Nogomet 30.04.2018. 13:14. Zadnja izmjena: 30.04.2018. 13:16.

23 . i 24. kolo

3. HNL-ISTOK: Dvije pobjede Međimurja

SLAVIJA 1

MEĐIMURJE 2

Pleternica - igralište Slavije, gledatelja: 150. Sudac: Dražen Matasović (Đakovo). Strijelci: 1:0 Martinović (16), 1:1 Škvorc (45), 1:2 Škvorc (63).

Međimurje: Galoši, Munivrana, Brcković (85. Šimunić), Pajić, Ptiček, Režić, Patafta, Marcijuš, Tkalčić (76. Rališ), Sabol, Škvorc. Trener Matija Kristić

Važna pobjeda Čakovčana. Nakon što su prvo u Čakovcu pobijedili momčad Bedema, to im je uspjelo i na gostovanju u Pleternici sa Slavijom, drugim protivnikom s vrha tablice. Pa je pobjeda tim značajnija uoči završnice prvenstva. U prvom su poluvremenu Čakovčani igrali nedovoljno agresivno, „kažnjeni su“ već u 16. minuti kada je Martinović postigao vodeći pogodak za domaće. Do kraja poluvremena ipak su uspjeli poravnati rezultat, na dodavanje Tkalčića Škvorc je bio precizan. U drugom dijelu susreta, u 63. minuti, Škvorc je postigao i svoj drugi pogodak, ovaj put na dodavanje Munivrane, a taj se rezultat nije mijenjao iako je mladi Rališ u završnici susreta mogao postići i treći pogodak.

MEĐIMURJE 6

MLADOST 1

Čakovec - stadion Mladosti. Gledatelja: 100. Sudac: Dario Matočec (Đurđevac). Strijelci: 1:0 Režić (41), 2:0 Škvorc (50, 11 m), 3:0 Škvorc (64), 3:1 Vučak (71), 4:1 Munivrana (74), 5:1 Marcijuš (77), 6:1 Škvorc (90).

Međimurje: Galoši, Munivrana, Brcković (85. Hranilović), Pajić, Ptiček, Režić, Patafta (68. Malenović, Marcijuš, Sabol, Škvorc, Antonović (46. Hlišć). Trener Matija Kristić

Čakovčani nastavljaju s dobrim igrama i pobjedama. Ovaj su put "stradali" gosti iz Ždralova, iako nakon prvog dijela susreta nije baš bilo takvih najava. Imali su domaći inicijativu, također i prilika za vodstvo, a u 41. minuti 'golčina' Režića. S 25 metara (možda i više) neobranjivo je pogodio gostujuću mrežu. U 50. Škvorc realizirao opravdano suđeni kazneni udarac, a isti igrač je u 64. minuti nakon što prije toga u 56. minuti Munivrana nije realizirao 100% priliku, iskoristio još jednu grešku gostujuće obrane i postigao treći pogodak.

Neodlučnost domaće obrane i vratara gosti su iskoristili i po malo sretno postigli pogodak, što je s njihove strane bilo uglavnom sve. Jer iza toga je Munivrana efektno postigao četvrti, a Marcijuš peti pogodak, oba je puta dodavač bio Sabol. U 90. minuti Škvorc je postigao svoj treći pogodak za opravdano veselje važnom pobjedom i bodovima. (Josip Freiler)

Ostali rezultati - 23. kolo: Čepin - Marsonia 5:0, Osijek - Croatia Đakovo 2:1, Belišće - Koprivnica 2:5, Varteks - Bjelovar 2:2, Vukovar 1991 - Oriolik 1:0, Mladost (Ž) - Slavonija 2:0, Bedem - BSK 2:3; 24. kolo: Marsonia - Bedem 4:1, BSK - Slavija 1:1, Slavonija - Vukovar 1991 3:0, Oriolik - Varteks 1:2, Bjelovar - Belišće 1:0, Croatia Đakovo - Čepin 3:1.

PAROVI 25. KOLA: Croatia Đakovo - Marsonia, Čepin - Koprivnica, Osijek - Bjelovar, Belišće - Oriolik, Varteks - Slavonija, Vukovar 1991 - Međimurje, Mladost - BSK, Slavija - Bedem.