Atletika i gimnastika 15.12.2017. 09:05. Zadnja izmjena: 15.12.2017. 09:06.

Mladi gimnastičar

Marko Sambolec osvojio prvo mjesto na konju s hvataljkama na natjecanju u Novom Sadu

Mladi gimnastičar čakovečkog Gimnastičkog kluba Marijan Zadravec – Macan Marko Sambolec (16) i dalje oduševljava svojim nastupima na konju s hvataljkama. U Novom Sadu je u jakoj međunarodnoj konkurenciji „Memorijala Laze Krstića i Marice Đelatović“ osvojio prvo mjesto vježbe konja s hvataljkama. Mladi je Čakovčanin ocjenom 13.150 (početna ocjena 4,3) ostavio iza sebe protivnike iz Grčke, Bugarske, Srbije i Hrvatske te još jednom potvrdio A normu za Europsko juniorsko prvenstvo. Trener Igor Kriajimski bio je vrlo zadovoljan njegovim nastupom. - Ovim je nastupom pokazao mirnoću ne samo u kvalifikacijama već i u finalu gdje je vježbu izveo bez greške, pogotovo novi element koji radi skoro bolje od svog uzora Filipa Udea. S istim programom putujemo u Rusiju na jaki međunarodni Voronjin kup (17. - 21. prosinca), a iza toga krećemo u brušenje nove vježbe s kojom mislimo nastupiti na Europskom prvenstvu, gdje planiramo ubaciti dva nova teška elementa čime polazna ocjena raste na respektabilnih 4.9“.

Uz Samboleca, u Novom Sadu odličan nastup u kvalifikacijama imala je i mlada Lea Ružić (11) koja je na dvovisinskim ručama imala prvu ocjenu kvalifikacija, a tome je dodala i šesti rezultat vježbe na tlu. Nažalost, u finalu je podlegla tremi, dva je puta pala na dvovisinskim ručama i na kraju osvojila sedmo mjesto, dok je na vježbi na tlu održala šesto mjesto iz kvalifikacija. Ovo joj je bio prvi međunarodni nastup pa su u klubu vrlo zadovoljni prikazanim potencijalom. Uz Marka i Leu na natjecanju su sudjelovale i Dolores Lovrenčić i Ana Sambolec, dok su natjecanje sudili, između ostalih, naši međunarodni suci Tijana Tkalčec i Damir Fotak.