Nogomet 26.09.2017. 22:35. Zadnja izmjena: 26.09.2017. 22:35.

6. kolo

4. HNL ČAKOVEC / VARAŽDIN: Dinamo svladao i Nedelišće

ZELENGAJ 0

MEĐIMUREC 6

Kučan Donji - igralište Zelengaja. Gledatelja: 150. Sudac: Dario Velđi (Štefanec). Strijelci: 0:1 Treska (14), 0:2 Yokoyama (21), 0:3 Treska (38), 0:4 Kregar (81), 0:5 Hrustek (84), 0:6 Marinović (88)

Međimurec: Bulić, Yokoyama (85. Zadravec), Kai, Marinović, Vabec (73. Jurović), Deglin (56. Kregar), Hrustek (86. Ignjić), Piškor, Treska (86. Kopjar), Šimić, Šostarić. Trener Želimir Orehovec

Konačno su i igrači Međimurca zaigrali prema očekivanju. Učinkovito i efikasno, taktički vrlo dobro, što je na kraju vidljivo iz konačnog rezultata. Već nakon prvog poluvremena bilo je sve jasno oko pobjednika, već tada su igrači trenera Orehovca postigli tri, a mogli još koji pogodak. U drugom poluvremenu nastavak dobre i efikasne igre, redale su se prilike, postignuto je još tri pogotka. Domaći osim jedne neiskorištene prilike na početku susreta u podređenom položaju. (JF)

RUDAR 3

PLITVICA 0

M. Središće - igralište Rudara. Gledatelja: 200. Sudac: Dragutin Pajtak (Mali Bukovec). Strijelac: Risonjić (22, 38, 61)

Rudar: Rajf (86. Stojko), De. Levačić, Vuri, Vurušić (52. M. Šoltić), A. Zadravec  (52. N. Šoltić), Knežević, Novak (72. Da. Levačić), M. Zadravec, Risonjić, Goričanec (64. Šardi), Radiković. Trener Anton Srša

Nogometaši Rudara nastavljaju dobrim igrama, i poslije 6. kola neporaženi su sastav. S Plitvicom su rutinskom igrom došli do očekivane pobjede, a imali su i raspoloženog, trostrukog strijelca Ivana Risonjića. U prvih 45 minuta postigli su dva pogotka, a mogli bar još dva, u drugom su „dodali“ još jedan, a mogli i još koji. Gosti nisu imali nekih izrazitih prilika za pogotke što također govori o dobroj formi i taktici igrača trenera Antona Srše. (JF)

POLET 5

SLOBODA 0

Sv. Martin na Muri - igralište NK Polet. Gledatelja 200. Sudac Filipić. Strijelci: 1:0 Medved (7), 2:0 Medved (13), 3:0 Vinko (27), 4:0 Turk (54), 5:0 Vršić (68).

Polet: Jambres, Karlovčec (72. Ferlin), Vinko, Goričanec (48. Radiković), Barat, Horvat (68. Tomšić), Medved (63. Karlovčec), Cvetković, Mlinarić, Herceg, Turk (58. Vršić). Trener Goran Makovec

Sloboda: Tkalčec, Tkalec, Ivanuša, Mesarić, Cvetković, Katanec, Srnec, Kolarić, Okreša, Hergotić, Kukovec (22. Vrbanec). Trener Milivoj Goricaj

Nogometaši Poleta bez većih problema ostvarili su visoku pobjedu protiv Slobode iz Slakovca koja im je ponovo vratila lidersku poziciju. Već u prvom dijelu utakmicu su riješili pogocima u dva navrata Medved dok su u nastavku precizni bili Turk i Vršić. Treba naglasiti da su domaći promašili još nekoliko izglednih prilika. (ZP)

NEDELJANEC 6

PUŠĆINE 1

Nedeljanec - gledatelja 150. Sudac Dumančić. Strijelci: 1:0 Škvarić (11), 2:0 Gredelj (22), 2:1 Punčec (41), 3:1 Žmegač (60), 4:1 Gredelj (71), 5:1 Gredelj (84), 6:1 Bistrović (90).

Pušćine: Fekonja, Papec, Bosilj, Punčec, Kocijan, Novak, Božić (59. Marković), Posavec, Horvat (75. Požgaj), Petrić, Ribić. Trener Boris Đorđević

Oslabljeno Pušćine doživjelo je težak poraz u Nedeljancu. Gosti su donekle parirali domaćinu u prvom dijelu dok je nakon vodstva od 2:0 u 41. minuti Punčec pogotkom vratio Pušćine ponovo u utakmicu. U nastavku domaćin je postigao četiri pogotka i ostvario visoku pobjedu. (ZP)

SLOGA 2

MLADOST K. 1

Čakovec - igralište Sloge. Gledatelja: 150. Strijelci: 1:0 Fučko (36), 1:1 Golubić (64), 2:1 Antonović (84)

Sloga: Mihalković, Katančić, Bajus, Kosalec, Antonović (90. Hrastić), Fučko, Murković, Koprivec (71. Marčec), Zoka, Caban, Baksa. Trener Tihomir Blažeka

Mladost Komet: Farkaš, Sraka, Bukal, Golubić, Pintarić, Balent, Halić, Tišljarić, Baksa (90. Kraus), Vuk, Radiković. Trener Gregor Bunc

Važni bodovi domaćeg nekompletnog sastava u lokalnom derbiju gdje su gosti ti koji moraju i te kako žaliti za propuštenim. U prvih 45 minuta uz terensku inicijativu imali su 2-3 nerealizirane prilike, vodstvo su međutim postigli domaći, nakon prekida Fučko se najbolje snašao i postigao pogodak. I u drugom poluvremenu gosti su diktirali tempo, imali ponovo nekoliko opasnih akcija i prilika, jednu je u 64. minuti iskoristio Golubić. U jednom od rijetkih dobro izvedenih napada, šest minuta pred kraj Antonović se najbolje snašao i postigao pobjedonosni pogodak. Gosti su pokušali poravnati, nisu uspjeli i bodovi ostaju u Čakovcu. Bilo je i nekih spornih situacija, dva put i nepotrebne gužve, sve je na kraju regularno završilo. (JF)

DINAMO 3

NEDELIŠĆE 0

Domašinec - igralište Kokotov Vez. Gledatelja 250. Sudac Jelić. Strijelci: 1:0 Krznar (55), 2:0 Krznar (88, 11m), 3:0 Antonović (90).

Dinamo: Fodor, Bihar, Antonović, Krznar, Dominić, Bađari, Petak, Marković (70. Hlišć), Ribić (88. Papak), Kovač, Drožđek. Trener Nikola Goričanec

Nedelišće: Kocijan, Levačić, Antonović, Brlenić, Filipović, Martinović, Špicar (78. Vibovec), Nemet, Vizinger (57. Međumurac), Mesarić, Petrovečki (46. Vibovec). Trener Krešimir Šenji

Derbi kola donio je borbenu utakmicu u kojoj je domaćin ostvario više nego zasluženu pobjedu. Već u 13. minuti Krznar je srušen u gostujućem šesnaestercu ali iz kaznenog udarca isti igrač ne uspijeva pretvoriti u pogodak jer mu Kocijan brani udarac. U 55. minuti nesporazum u gostujućoj obrani koristi Krznar i donosi domaćinu vodstvo. Dvije minute prije kraja Bihar je srušen u gostujućem šesnaestercu i sudac po drugi put pokazuje na najstrožu kaznu. Ovaj put precizan je bio Krznar i povećao na 2:0. U sudačkoj nadoknadi Antonović postiže pogodak za konačnih 3:0. (ZP)

Ostali rezultati 6. kola: Novi Marof - Jalžabet 2:2, Bednja - Podravina 2:1.

PAROVI 7. KOLA (16 sati): subota: Mladost Komet - Novi Marof, Podravina - Sloga, Sloboda - Rudar, Nedelišće - Polet; nedjelja: Pušćine - Dinamo, Jalžabet - Nedeljanec, Međimurec - Bednja, Plitvica - Zelengaj.