Nogomet 13.09.2017. 23:23. Zadnja izmjena: 13.09.2017. 23:25.

4. Kolo

4. HNL ČAKOVEC / VARAŽDIN Dinamo slavio u Nedeljancu

ZELENGAJ   5

MLADOST K.           2

Kučan Donji - igralište Zelengaj. Gledatelja 120. Sudac Škrobar. Strijelci: 0:1 Golubić (10), 0:2 Tišljarić (15), 1:2 Leskovar (23), 2:2 V. Horvat (38), 3:2 I. Vrbanić (64), 4:2 E. Horvat (69), 5:2 Soldatek (79).

Mladost Komet: Farkaš, Sraka, Bukal (85. Barić), Halić (67. Kraus), Golubić, Pintarić, Balent (79. Radiković), Tišljarić, Jambrović, Baksa (89. Grabant), Vuk (73. Horvat). Trener Gregor Bunc

Preložani su odlično otvorili utakmicu te su do 15. minute pogocima Golubića i Tišljarića ostvarili vodstvo od 0:2 dok su propustili realizirati još tri izgledne prilike. Nakon toga posustaju, puno griješe u obrani što koriste gosti te postižu pet pogodaka, potpuno preokreću rezultat i ostvaruju pobjedu. (ZP)

RUDAR         0

PODRAVINA           0

M. Središće - igralište Šoderka. Gledatelja.: 150. Sudac: Nikola Jelić (Ribić Breg).

Rudar: Rajf, De. Levačić, N. Šoltić, Vuri, Vurušić, Zadravec, Knežević, F. Novak, Goričanec, Radiković (74. M. Šoltić), Da. Levačić (90. D. Novak). Trener Anton Srša

Zanimljiv susret u kojem su nedostajali pogoci, a domaćima i trojica igrača iz standardnog sastava. Tijekom cijelog susreta bilo je prilika za pogotke s obje strane, domaći s nešto više inicijative i želje za pobjedom, na kraju pak svakoj momčadi po bod što je možda najrealniji ishod. (JF)

SLOBODA    1

MEĐIMUREC          1

Slakovec - igralište Slobode. Gledatelja: 350. Sudac: Marijan Dumančić (Čakovec). Strijelci: 1:0 Ivanuša (68), 1:1 Yokoyama (88).

Sloboda: Tkalčec, Mesarić, Ivanuša, Begović, Cvetković, Katanec, Srnec, Fegeš, Kolarić, P. Hergotić (35. L. Hergotić), Tkalec (71. Kukovec). Trener Milivoj Goricaj

Međimurec: Marciuš, Yokoyama, Kai, Marinčević, Vabec (86. Ignjić), Deglin (46. Kregar), Hrustek, Treska, Šimić, Šostarić (71. Jurović), Piškor. Trener Želimir Orehovec

Susjedski derbi završen je bez pobjednika, iako su gosti bili bliže pobjedi. U prvom dijelu uz više inicijative gosti su imali nekoliko neiskorištenih prilika postići pogotke, sredinom drugog dijela domaći su preko Ivanuše postigli vodeći pogodak i zadržali vodstvo do 88. minute, kada je Japanac Yokoyama uspio postići izjednačujući pogodak. Iza toga imali su gosti priliku, neefikasnost u njihovim redovima i dalje je međutim prisutna. (JF)

POLET           5

PLITVICA     1

Sveti Martin na Muri - igralište NK Polet. Gledatelja 200. Sudac: Buden. Strijelci: 1:0 Herceg (4), 2:0 Radiković (17), 3:0 Medved (32), 4:0 Goričanec (56), 5:0 Barat (75), 5:1 Tomašić (88).

Polet: M. Horvat, M. Karlovčec (71. Filipović), Radiković (46. Goričanec), Barat, Ferlin (46. Vršić), P. Horvat, Medved, Cvetković, Mlinarić, Herceg (71. Tomšić), Turk (61. K. Karlovčec). Trener Stevica Žganec

Vodeća ekipa prvenstva bez većih je problema ostvarila četvrtu uzastopnu pobjedu savladavši Plitvicu sa 5:1 mada je rezultat mogao biti prema propuštenim prilikama domaćih puno veći. (ZP)

N. MAROF    0

NEDELIŠĆE 1

Novi Marof - Sportski Park. Gledatelja 200. Sudac  Žganec. Strijelac: Mandić (87).

Nedelišće: Kocijan, Pintarić, Antunović, Brlenić, Filipović, Martinović, Špicar (46. Nemet), Panić (75. Međumurac), Vizinger, Mesarić (73. Vibovec), Jambrošić (46. Mandić). Trener Krešimir Šenji

Nogometaši Nedelišća ostvarili su minimalnu ali potpuno zasluženu pobjedu na teškom gostovanju u Novom Marofu. Pogodak vrijedan pobjede ponovno je postigao «joker s klupe» Mandić nakon odlično odigrane askcije u kojoj su sudjelovali uz strijelca i Brlenić i Vibovec. (ZP)

SLOGA          2

PUŠĆINE      0

Čakovec - igralište Sloge. Gledatelja: 150. Sudac: Željko Turk (Zebanec). Strijelci: 1:0 Baksa (35), 2:0 Antonović (90).

Sloga: Mihalković, Katančić (83. Marčec), Obadić, Bajus, Kosalec, Antonović, Murković, Koprivec (57. Zoka), Caban, Gyofi (89. Kolar), Baksa (90. Vabec). Trener Tihomir Blažeka

Pušćine: Kolar, Papec, Bosilj, Ro. Punčec, Kocijan, Re. Punčec, Novak, Celinger, Posavec (84. Kučiš), Požgaj, Ribić (75. Horvat). Trener Boris Đorđević

Zanimljiv susret lokalnih rivala, napadački s obje strane, u nekim dijelovima igralo se previše oštro pa je sudac Turk dodijelio 6 žutih kartona domaćima, jedan gostima, a od 57. minuti gosti su igrali s 10 igrača, nakon gužve na sredini terena isključen je Renato Punčec. U prvih 45 minuta uz više inicijative, domaći su bili i konkretniji i preko Bakse postigli vodeći pogodak. U drugih 45 minuta i dalje se igralo napadački, gosti su i s igračem manje bili ravnopravni, s obje strane bilo je i nekoliko opasnih akcija, nažalost bez realizacije, jednu od njih u 90. minuti ipak je iskoristio David Antonović i efektnim pogotkom riješio pitanje pobjednika. (JF)

NEDELJANEC         0

DINAMO       2

Nedeljanec - igralište NK Nedeljanec. Gledatelja 200. Sudac Bubek. Strijelac: Krznar (35, 73, 11m)

Dinamo (D): Fodor, Bihar, Bađari (90. B.Novak), Antonović, Krznar, Hlišć, Marković (90. Sabadi), Ribić (86. Papak), Kovač, Drožđek, Petak. Trener Nikola Goričanec

Odlične vijesti iz Nedeljanca gdje su nogometaši Dinamo ostvarili pobjedu nad istoimenim domaćinom. Vodeći pogodak Dinamo je postigao u 35. minuti nakon što je Petak proigrao Krznara koji je poentirao za 0:1. Isti igrač je u 73. minuti opet na asistenciju Petaka ušao u kazneni prostor domaćina te biva rušen a sudac pokazuje na najstrožu kaznu koju popularni «Čepa» realizira za vrijednu pobjedu. Slijedi u nedjelju u Domašincu derbi u kojem Dinamo ugošćuje vodeći Polet. (ZP)

Preostali rezultat: Bednja - Jalžabet 2:0.

16. Plitvica      4          0          0          4          3:20     0

PAROVI 5. KOLA (16:30): subota: Nedelišće - Nedeljanec, Mladost Komet - Bednja, Podravina - Zelengaj; nedjelja: Pušćine - Novi Marof, Jalžabet - Sloga, Međimurec - Rudar, Plitvica - Sloboda, Dinamo - Polet.