Nogomet 25.09.2017. 22:48. Zadnja izmjena: 25.09.2017. 22:51.

5. kolo

3. HNL - ISTOK: Prva pobjeda Međimurja u novom prvenstvu

MEĐIMURJE 4

MARSONIA 1

Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja: 200. Sudac Dario Matočec (Đurđevac). Strijelci: 1:0 Čanić-ag (11), 1:1 Antonović-ag (20), 2:1 Marcijuš (29), 3:1 Škvorc (72), 4:1 Škorc (90)

Međimurje: Bešenić, Munivrana, Šimunić, Antonović, Branilović, Režić (37. Pajić), Tkalčić (64. Bajalica), Škvorc, Conjar, Marcijuš, Hlišć (77. Sabol). Trener Matija Kristić

Prva pobjeda u novom prvenstvu pamtit će se po odličnoj, borbenoj i efikasnoj igri domaćina, pobjeda je to koja je mogla biti izražena još uvjerljivijim rezultatom. U trenutno vodećem sastavu Lige sigurno se nisu nadali ovako uvjerljivom porazu, nisu imali protuigru za borbene i maštovite Čakovčane. Već u 11. minuti Tkalčić nije iskoristio priliku postići vodeći pogodak, s pet metara pucao je preko gola, u 29. minuti Režić koji je nastupio ozlijeđen proslijedio je loptu Škvorcu, a ovaj Marcijušu koji je efektno završio akciju.

Iza toga na ubačaj Munivrane Conjar nije iskoristio još jednu priliku povećati vodstvo, a početkom drugog poluvremena kratka inicijativa gostiju kada Gudelj i Čanić nisu dobro završili dvije vrlo opasne akcije i prilike za izjednačenje. Iskoristio je međutim dvije prilike do kraja utakmice Škvorc postigavši dva efektna pogotka. Prvi nakon odlične akcije i dodavanja Denisa Bajalice koji će biti pojačanje u čakovečkoj momčadi, a drugi nakon akcije s Bajalicom i Munivranom.

• Već u srijedu na rasporedu je 6. kolo u kojem su Čakovčani ponovo domaćini, ovaj put BSK-u Bijelo Brdo (SRC Mladost, 16:30).

Ostali rezultati 5. kola: BSK - Slavonija 2:1, Bedem - Oriolik 2:3, Slavija - Bjelovar 3:1, Mladost - Koprivnica 0:0, Vukovar 1991 - Croatia Đakovo 0:0, Varteks - Čepin 1:0, Belišće - Osijek 0:1.

PAROVI 6. KOLA (srijeda, 16:30): Marsonia - Osijek, Čepin - Belišće, Croatia Đakovo - Varteks, Koprivnica - Vukovar 1991, Bjelovar - Mladost, Oriolik - Slavija, Slavonija - Bedem, Međimurje - BSK.

PAROVI 7. KOLA (subota/nedjelja): BSK - Marsonia, Bedem - Međimurje, Slavija - Slavonija, Mladost - Oriolik, Vukovar 1991 - Bjelovar, Varteks - Koprivnica, Belišće - Croatia Đakovo, Osijek - Čepin