igrači Info-stara u Koprivnici, mladi Čakovčani zbog kadetskog prvenstva svoj su susret s Concordiom odgodili. Kod žena u 7. kolu igračice Preloga poražene su od drugo plasiranog sastava Ivanca, dojučerašnjih drugoligašica.
■ MUŠKI - 9. kolo: Veliko Trojstvo - Daruvar 37:35, Koprivnica - Info star 30:31, Nedelišće - Novska 31:25, Međimurje II - Concordia odgođeno, Kneginec - Bjelovar II 31:41, Kučan - Garešnica 24:34, Varteks di caprio II - Ludbreg 52:26, Ilova - Lipa 42:30.
Redoslijed: Bjelovar II 15 bodova, Nedelišće 13, Novska, Ilova, Lipa i Varteks di caprio II 12, Info star 11, Koprivnica 10, Garešnica 8, Kneginec 7, Concordia i Ludbreg 6, Međimurje II 5, Veliko Trojstvo 4, Daruvar 3 i Kučan 2 boda.
■ ŽENE - 7. kolo: Bjelovar II - Podravka III 21:29, Viktorija - Koka II 7:55, Mlinar - Dragovoljac 44:22, Ivančice - Lipik 34:20, Daruvar - Gradine 28:19, Prelog - Ivanec 31:41.
Redoslijed: Podravka III 14 bodova, Ivanec 13, Koka II 11, Bjelovar II i Mlinar 10, Daruvar i Ivančice 6, Dragovoljac 4, Prelog i Lipik 2, Gradine i Viktorija 0 bodova.

I. KADETSKA LIGA
I dalje maksimalno
Mladi kadeti čakovečkog premier ligaša Međimurja u 3. krugu državnog prvenstva igranom u Čakovcu zabilježili su 2 nove pobjede i s maksimalnih 14 bodova vodeći su na tablici. Time ponavljaju uspjehe seniora i imaju niz od 7 pobjeda, no oni su i bez poraza. S Crikvenicom su morali igrati dobro da dođu do pobjede od 23:16, jer su Crikveničani igrali vrlo grubo, gotovo pogibeljno pa je skoro došlo i do incidenta. U drugom su susretu također dobrom igrom zabilježili uvjerljivu pobjedu s riječkim Pećinama 31:24 pa sad s optimizmom čekaju nastup u 4. krugu prvenstva u Zagrebu kod također jednog od favorita Lige Dubrave.
Pod vodstvom trenera Ivice Hačeka i tehnika Zvonka Horvatića za kadete Međimurja igrali su: Rob 1, Tkalčec 7, Mišević 2, V. Škrobar 11, Kolarić 4, L. Raguž 5, Novak, B. Raguž 2, Pustić 6, Hajdarović, Torner 3, Vurušić 2, Breznik, Goleš 2, Horvatić 7, Toplek 2 i I. Škrobar.