Sport 24.01.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:00.

STRELIČARSTVO: Međunarodni dvoranski turnir

Protekle nedjelje Streličarski klub „Katarina Zrinski“ Čakovec bio je organizator tradicionalnog dvoranskog međunarodnog turnira na kojem je nastupilo 127 streličara iz Mađarske, BiH, Slovenije i Hrvatske. Turnir je bio organiziran u kategoriji FITA STAR što je organizacijski najviša razina. Iz domaćeg kluba nastupilo je 28 natjecatelja i osvojili su 17 medalja.
U stilu STANDARDNI luk kategorije dječaka do 12 god. Krešo Vurušić osvojio je zlatnu medalju a David Novak osvaja srebrnu medalju. Lucija Lesjak osvojila je zlatnu medalju u kategoriji djevojčica do 12 godina. U kategoriji juniorki Martina Tkalec osvaja zlatnu medalju, dok među seniorima Tihomir Miljan opet osvaja zlatnu medalju, Stijepan Oehler zauzima četvrto a Nikola Bašek peto mjesto.
U stilu DUGI luk Nikola Geršak osvaja zlatnu medalju u kategoriji juniora, dok među seniorima Valentino Novak zauzima deseto mjesto.
U stilu GOLI luk među dječacima do 12 godina Jan Miljan osvaja brončanu medalju dok Fran Kovačić zauzima četvrto mjesto. Isti uspjeh su napravile djevojčice do 12 godina gdje je Melita Sandrin osvojila brončanu medalju a Eva Kolac zauzela je četvrto mjesto. Među juniorkama Mija Mance osvojila je srebrnu medalju, dok je u kategoriji seniorki Vanda Kipke dobro pucala i na kraju zauzela četvrto mjesto.
U stilu OLIMPIJSKI luk među dječacima do 12 godina i ovaj puta izvrsno je pucao sve bolji Ivo Maček kojem je državni rekord izmaknuo za 3 kruga te je na kraju osvojio zlatnu medalju. Među dječacima do 14 godina Antonio Vuk osvojio je brončanu medalju, dok je među djevojčicama Janja Petrović osvojila zlatnu medalju. U kategoriji juniorki zlatnu medalju osvojila je Regina Novak, dok je Marija Rojko osvojila brončanu medalju. U seniorskoj konkurenciji i ovaj puta najbolji je bio Krešimir Štrukelj osvojivši zlatnu medalju, također je dobro pucao Mladen Kodba koji se sad već nekoliko turnira za redom uspio okititi medaljom, ovaj puta osvojio je broncu.
Dobro je pucao i Karlo Cilar te osvojio peto mjesto, Božidar Vurušić zauzeo je osmo mjesto, Boris Ferlin zauzima deveto, Marković Igor 11. a Lovro Gradišer 13. Mjesto. Među veteranima Mihael Štebih osvojio je srebrnu medalju.