Sport 03.01.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:58.

ST. TENIS: Turnir Djeda Božićnjaka

Stolnoteniski klub Kos-Kotoriba bio je organizator tradicionalnog turnira Djeda Božićnjaka u kadetskim kategorijama, posljednjeg turnira u 2013. godini iz kalendara Međimurskog stolnoteniskog saveza. Uobičajeno dobru organizaciju s 2 je prva mjesta za domaćine dodatno potencirao i Stjepan Škoda, a dvostruka pobjednica bila je još i Šenkovčanka Hana Zadravec. Škoda je najprije bez problema pobijedio u svojoj kategoriji mlađih kadeta, savladavši u finalu pobjednika među najmlađim kadetima Nou Vreska iz Mihovljana, a zatim u finalu kategorije kadeta preokretom iznenadio favoriziranoga Marka Lovreka iz MSTC Čakovca, nakon što je ovaj vodio 2:0. Hana pak je, uz gubitak seta u finalu protiv domaće igračice Nike Lukša, prvo osvojila zlatnu medalju u kategoriji mlađih kadetkinja, a zatim i u kategoriji kadetkinja u kojoj joj je finalna protivnica bila Kotoripčanka Sabina Horvat.
Najbolji među limačima bio je Šenkovčanin Petar Sabolić, koji je osvojio još i brončanu medalju u kategoriji najmlađih kadeta.
Nažalost, među djevojčicama nije bilo prijavljenih za kategoriju limačica, a u kategoriji najmlađih kadetkinja igrale su samo Preločanke među kojima je najbolja bila Tonka Hozjak, kojoj je pripala zlatna medalja ispred Petre Habola i Lare Obadić. Dobar nastup imali su i Lovro Poljak iz Svete Marija i Leo Tilošanec iz Kos-Kotoribe, drugi i treći među limačima, Pavlo Dornik iz Kos-Kotoribe srebrni među najmlađim kadetima te Niko Vidović i Bruno Siladi, oba iz Mihovljana brončani u kategorijama mlađih kadeta, odn. kadeta, a treća mjesta pripala su još Emi Polanec iz Mihovljana među mlađim kadetkinjama i Niki Lukša među kadetkinjama. Pohvale svakako zaslužuju i svi ostali koji su se plasirali u završnicu, a pogotovo oni koje su od osvajanja kolajni dijelile nijanse, kao što su Filip Vinković iz Šenkovca, u kategoriji mlađih kadeta i Dijana Matotek iz Kos-Kotoribe u kategoriji mlađih kadetkinja, koji su u borbama za broncu izgubili rezultatima 3:2.
Na turniru su, osim iz klubova čiji su igrači osvojili medalje, nastupali još i članovi Goričana i Hodošana. Turnir je svečano otvorio pravi pravcati Djed Božićnjak, koji je igrače i igračice darivao i prigodnim paketićima, a medalje su osvajačima triju prvih mjesta u svakoj kategoriji uručili predsjednik kluba domaćina Ivan Špicar i predsjednik Međimurskoga stolnoteniskog saveza Robert Mikac.
Rezultati završnice
Limači: 1. Petar Sabolić (Šenkovec) 2/0, 2. Lovro Poljak (Sveta Marija) 1/1, 3. Leo Tilošanec (Kos-Kotoriba) 0/2; najmlađi kadeti - 1/4 finale: Lovro Vidović (Šen) - Petar Sabolić (Šen) 0:3, Niko Šestan (Prelog) - Marcel Špiranac (Kos-K) 0:3; 1/2 finale: Noa Vresk (Mih) - Sabolić 3:0, Pavlo Dornik (Kos-K) - Špiranac (Kos-K) 3:0; za 3. mjesto: Sabolić - Špiranac 3:0; finale: Vresk - Dornik 3:0; mlađi kadeti - 1/8 finala: Niko Vidović (Mih) - Dominik Toplek (Mih) 3:0, Sven Novak (Goričan) - Matko Mihić (Šen) 3:2; 1/4 finale: Stjepan Škoda (Kos-K) - Martin Bakač (Šen) 3:0, Vidović (Mih) - Lovro Varga (Mih) 3:2, Filip Vinković (Šen) Antonio Toplek (Šen) 3:0, Noa Vresk (Mih) - Novak 3:0; polufinale: Škoda - Vidović 3:0, Vresk - Vinković 3:0; za 3. mjesto: Vidović - Vinković 3:2; finale: Škoda - Vresk 3:0; kadeti - 1/8 finala: Niko Vidović (Mih) - Matija Zadravec (Šen) 3:1, Filip vinković (Šen) - Lovro Balić (Šen) 3:0; 1/4 finale: Marko Lovrek (MSTC Čakovec) - Vidović 3:0, Bruno Siladi (Mih) - Jan Zrna (Hodošan) 3:1, Filip Godina (MSTC Čakovec) - David Čukulic (Kos-K) 3:1, Stjepan Škoda (Kos-K) - Filip Vinković (Šen) 3:0; 1/2 finale: Lovrek - Siladi 3:0, Škoda - Godina 3:0; za 3. mjesto: Siladi - Godina 3:0; finale: Škoda - Lovrek 3:2; najmlađe kadetkinje: 1. Tonka Hozjak (Prelog) 4/0, 2. Petra Habola (Prelog) 3/14, 3. Lara Obadić (Prelog) 2/2, 4. Antonija Martinec (Prelog) 1/3, 5. Petra Trstenjak (Prelog) 0/4; mlađe kadetkinje - 1/4 finale: Dijana Matotek (Kos-K) - Barbara Čižmešija (Kos-K) 3:0, Dajana Horvat (Kos-K) - Ema Polanec (Mih) 0:3; 1/2 finale: Hana Zadravec (Šen) - Matotek 3:0, Nika Lukša (Kos-K) - Polanec 3:1; za 3. mjesto: Polanec - Matotek 3:2; finale: Zadravec - Lukša 3:1; kadetkinje - 1/2 finale: Sabina Horvat (Kos-K) - Nika Lukša (Kos-K) 3:2, Hana Zadravec (Šen) - Petra Vugrinec (Šen) 3:2; za 3. mjesto: Lukša - Vugrinec 3:1; finale: Zadravec - Horvat 3:0.