Sport 10.12.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:20.

STRELIČARSTVO: Blistao Krešo Štrukelj

Protekle nedjelje streličarski klub „Sisak“ organizirao je tradicionalni međunarodni turnir na kojem je nastupilo 20-ak klubova iz Hrvatske te BiH. Iako je snježno nevrijeme u subotu zasulo ceste, naši streličari iz „Katarine Zrinski“ Čakovec, polako, ali sigurno stigli su u Sisak na turnir. Među veteranima u olimpijskom luku najbolji je i ovaj puta bio Mihael Štebih te osvojio zlatnu medalju. Među seniorima u olimpijskom luku u kvalifikacijskom dijelu turnira opet je blistao Krešimir Štrukelj koji je s 581 krugom postigao daleko najbolji rezultat turnira, a ovo je i treća ispunjena norma za Europsko prvenstvo te je put u Poljsku osiguran. U raspucavanju Božidar Vurušić zauzeo je 5. mjesto, isto koje je imao i nakon kvalifikacija a to je učinio i Štrukelj koji je svoja tri protivnika pobijedio sa po 6:0 i tako osvojio zlatnu medalju. Idući vikend na rasporedu je Božićni turnir u Varaždinu na kojem će nastupiti 15 naših streličara. (Š)