Nogomet 08.11.2017. 22:40. Zadnja izmjena: 08.11.2017. 22:40.

12. kolo

4. HNL ČAKOVEC / VARAŽDIN: Mladost visoko pobijedila Jalžabet

NEDELIŠĆE 3

MEĐIMUREC          3

Nedelišće - stadion Trate. Gledatelja 500. Sudac: Horvat. Strijelci: 0:1 Yokoyama (17), 0:2 Treska (40), 1:2 Panić (43), 2:2 Panić (67, 11 m), 2:3 Treska (69, 11 m), 3:3 Špicar (90).

Nedelišće: Kocijan, F. Vibovec (72. Mandić), Pintarić, Levačić (62. Antunović), Filipović, Špicar, Nemet (62. Vizinger), Panić, N. Vibovec, Mesarić, Međumurac (84. Petrovečki). Trener Krešimir Šenji

Međimurec: Bulić, Yokoyama, Kai, Maričević, Vabec, Hrustek, Piškor, Treska (90. Zadravec), Šimić, Šostarić (78. Kregar), Jurović (84. Deglin). Trener Željko Orehovec

Susjedni derbi odigran pred velikim brojem gledatelja donio je odličnu utakmicu punu uzbuđenja i neizvjesnosti. Prvi dio gosti su bili puno bolji te su propustili nekoliko prilika dok su Yokoyama i Treska postigli pogotke za 0:2. Do poluvremena Panić je postigao pogodak za 1:2. U nastavku u 67. minuti jedanaesterac za domaćina Panić pretvara u izjednačenje a u 69. minuti također iz najstrože kazne Treska ponovo dovodi goste u vodstvo. Igrala se sudačka nadoknada kada je iz slobodnog udarca Panić pogodio stativu da bi lopta došla do Špicara koji posprema loptu za konačnih 3:3. (ZP)

POLET           1

BEDNJA        1

Sv. Martin na Muri - igralište NK Polet. Gledatelja 400. Sudac Slunjski. Strijelci: 0:1 Kulji (36. 11m), 1:1 Medved (64, 11m)

Polet: Jambres, M. Karlovčec (77. Sakač), Vinko, Goričanec (53. Ferlin), Barat, Horvat, Medved, Cvetković (69. Radiković), Mlinarić (84. Vršić), Herceg (53. K. Karlovčec), Turk. Trener Stevica Žganec

Bez pobjednika završio je derbi kola između Poleta i Bednje koji je donio borbenu i neizvjesnu utakmicu gdje su poveli gosti iz kaznenog udarca u 36. minuti da bi domaćin također iz istog u 64. minuti poravnao rezultat na 1:1. (ZP)

PUŠĆINE      1

PODRAVINA           3

Pušćine - igralište NK Pušćine. Gledatelja 150. Sudac Kramar. Strijelci: 0:1 Sinković (17), 0:2 Vađunec (39), 0:3 N. Međimorec (46), 1:3 Bosilj (70, 11m).

Pušćine: Kolar, Celinger, Papec, Bosilj, Ro. Punčec (79. Horvat), Kocijan, Re. Punčec, Posavec, Požgaj, Božić, Petrić (46. Levanić). Trener Boris Đorđević

Iako su se nadali domaćini da bi mogli ostvariti povoljan rezultat protiv Podravine to se nije dogodilo gosti su ostvarili pobjedu. Već u prvom dijelu utakmice sa tri pogotka riješili su utakmicu da bi u nastavku domaćin tek pogotkom Bosilja u 70. minuti ublažio poraz. (ZP)

DINAMO       4

PLITVICA     2

Domašinec - igralište Kokotov Vez. Gledatelja 150. Sudac Buden. Strijelci: 1:0 Krznar (18), 2:0 Bađari (29), 3:0 Jakšić (31), 3:1 Tomašić (63, 11m), 4:1 Krznar (67, 11m), 4:2 J. Horvat (90, 11m).

Dinamo (D): Fodor, Antonović, Krznar, Dominić, Bađari, Petak, Marković (71. Drvoderić), Ribić, Jakšić (86. Novak), Kovač, Drožđek. Trener Nikola Goričanec

Bez većih problema domaćin je ostvario pobjedu nad Pltivicom u utakmici praktički riješio do 31. minute kada je postigao tri pogotka. Ova pobjeda Dinamo je gurnula u borbu za vodeću poziciju na prvenstvenoj ljestvici. (ZP)

NEDELJANEC         1

SLOBODA    0

Nedeljanec - igralište Nedeljanca. Sudac: Nino Škrobar (Brezje). Strijelac: Rog (21).

Sloboda: Tkalčec, Begović, Katanec, Srnec, Fegeš, Vrbanec, Kolarić, Ivanuša (68. Hergotić), Kukovec (77. Mesarić), Tkalec. Trener Milivoj Goricaj

Prema viđenome najrealniji rezultat bio bi - svakoj momčadi po bod. Nije međutim na kraju bilo tako, domaći su nakon ranog vodstva isto uspjeli sačuvati do kraja, iako su gosti imali prilike preokrenuti rezultat, a u pojedinim fazama imali i terensku inicijativu. Što im nije bilo dovoljno, pa sada s nestrpljenjem čekaju subotnji susret s Dinamom. Gdje će biti igrački oslabljeni, jer im je u Nedeljancu podijeljeno nekoliko nepotrebnih kartona zbog čega su imali određenih primjedbi na suđenje. (jf)

N. MAROF    2

RUDAR         1

Novi Marof - Sportski park. Gledatelja: 250. Sudac: Goran Žganec (Čakovec). Strijelci: 1:0 Beštek (1), 2:0 Zrno (18), 2:1 Vurušić (37).

Rudar: Rajf, Vuri, Vurušić, A. Zadravec, Knežević, Šoltić (77. Levačić), Novak, M. Zadravec, Risonjić, Goričanec, Radiković. Trener Anton Srša

Zasluženi uspjeh domaćina. Rano, već u 18. minuti imali su vodstvo od 2:0, igrali su borbeno, agresivno, više su željeli uspjeh i na kraju uspjeli. U 37. minuti Vurušić je postigao pogodak i smanjio vodstvo, rezultat se međutim nije do kraja susreta mijenjao, iako je bilo prilika. Igrači Rudara premalo agresivni  i opasni za bolji rezultatski učinak, vidljivo je da u nekoliko posljednjih utakmica ne igraju prema očekivanju i mogućnostima. (jf)

SLOGA          2

ZELENGAJ   2

Čakovec - igralište Sloge. Gledatelja: 60. Sudac Babić (Varaždin). Strijelci: 1:0 Antonović (43), 2:0 Murković (86), 2:1 Soldatek (87), 2:2 E. Horvat (88).

Sloga: Mihalković, Katančić (46. Kolar), Kosalec, Antonović, Fučko, Murković, Koprivec (60. Marčec), Zoka, Caban, Gyofi, Baksa (66. Hrastić). Trener Tihomir Blažeka

Sve najzanimljivije na ovoj utakmici dogodilo se u zadnje četiri minute. Prije toga domaći su preko Antonovića u 43. minuti postigli pomalo s(r)pretno vodeći pogodak i onda zadržali to vodstvo do 86. minute. Unatoč inicijative gostiju tijekom cijelog drugog poluvremena, gosti su pogodili i stativu. U 86. minuti domaći su nakon dobro izvedene brze akcije nakon dodavanja Fučka preko Murkovića postigli drugi pogodak i veselili se pobjedi. Prerano, jer su gosti u svega minutu, dvije iza toga poravnali. Prvo je Soldatek iz slobodnog udarca bio precizan, a odmah iza toga E. Horvat realizirao ukazanu priliku i postigao izjednačujući pogodak. Za nešto više nije bilo vremena, ostaje tek znana  konstatacija da utakmica traje dok sudac ne označi kraj. (JF)

JALŽABET    0

MLADOST K.           6

Jalžabec - igralište NK Jalžabet. Gledatelja 100. Sudac Srnec. Strijelci: 0:1 Golubić (24), 0:2 Tišljarić (47), 0:3 Tišljarić (53), 0:4 Golubić (57), 0:5 M. Radiković (67), 0:6 Sraka (89).

Mladost Komet: Farkaš, Sraka, Horvat (70. Halić), Golubić (78. Grabant), Jambrović, Pintarić, Balent (65. Farkaš), Tišljarić, Baksa (75. A. Radiković), Vuk, M. Radiković. Trener Gregor Bunc

Odlična nogometna predstava nogometaša Preloga koji su 'projurili' Jalžabetom i ostvarili visoku pobjedu koja je prema propuštenim prilikama mogla biti i uvjerljivija. Golubić i Tišljarić su se u dva navrata upisali u listu strijelaca dok su po jednom precizni bili M. Radiković i Sraka. Najbolja moguća uvertira za subotnji derbi u Prelogu u kojem Mladost Komet od 13:30 ugošćuje vodeći Polet te poziva i gledatelje da dođu u što većem broju pogledati ovu zasigurno zanimljivu utakmicu. (ZP)

PAROVI 13. KOLA (13:30): subota: Podravina - Jalžabet, Sloboda - Dinamo, Rudar - Nedeljanec, Zelengaj - Novi Marof, Mladost Komet - Polet, nedjelja: Međimurec - Pušćine, Plitvica - Nedelišće, Bednja - Sloga.