Nogomet 29.11.2017. 08:19. Zadnja izmjena: 29.11.2017. 08:23.

15. kolo

4. HNL ČAKOVEC / VARAŽDIN Jesenski naslov Nedelišću

MEĐIMUREC 1

MLADOST K. 2

Dunjkovec-Pretetinec - igralište Hraščica. Gledatelja: 120. Sudac: Bojan Juras (Vučetinec). Strijelci: 0:1 Tišljarić (11), 0:2 Vuk (57), 1:2 Piškor (73).

Međimurec: Bulić, Yokoyama, Marinčević, Deglin (55. Kregar), Hrustek, Ignjić (75. Kopjar), Treska, Jurović, Šimić, Šostarić (60. Zadravec), Piškor. Trener Želimir Orehovec

Mladost Komet: F. Farkaš, Sraka, Bukal, S. Radiković, Golubić (20. Jambrović), Pintarić (80. Baksa), Balent, Tišljarić (87. Halić), Horvat (85. D. Farkaš), Vuk, M. Radiković. Trener Gregor Bunc

Lokalni derbi zasluženo su u svoju korist riješili gosti. Igrali su bolje, borbenije, učinkovitije, imali više inicijative, manje su griješili i to im se na kraju isplatilo. Nakon što u 10. minuti priliku za vodstvo nije iskoristio Yokoyama, minutu iza toga veliku grešku i 'poklon' Šimića iskoristio je Tišljarić i lako poentirao za vodstvo gostiju. Do kraja poluvremena više inicijative gostuju, u 31. minuti nakon udarca iz kuta Sraka je pogodio prečku, a početkom drugog poluvremena ponovo nakon greške domaće obrane Vuk je bio siguran strijelac za drugi gostujući pogodak. Domaći su u 73. minuti postigli pogodak, Piškor je dobro izveo slobodan udarac s tridesetak metara, gostujuća obrana nije reagirala i lopta je završila u mreži. (JF)

SLOBODA 2

PUŠĆINE 2

Slakovec - igralište Slobode. Gledatelja: 100. Sudac: Goran Babić (Varaždin). Strijelci: 1:0 Vrbanec (30), 2:0 Vrbanec (31), 2:1 Ro. Punčec (48), 2:2 Ro. Punčec (57).

Sloboda: Tkalčec, Mesarić, Cvetković (22. Cirkvenčić), Katanec, Srnec, Vrbanec, Juretić, Ivanuša, Begović, Kukovec, Hergotić. Trener Milivoj Goricaj

Pušćine: Kolar, Papec, Bosilj, Punčec, Kocijan (81. Horvat), Re. Punčec, Posavec, Petrić (64. Levanić), Požgaj, Božić, Celinger. Trener Boris Đorđević

Susjedski derbi završen je bez pobjednika. Domaći nisu u drugom poluvremenu uspjeli zadržati vodstvo iz prvih 45 minuta. Koje je u svega dvije minute postigao Boris Vrbanec. Nisu igrali ni u kompletnom sastavu, a rano im se ozlijedio i ponajbolji obrambeni igrač Nino Cvetković. Sve to su gosti iskoristili na najbolji mogući način i preko Roberta Punčeca u 48. i 57. minuti postigli dva pogotka i izjednačili rezultat. Koji se do kraja susreta nije mijenjao iako je bilo prilika. (JF)

RUDAR 2

NEDELIŠĆE 2

M. Središće - igralište Šoderka. Gledatelja: 200. Sudac: Dubravko Pavlic (Varaždin). Strijelci: 1:0 Čalopa (15), 1:1 Panić (38, 11 m), 1:2 Panić (81), 2:2 Risonjić (84).

Rudar: Rajf, Levačić, Šardi, N. Šoltić, Vuri, Knežević (46. Zadravec), Novak, Risonjić, Čalopa (51. Vurušić), Goričanec (20. M. Šoltić), Radiković. Trener Marijan Moharić

Nedelišće: Kocijan, Vibovec, Levačić (76. Filipović), Antunović, Brlenić, Martinović, Špicar, Nemet (70. Vizinger), Panić, Petrovečki (46. Međimurac), Mandić. Trener Krešimir Šenji

Međimurski derbi završio je bez pobjednika, rezultat je to kojim su gosti osvojili naslov jesenjeg prvaka. Mnogo se toga događalo tijekom 90 minuta. Domaći su već u 15. minuti preko mladog Čalope postigli vodeći pogodak, gosti su iz po malo dvojbeno suđenog kaznenog udarca izjednačili. IU posljednjih 10 minuta mnogo uzbuđenja. Prvo su gosti postigli vodeći pogodak ponovo iz dvojbene situacije, na koji domaći imaju primjedbe. Isti je sudac Pavlic na čije suđenje domaći imaju mnogo primjedbi, neke od njih su i opravdane, na sugestiju pomoćnika priznao. Dobro je da je tri minute iza toga Risonjić postigao izjednačujući pogodak, nije dobro da je puno protesta domaćih bilo u 85. minuti kada po mišljenju domaćih nije i za njih suđen kazneni udarac. Što pak je izazvalo veliku gužvu na terenu i isključenje domaćeg igrača Levačića i gostujućeg Vizingera. Sreća je da je na kraju sve ipak dobro završilo.

• Tijekom tjedna pred utakmicu s Nedelišćem trener Rudara Anton Srša podnio je ostavku, na posljednjoj utakmici mijenjao ga je Marijan Moharić. Hoće li i dalje biti trener vidjet će se naknadno, Rudar je ostao i bez sportskog direktora, Smiljan Liklin iz osobnih je razloga podnio ostavku. (JF)

ZELENGAJ 3

DINAMO 1

Kučan Donji - igralište NK Zelengaj. Gledatelja 130. Sudac Tomičić. Strijelci: 1:0 Đunđek (30), 1:1 Krznar (45), 2:1 Vugrinec (59), 3:1 Soldatek (60).

Dinamo (D): Fodor, Bihar (62. Papak), Hlišć (84. Drvoderić), Antonović, Krznar, Bađari, Petak, Marković (62. Jakšić), Ribić, Kovač, Drožđek. Trener Nikola Goričanec

Bez odličnog Dominića te s bolesnim Krznarom nogometaši Dinama pokleknuli su u Donjem Kučanu izgubivši zasluženo od Zelengaja. Domaćin je poveo u 30. minuti pogotkom Đunđeka da bi gosti od 33. minute ostali s igračem manje jer im je isključen nakon drugog žutog kartona Ribić. Unatoč tome u 45. minuti uspijevaju pogotkom Krznara poravnati na 1:1. U nastavku utakmice osjetila se brojčana premoć domaćina koji preko Vugrinca u 59. i Soldateka u 60. minuti postiže pogotke vrijedne pobjede. (ZP)

PODRAVINA 0

POLET 0

Ludbreg - igralište NK Ludbreg. Gledatelja 150. Sudac Klarić.

Polet: Jambres, Sakač (46. M. Karlovčec), Vršić (73. K. Karlovčec), Vinko, Goričanec (46. Ferlin), Horvat, Medved, Cvetković, Mlinarić (83. Radiković), Herceg, Turk. Trener Stevica Žganec

Bez pobjednika završila je utakmica Podravine i Poleta koja je bila borbena i neizvjesna i gdje je pred oba gola stvoreno nekoliko prilika koje nisu iskorištene. U 90. minuti dolazi i do isključenja Međimorca kod domaćina te Hercega i Šardija kod gostiju. (ZP)

SLOGA 2

N. MAROF 3

Čakovec - igralište Sloge. Gledatelja: 50. Sudac. Dragutin Pajtak (Mali Bukovec). Strijelci: 1:0 Baksa (6), 2:0 Kosalec (12), 2:1 Beloša (19), 2:2 Martan (36), 2:3 Martan (67).

Sloga: Mihalković, Katančić, Kosalec, Marčec, Antonović, Fučko, Koprivec, Zoka, Caban, Gyofi, Baksa (63. Vurušić). Trener Tihomir Blažeka

Gosti su uzeli ponuđeno i na kraju zasluženo slavili. Rano su domaći, već u 12. minuti imali uvjerljivo vodstvo, imali prilike ga i povisiti. Nisu, gosti su to iskoristili i do kraja poluvremena izjednačili. U drugom poluvremenu više inicijative gostiju, od 67. minute i njihovo vodstvo. Koje su prema viđenome mogli i povećati. Imali su i domaći pet minuta pred kraj veliku priliku poravnati, Fučko iako sam pred gostujućim vratarem nije ga uspio savladati i bodovi „putuju“ u Novi Marof. (JF)

Ostali rezultati: Plitvica - Jalžabet 3:2, Bednja - Nedeljanec 6:2.