Sport 16.02.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:13.

Čakovec - dvorana Graditeljske škole: Gledatelja: 200. Suci: Vanja i Vedran Banović (oba Požega).
MEĐIMURJE: Kvesić, Marciuš, Zubac 6, Čuzić 3, Varga, Jeftić 1, Zadravec 1, Krajner 4, Delić 9, Malović 2, Paponja 2, Martinjak, Martinčević, Herman 1, Marčec, Petek. Trener: Željko Anić
SISCIA: Svalina 4, Sokolić, Bjeliš 2, Kasa, Somić, Špelić 2, Brdar, Šprem 6, Baltić 1, Džono 2, Bouček, Nuić 5, Butorac 3, Kobetić 1, Palaić. Trener. Slavko Goluža
- - - -
Važna pobjeda Čakovčana s direktnim protivnikom s vrha tablice, koja vrijedi dvostruko kada se zna kako je i pod kojim uvjetima ostvarena. Vidjeli smo i na djelu kako je domaći trener Anić taktički nadigrao gostujućeg Golužu, inače i izbornika hrvatske reprezentacije. Čakovčani zaslužuju čestitke i zbog teških uvjeta u kojima djeluju, o tome pišemo na drugom mjestu, također i zbog borbenosti i htijenja unatoč, mislili su samo kako uspjeti, unatoč vrlo slabog suđenja posebno u 1. poluvremenu kada je bilo ‘jednosmjerno’, u korist gostiju. Požeški suci, braća Banović svim su silama pokušali pomoći gostima, poništili su regularne golove domaćima, dva su ih puta bez razloga isključivali, istovremeno Bjelišu za udarac u lice Čužiću dali tek žuti karton. Unatoč toga domaći su se rezultatski dobro držali, prvo poluvrijeme završeno je 11:11, pritom su i nekoliko puta imali tehničke greške i promašaje zicera, jedan su međutim pogodak postigli efektno s igračem manje.
U 2. poluvremenu bolji uvjeti za igru što je imalo utjecaja na rezultat. Do 44. minute neriješeno, tek tada Čakovčani prvi put vode (18:17), u 50. minuti ponovo neriješeno (20:20). Tada su se domaći razigrali, ton takvoj igri u cijelom su susretu davali nesavladivi Kvesić na golu (16 obrana), efikasni i sigurni mladi Delić i iskusni Zubac, ostali su im odlično asistirali pa u 57. minuti njihovo vodstvo 26:23. Iza toga za +4 zicer nije realizirao Jeftić pa i dalje uzbuđenja, jer su se suci dosuđivanjem 3 uzastopna sedmerca ponovo svrstali na stranu gostiju. Srećom da je Čuzić postigao 29. pogodak koji je odlučio pobjednika.
Za veliko slavlje na igralištu kompletnog domaćeg sastava i stručnog stožera, ali i gledatelja koji su im s tribina davali korektnu podršku. Interesantno je za kraj spomenuti i gostujućeg trenera Golužu koji je posebo u 1. poluvremenu stalno protestirao na odluke sudaca, valjda je bio realan pa su se ti protesti odnosili zbog suđenja na štetu domaćina.
• U subotu Čakovčani gostuju u Bjelovaru, očekivati je da se konačno iskažu u upravi i honoriraju im sve do sada učinjen od tamo još studenoga prošle godine.

Ostali rezultati 17. kola: Nexe - Buzet 33:24, Zagreb CO - Bjelovar odgođeno, Varteks di Caprio - Poreč 30:36, Moslavina - Split 25:27, Dubrava - Arena 22:27, Zamet - Karlovac 33:24, Gorica - Medveščak 32:24; 16. kolo: Split - Dubrava 35:26.

16. Moslavina 17 2 1 14 411:543 5
PAROVI 18. KOLA: Buzet - Gorica, Medveščak - Zamet, Karlovac - Dubrava, Arena - Moslavina, Split - Varteks di Caprio, Poreč - Zagreb CO, Bjelovar - Međimurje, Siscia - Nexe.

RUKOMET
1. HRL
Odlična utakmica Preložana
BROD KONSTRUKTOR - PRELOG 33:33
Slavonski Brod - Sportska dvorana. Gledatelja 200. Suci: Kuhar i Preločec.
Prelog: Žeželj, V. Belić 2, Matić 2, Bergovec 8, Lisjak 11, Bratković 1, Hamonajec, Halić, Janušić 5, M. Belić 4, Grgek, Mikoška. Trener: Saša Kuček
Na otvorenju proljetnog dijela prvenstva rukometaši Preloga odigrali su odličnu utakmicu protiv lidera prvenstva Brod Konstruktora ostvarivši remi 33:33 mada su oni ti koji mogu žaliti što nisu ostvarili i pobjedu. Izuzetno motivirani i raspoloženi odličnom taktikom trenera Kučeka Preložani su prvi dio završili s prednošću od 17:15 dok je u drugom poluvremenu domaćin ipak uspio doći do poravnanja. Kod gostiju svi igrači zaslužuju pohvale dok je najviše pogodaka postigao Lisjak 11.
Ostali rezultati 14. kola: Osijek - Spačva 21:31, Zadar - Kaštela A. 25:27, Mladi rudar - Umag 18:25, Đakovo - Crikvenica 28:26, Hrvatski dragovoljac - Senj W. 25:21.

14. Prelog 14 1 3 10 377:449 5
• U sljedećem kolu koje se igra ove subote Prelog ugošćuje ekipu Mladog rudara i prilika da se ostvari pobjeda koja bi im puno značila u borbi za opstanak. (Z. Premuš)

II. / III. LIGA SJEVER (Ž)
U subotu nastavak
U subotu se utakmicama 12. kola nastavlja prvenstvo u Drugoj i Trećoj rukometnoj ligi sjever za žene. Naše su se predstavnice dobro pripremile, odigrale nekoliko pripremnih, kontrolnih utakmica i dobro motivirane čekaju sva iskušenja koja nudi odlučujući dio prvenstva. U Drugoj ligi-sjever rukometašice ŽRK Zrinskog Čakovec nastavak prvenstva čekaju na visokom 4. mjestu (11 7 0 4 308:293 14 bodova), dok su u istom rangu natjecanja rukometašice Čakovca na 6. mjestu (11 4 2 5 287:301 10 bodova). U obje ekipe najavljuju nastavak uspješne serije. Parovi 12. kola: Brod Gymnasium - Pitomača, Natura agro - Vukovar, Pan Đakovo - Čakovec, Darda - Petrijevci, Bjelovar - Zrinski, Tvin Trgocentar - Podravka Lino.
U Trećoj ligi-sjever rukometašicama Preloga osnovni je cilj zadržati mjseto u gornjem dijelu tablice što je realno i ostvarivo. Parovi 12. kola: Podravka 3 - Lipik, Gradina - Dragovoljac, Ivanec - Koka 2, Prelog - Bjelovar 2, Daruvar - Viktorija, Ivančice - Mlinar.

III. LIGA SJEVER (M)
Dvije pobjede i poraz
Dvije pobjede i poraz naših predstavnika, pobjede važne za vrh tablice gdje je Info star zadržao vodeću poziciju, a Nedelišće se približilo vrhu, mladi Čakovčani nisu uspjeli s vršnjacima iz Varaždina. Već u subotu u Čakovcu slijede derbi vodećih u Čakovcu, Info star dočekuje mlade Bjelovara.
REZULTATI 17. KOLA: Veliko Trojstvo - Info star 33:40, Vidovec II - Kučan 10:0, Međimurje II - Varteks di Caprio II 39:44, Nedelišće - Ilova 25:24, Koprivnica - Lipa 36:24, Novska - Ludbreg 26:17, Concordia - Garešnica 35:29, Bjelovar II - Daruvar 33:27.
POREDAK: Info star 27 bodova, Bjelovar i Novska 25, Varteks di Caprio i Ilova 23, Nedelišće i Koprivnica 22, Garešnica i Lipa 19, Međimurje II 17, Concordia 16,Vidovec II 9,Ludbreg 8, Daruvar 7, Veliko Trojstvo 6 i Kučan 2 boda.

I. HRVATSKA
MLAĐEKADETSKA LIGA (Ž)
Uspješne mlade
Mlade igračice Zrinskog (rođ. 1996. godine i mlađe) nastavljaju s uspješnim igrama u 1. HMKRL, s dvije uvjerljive pobjede u 5. krugu natjecanja u Dardi. Prvo su bile uvjerljive s vršnjakinjama prvoligašica Koke 32:16, iza toga i s domaćim igračicama Darde 31:23. Pod vodstvom Nebojše Buvača i Darinke Pavleković taj su uspjeh koji ih i dalje drži u vrhu tablice, a dobro im je došao pred subotnji nastavak prvenstva 2. lige sjever, postigle: Vinković Dominić, P. Posavec 9, S. Posavec 11, Laptoš 6, Makar 3, Zadravec 11,Balić, Horvat 5, Resman 5, Kržina 2, Delladio 9, Kodba 1 i Ahel 1.