Nogomet 03.10.2017. 21:52. Zadnja izmjena: 03.10.2017. 21:57.

7. kolo

4. HNL ČAKOVEC / VARAŽDIN: Nedelišće i Polet remizirali

MLADOST K.     1

N. MAROF        0

Prelog - stadion Mladosti. Gledatelja 150. Sudac Pajtak. Strijelac: Golubić (38).

Mladost Komet: F. Farkaš, Sraka, Bukal, S. Radiković, Golubić (90. Kraus), Jambrović (63. Halić), Pintarić (69. Baksa), Balent (89. D. Farkaš), Tišljarić, Vuk, M. Radiković. Trener Gregor Bunc

Domaćin je tokom cijele utakmice dominirao i stvarao izgledne prilike za pogodak koje nije iskoristio da bi ipak u 38. minuti Golubić jednu pretvorio u pogodak i donio svojoj ekipi zasluženu pobjedu. (zp)

PODRAVINA           2

SLOGA                   0

Ludbreg - stadion Podravine. Gledatelja: 150. Sudac: Dario Bubek (Pribislavec). Strijelac:  Međimorec (70, 90+3)

Sloga: Mihalković, Katančić, Obadić, Bajus, Kosalec, Marčec (46. Kolar), Antonović, Fučko, Murković, Koprivec, Baksa. Trener Tihomir Blaažeka

Dobrom i pametnom igrom Čakovčani su do 70. minute imali pozitivan rezultat. Onda su upravo u 70. minuti domaći pomalo sretno došli do vodećeg pogotka. „Slogaši“ su tada pokušali sve postići izjednačujući pogodak, nisu uspjeli pa su domaći to opet iskoristili i ponovo s(p)retno postigli u trećoj minuti sudačke nadoknade drugi pogodak za pobjedu. (jf)

SLOBODA    0

RUDAR         0

Slakovec - igralište Slobode. Gledatelja: oko 200. Sudac: Bojan Novosel (Trnovec).

Sloboda: Tkalčec, Mesarić, Ivanuša, Begović, Cvetković, Katanec, Srnec, Fegeš (60. Hergotić), Vrbanec, Kolarić, Tkalec. Trener Milivoj Goricaj

Rudar: Rajf, De. Levačić, Šardi, N. Šoltić (76. Knežević), Vuri, Vurušić, Zadravec (72. Da. Levačić), M. Šoltić (57. Risonjić), Novak, Goričanec, Radiković. Trener Anton Srša

Utakmica lokalnih rivala završila je nepopularnim rezultatom, bez golova. Rezultat je to koji i te kako više odgovara domaćima koji su se svih 90 minuta uglavnom branili. No imaju za to „zahvaliti“ i gostima koji nisu iskoristili inicijativu svih 90 minuta i nekoliko prilika za možda čak uvjerljivu pobjedu. U prvom je poluvremenu domaći vratar Tkalčec s dvije vrlo dobre intervencije spašavao, u drugom osim inicijative gostujući napadači u 50. minuti Novak, 59. Risonjić, 82. Goričanec i Vurušić, te konačno u 88. minuti Risonjić nisu iskoristili prilike za pobjedu. Kod domaćih jedinu priliku imao je u 9. minuti Vrbanec. (jf)

NEDELIŠĆE   1

POLET            1

Nedelišće - stadion SRC Trate. Gledatelja 500. Sudac Kolarić. Strijelci: 1:0 Vibovec (58), 1:1 Medved (67, 11 m)

Nedelišće: Kocijan, Pintarić, Antunović, Brlenić, Filipović, Martinović, Špicar, Nemet (82. Mandić), Vizinger (46. Panić), Međumurac (72. A. Labaš), Petrovečki (46. Vibovec). Trener Krešimir Šenji

Polet: Jambres, M. Karlovčec (74. Goričanec), Vinko (90. K. Karlovčec), Barat, Ferlin, Horvat, Medved, Cvetković, Mlinarić, Herceg (63. Radiković), Turk. Trener Stevica Žganec

Derbi kola odigran pred više od 500 gledatelja donio je uzbudljivu i neizvjesnu utakmicu koja je završila bez pobjednika što je prema zbivanjima na terenu i najrealniji rezultat. Već u 2. minuti Medved se našao u odličnoj prilici ali domaći vratar Kocijan brani njegov udarac. Slijede dva pokušaja iz daljine pred oba gola te prilika domaćeg igrača Petrovečkog koja nije realizirana. U 58. minuti Međimurec je proigrao Vibovca koji postiže pogodak. Erupcija oduševljenja domaćih navijača. U 67. minuti Špicar je bio srušen u gostujućem šesnaestercu i sudac pokazuje na najstrožu kaznu koju u poravnanje pretvara Medved. Isti igrač je u 86. minuti uputio odličan udarac ali loptu s gol linije izbija N. Pintarić te utakmica završava bez pobjednika. (zp)

PUŠĆINE      0

DINAMO       0

Pušćine - igralište NK Pušćine. Gledatelja 150. Sudac Škrobar

Pušćine: Kolar, Bosilj, Punčec, Kocijan, Posavec, Marković, Požgaj, Petrić, Ribić (46. Horvat), Božić (89. D. Fekonja), Celinger. Trener Boris Đorđević

Dinamo: Fodor, Bihar (60. Hlišć), Bađari, Antonović, Krznar, Dominić, Marković, Ribić, Kovač, Drožđek, Petak. Trener Nikola Goričanec

Bez pobjednika završio je međimurski derbi koji je donio borbenu i neizvjesnu utakmicu u kojoj su gosti propustili dosta izglednih prilika za pogodak. (zp)

MEĐIMUREC          0

BEDNJA        1

Dunjkovec-Pretetinec - igralište Hraščica. Gledatelja: 200. Sudac: Nino Vugrinec (Sveti Đurđ). Strijelac: Kulji (53).

Međimurec: Bulić, Yokoyama, Kai, Maričević, Vabec (63. Zadravec), Deglin (46. Kregar), Hrustek, Piškor, Treska (81. Jurović), Šimić, Šostarić (75. Kopjar). Trener Želimir Orehovec

Slaba igra u obrani i napadu, neborbenost i neefikasnost stajala je domaće poraza. Odavno ih netko nije na domaćem terenu nadigrao kao novajlija u Ligi Bednja, mogli su kada se sve zbroji na kraju rezultatski daleko gore proći. Nakon što Hrustek u 9. minuti nije dobro završio izglednu akciju do kraja poluvremena inicijativa gostiju, prilika Dvorskog u 19. minuti, u 29. minuti lopta je dva put šetala po gol liniji domaćina, u 30. minuti spašavao je Bulić, u prilici je bio Kulji. Isti igrač bio je nezaustavljiv za domaću obranu, na asistenciju Lučića postigao je pogodak u 53. minuti, pogodak koji je odlučio o zasluženom pobjedniku. Mogao je i Puškadija postići pogodak u 72. minuti, domaći su se kasno probudili, dva je put u 81. minuti spašavao gostujući vratar Medved, a najveću priliku izjednačiti rezultat propustio je Kregar u 85. minuti, pucao je ravno u Medveda. (jf)

Ostali rezultati: Jalžabet - Nedeljanec 0:0, Plitvica - Zelengaj 7:4.

PAROVI 8. KOLA (15:30): subota: Zelengaj - Sloboda, Polet - Rudar, Nedelišće - Pušćine; nedjelja: Dinamo - Jalžabet, Nedeljanec - Mladost Komet, Novi Marof - Podravina, 10h: Sloga - Međimurec, Bednja - Plitvica.