Nogomet 21.08.2017. 11:35. Zadnja izmjena: 21.08.2017. 11:35.

Nogomet

4. HNL ČAKOVEC / VARAŽDIN Odličan start Preložana

N. MAROF     0

POLET           2

Novi Marof - sportski park. Gledatelja 200. Sudac: Bubek. Strijelac: Medved (65, 75).

Polet: Jambres, Filipović (62. M. Karlovčec), Vršić (46. Radiković), Vinko, Goričanec (46. K. Karlovčec), Barat, Horvat, Medved, Mlinarić, Herceg (82. Tomšić), Turk. Trener Stevica Žganec

Nogometaši Poleta i u novu sezonu ušli su onako kako su prošlu završili  pobjedom. Na gostovanju u Novom Marofu  pogocima dvostrukog strijelca Medveda uknjižili su prva tri boda. (zp)

DINAMO        4

BEDNJA        3

Domašinec - igralište Kokotov vez. Gledatelja 150. Sudac: Pajtak. Strijelci: 1:0 Hlišć (3), 1:1 Klopotan (14), 2:1 Krznar (20), 3:1 Drožđek (35), 3:2 Hrebak (71), 3:3 Dvorski (75), 4:3 Krznar (90).

Dinamo: Fodor, Bihar, Antonović, Krznar, Dominić, Petak, Marković, Ribić (76. Papak), Kovač, Droždek, Hlišć (90. Novak). Trener Nikola Goričanec

Na premijernom nastupu Dinamo je ostvario tešku, ali potpuno zasluženu pobjedu nad kvalitetnom i čvrstom ekipom Bednje. Nakon vodstva od 3:1 gosti  iskorištavaju pogreške domaćina te poravnavaju na 3:3 da bi Dinamo u posljednjoj minuti utakmice pogotkom Krznara ostvario pobjedu. (zp)

NEDELIŠĆE  3

ZELENGAJ   1

Nedelišće - igralište SRC Trate. Gledatelja 250. Sudac Kramar. Strijelci: 1:0 Nemet (27), 2:0 Vibovec (68), 3:0 Vizinger (75), 3:1 Soldatek (83).

Nedelišće: Kocijan, Pintarić, Antunović, Brlenić, Martinović, Špicar, Nemet (65. Međumurac), Panić (46. Filipović), Vizinger (77. Mandić), Mesarić, Jambrošić (54. Vibovec). Trener Dario Vidović

Teška ali zaslužena pobjeda domaćeg Nedelišća nad čvrstom ekipom Zelengaja. Domaćin je pogocima Nemeta, Vibovca i Vizingera ostvario vodstvo od 3:0 da bi gosti u 83. minuti tek uspjeli smanjiti rezultat. (zp)

PUŠĆINE       1

RUDAR          2

Pušćine - igralište NK Pušćine. Gledatelja 200. Sudac: Ivan Slunjski. Strijelci: 0:1 Risonjić (9), 1:1 Kocijan (36), 1:2 Levačić (72).

Pušćine: Kolar, Papec (87. Kučiš), Bosilj, Ro. Punčec, Kocijan (70. Horvat), Re. Punčec, Cvelinger, Posavec, Požgaj, Cvetko (od 14. Marković), Ribić

Rudar: Rajf, Šardi, N. Šoltić (72. De. Levačić), Vuri, Zadravec, M. Šoltić, F. Novak (88. D. Novak), Zadravec, Risonjić (83. Knežević), Goričanec, Da. Levačić (75. Vurušić). Trener Anton Srša

Međimurski derbi donio je borbenu i neizvjesnu utakmicu koja je završila pobjedom gostiju. Već u 9. minuti Risonjić dovodi goste u vodstvo da bi u 36. minuti Kocijan poravnao na 1:1. Da. Levanić u 72. minuti postiže pogodak na kraju vrijedan pobjede Rudara. (zp)

JALŽABET    1

SLOBODA     1

Jalžabet - igralište Jalžabeta. Gledatelja: 150. Sudac: Nino Škrobar (Brezje). Strijelci: 1:0 Sakač (7), 1:1 Kolarić (55).

Sloboda: Tkalčec, Mesarić, Ivanuša, Katanec, Cvetković, Begović, Kolarić, Srnec, Fegeš (79. L. Hergotić), P. Hergotić, Tkalec. Trener Milivoj Goricaj

Više nego dobar start nogometaša Slobode na startu nove prvenstvene sezone. Osvojeni bod na gostovanju kod ambicioznog domaćina mnogo znači. Šteta da nisu osvojena tri boda za što je bilo prilika. Jer da su dva udarca napadača Slobode umjesto u stativi završila u mreži domaćeg vratara „slobodaši“ su se kući mogli vratiti s punim plijenom. Rano vodstvo domaćina Kolarić je anulirao početkom drugog poluvremena, šteta da borbena i aktivna igra igrača iz Slakovca prije i iza toga nije dala još bolji rezultat. Iako je i neriješeni ishod, to ponavljamo uspjeh. (jf)

MLADOST K. 6

PLITVICA       1

Prelog - igralište NK Prelog. Gledatelja 150. Sudac Dubravko Pavlić (Vž). Strijelci: 1:0 Hladnik (10), 2:0 Balent (16), 3:0 Balent (41), 4:0 Hladnik (44), 5:0 Radiković (48), 6:0 Halić (58), 6:1 Tkalčec (67).

Mladost Komet: F. Farkaš, D. Farkaš (67. Sraka), Halić (58. Golubić), Pintarić, Balent (77. Drk), Hladnik (75. Kraus), Tišljarić, Jambrović (70. Horvat), Baksa, Vuk, Radiković. Trener Gregor Bunc

Na otvorenju nove sezone nogometaši Mladosti Kometa odigrali su odličnu utakmicu te 'potopili' Plitvicu koja je još i sretno prošla što nije i teže stradala. Već u prvih 45. minuta domaćin je ostvario vodstvo od 4:0 dok u nastavku postiže još dva pogotka da bi gosti postigli tek počasni pogodak. Na kraju utakmice gledatelji su igrače ispratili za odličnu igru i visoku pobjedu gromoglasnim aplauzom. (zp)

PODRAVINA 2

MEĐIMUREC 0

Ludbreg - gradski stadion. Gledatelja: 200. Sudac: Tomičić (Varaždin). Strijelci: 1:0 Mesec (30), 2:0 Međimurec (52).

Međimurec: Bulić, Kai (68. Pofuk), Maričević, Vabec, Hrustek, Piškor, Kregar (66. Zadravec), Treska, Kopjar (83. Ignjić), Šimić, Šostarić. Trener Želimir Orehovec

Gosti su propustili postići bolji rezultat, imali su osim terenske inicijative nekoliko neiskorištenih prilika. Domaći su to kaznili s dva pogotka. Prvi je postigao Mesec nakon efektno izvedenog slobodnog udarca s 30-ak metara, a drugi Međimurec nakon dobro izvedene akcije. Do kraja susreta iako su pokušavali i imali više od igre, igrači Međimurca nisu uspjeli preokrenuti rezultat. (jf)

Utakmica Nedeljanec - Sloga (Čakovec) igra se 23. kolovoza (17:30 h).

PAROVI 2. KOLA (17:30 h): subota: Polet - Međimurec, Zelengaj - Pušćine, Rudar - Jalžabet, Sloboda - Mladost Komet; nedjelja: 10h: Sloga - Dinamo, Bednja - Nedelišće, Plitvica - Podravina, Novi Marof - Nedeljanec.