Sport 05.12.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:49.

STOLNI TENIS: Poraz Hodošana od Petrinjki

Igračice Hodošana su, zbog nastupa Paule Markati na Svjetskom juniorskom prvenstvu, svoju utakmicu protiv Mladosti iz Petrinje odigrale ranije i u svojoj dvorani izgubile rezultatom 4:2. Neugodne Petrinjke Hodošančankama praktički nisu pružile šansu za pozitivan rezultat, a jedina koja im je dostojno parirala bila je To So, koja je upisala dvije pojedinačne pobjede. Nažalost, nije imala pravu potporu ostalih dviju igračica, Paule Markati i Ane Švarc, koje nisu izborile niti jednu pobjedu. Nije funkcioniralo niti jako oružje domaćih, a to je igra parova, u kojoj su Markati i To So dobile samo prvi set, a zatim, nakon što su prokockale i prednost od 9:6 u petom setu, izgubile 3:1. A bez uspjeha para nije se moglo niti do ukupne pobjede. Markati je u svojoj prvoj partiji Andreji Galić pružila veći otpor tek u trećem setu, koji je, nakon vodstva od 10:9 u fiksu izgubila 12:10, a u drugoj, kojom je meč i završen, je protiv snažne Ivane Marinić dogurala do petog seta, ali ga je nakon lošeg početka izgubila. Švarc pak je u jedinoj partiji koju je igrala naletjela na svoju kolegicu iz vremena zajedničkog početka u HASTK Mladosti Josipu Zajec, koja je bila puno aktivnija i dobila je rezultatom 3:0.
Rezultati: Hodošan - Mladost 2:4 (To So - Marinić 3:0 /11:7, 14:12, 11:6/, Švarc - Zajec 0:3 /6:11, 9:11, 8:11/, Markati - Galić 0:3 /6:11, 7:11, 10:12/, Markati/To So - Marinić/Zajec 1:3 /11:8, 8:11, 8:11, 9:11/, To So - Zajec 3:1 /11:9, 11:7, 8:11, 11:6/, Markati - Marinić 2:3 /11:9, 7:11, 9:11, 11:6, 8:11/), Bjelovar - Crikvenica 4:1, HASTK Mladost - Varaždin 4:0, TIS - Dr. Časl i Vodovod - Pula odgođeno. Zaostala utakmica 7. kola: Varaždin - Bjelovar 4:3.

10. Crikvenica 8 0 8 10:32 8
Parovi 9. kola, subota 7. prosinca: Pula - TIS, Varaždin - Vodovod, Crikvenica - HASTK Mladost, Mladost - Bjelovar i Dr. Časl - Hodošan.

1. HL-ISTOK (M) - 6. KOLO
Samo pobjeda Mihovljana
U 6. kolu naš najuspješniji predstavnik u ligi MSTC Čakovec je bez bolesnoga Nikole Magdalenića gostovao u Vukovaru i izgubio 4:2. Uz malo više sreće (i iskustva) meč je mogao završiti i u korist Čakovčana, jer su Igor Tkalec od Horvata i Bruno Damjan od Tomića poraženi s po 3:2, tijesno u petim setovima, a najmlađi u ekipi Karlo Jambor je protiv Tomića propustio pobjedu u trećem setu za vodstvo od 2:1 kod stanja 1:1 u setovima. Jedinu pobjedu zabilježila je ekipa Mihovljana kao domaćin protiv Graničara iz Slavonskog Broda. Za Mihovljančane 2 pojedinačne pobjede izborio je Nino Bujan, s Nikolom Mikacom dobio je i igru parova, a “točku na i” stavio je Mikac pametnom igrom i pobjedom u šestoj partiji protiv Jurinića. Bujan je bio nepobjediv i protiv Obrtničke škole-Brod, također s 2 pojedinačne pobjede i u paru s Mikacom, ali je izostala još 1 Ivana ili Nikole Mikaca pa su Brođani slavili s 4:3. Lošu subotu imali pak su igrači Šenkovca, koji su protiv obje brodske ekipe izgubili s po 4:1, uz jedine pobjede Eugena Šimona. Nažalost Benjamin Podkrajac i Kristian Lipić odigrali su tek po koji dobar set, što, nažalost, za pobjede nije bilo dovoljno.
Rezultati: Vukovar ‘91 - MSTC Čakovec 4:2 (Buljubašić - Jambor 3:1, Horvat - Tkalec 3:2, Tomić - Damjan 3:2, Babić/Kosanović - Jambor/Tkalec 0:3, Buljubašić - Tkalec 0:3, Tomić - Jambor 3:1), Igea Željezničar (VŽ) - Mladost (Petrinja) 4:0, Šenkovec - Graničar (S. Brod) 1:4 (Šimon - Jurinić 3:1, Podkrajac - Kraljević 0:3, Lipić - Bibek 0:3, Podkrajac/Šimon - Biber/Kraljević 0:3, Šimon - Kraljević 1:3), Mihovljan - Obrtnička škola-Brod (S. Brod) 3:4 (Bujan - Aarbanas 3:0, I. Mikac - Garić 1:3, N. Mikac - Jurković 1:3, Bujan/N. Mikac - Arbanas/Garić 3:1, Bujan - Garić 3:2, N. Mikac - Arbanas 0:3, I. Mikac - Jurković 0:3), Vukovar ‘91 - Podravka 2 4:1, STARR (VŽ) - Mladost 4:0, Šenkovec - Obrtnička škola-Brod 1:4 (Lipić - Jurković 0:3, Podkrajac - Arbanas 1:3, Šimon - Župan 3:2, Podkrajac/Šimon - Arbanas/Jurković 1:3, Lipić - Arbanas 0:3), Mihovljan - Graničar 4:2 (Bujan - Jurinić 3:0, Lovrek - Kraljević 0:3, N. Mikac - Biber 2:3, Bujan/N. Mikac - Biber/Kraljević 3:0, Bujan - Kraljević 3:0, N. Mikac - Jurinić 3:1).

10. Šenkovec 9 2 7 15:34 11
• Prvenstvo se 7. kolom nastavlja 25. siječnja 2014. godine.

1. HL-ISTOK (Ž) - 6. KOLO
Bez izgubljene partije
Međimurske su predstavnice u završnom kolu prvog dijela prvenstva bile domaćin najslabijoj ekipi u ligi, Požegi, i očekivano slavile uvjerljive pobjede od po 4:0. Lagane pojedinačne pobjede za ekipu Mihovljana upisale su Sara Mikac, Bojana Kolarić i Marta Cividini, a 2 su seta Dora i Marta Cividini prepustile gostujućem paru. Za Šenkovec su protiv Požežanki igrale Anja Novak, Dina Ratajec i Mia Stipan, a jedini set izgubila je Ratajec od Nikoline Raguž. Šenkovčanke su odigrale i odgođeni susret 4. kola i u gostima s 4:3 pobijedile Mošćenicu. Izrazito neraspoložena u njihovoj ekipi bila je Dina Ratajec, izgubivši obje pojedinačne partije i s Anjom Novak igru parova, a bodove su Šenkovcu s po 2 pobjede donijele Anja Novak i Maja Trupković, koja je zamijenila odsutnu Miu Stipan i bila bolja od domaćih igračica i unatoč poodmakloj trudnoći.
Rezultati: Koprivnica - Lokomotiva (Vinkovci) 0:4, Mošćenica - Bjelovar 2 2:4, Šenkovec - Požega 4:0 (Novak - Miletić 3:0, Ratajec - Raguž 3:1, Stipan - Klobučar 3:0, Ratajec/Stipan - Miletić/Raguž 3:0), Mošćenica - MGK Drava 0:4, Mihovljan - Požega 4:0 (Mikac - Miletić 3:0, Kolarić - Raguž 3:0, M. Cividini - Klobučar 3:0, D. Cividini/M. Cividini - Miletić/Raguž 3:2); zaostala utakmica 4. kola: Mošćenica - Šenkovec 3:4 (Radenić - Ratajec 3:2, Matal - Novak 0:3, Tipura - Trupković 1:3, Radenić/Tipura - Novak/Ratajec 3:1, Radenić - Novak 0:3, Tipura - Ratajec 3:1, Matal - Trupković 1:3).

1. MGK Drava 7 7 0 28:6 14
2. Mihovljan 7 6 1 27:10 13
3. Lokomotiva 7 5 2 24:9 12
4. Šenkovec 7 4 3 17:15 11
5. Koprivnica 7 3 4 15:21 10
6. Bjelovar 7 2 5 13:24 9
7. Mošćenica 7 1 6 11:25 8
8. Požega 7 0 7 3:28 7
• I u ovoj ligi prvenstvo se nastavlja 25. siječnja iduće godine.