Nogomet 08.05.2018. 22:57. Zadnja izmjena: 08.05.2018. 22:58.

Nogomet

1. LIGA (ŽENE): K. Zrinski pobijedile Marjan te potop Trnave

Marjan - K. Zrinski 1:2

Split - stadion Poljud. Gledatelja: 50. Sutkinja: Vesna Budimir (Podstrana). Strijelci: 1:0 Slavica (8, 11 m), 1:1 Zadravec (14, 11 m), 1:2 Klarić (40).

Katarina Zrinski: Samardžija, Kušteljega, Brežni, Tkalec, Cucijelj, Đula, Vurušić, Bakač, Kelemen (90. Lovrenčić), Zadravec, Klarić. Trener Neven Kreslin

Važna pobjeda Čakovčanki, koje su nakon napornog puta odmah otišle na teren i po visokoj temperaturi (36°C) odigrale vrlo dobro i s 3 važna boda vratile se u Čakovec. Domaće su rano iz kaznenog udarca došle u vodstvo, na isti način brzo iza toga Čakovčanke su poravnale. Pet minuta pred kraj prvog dijela Klarić je iz slobodnog udarca savladala domaću vratarku i na odmor su Čakovčanke otišle zasluženim vodstvom. Taj se rezultat u drugom dijelu susreta nije mijenjao iako su domaće pokušavale. Pametnom taktikom i borbenom igrom Čakovčanke su izdržale i na kraju zasluženo slavile. (J. Freiler)

Osijek - Trnava 24:0

Osijek - težak poraz Trnave koja je izgubila utakmicu u Osijeku s državnim prvakinjama 24:0. U 7. minuti došlo je do sudara domaće igračice i igračice Trnave Herman. Nakon ukazane liječničke pomoći gostujuća igračica je igrala do 29. minute kada je napustila teren zbog bolova u leđima, te su gošće nastavile utakmicu s 10 igračica. Devet u prvome te čak 15 u nastavku primljenih golova rezime je ove utakmice. (Z. Premuš)