Nogomet 12.10.2017. 12:53. Zadnja izmjena: 12.10.2017. 12:53.

8. Kolo

4. HNL ČAKOVEC / VARAŽDIN: Polet nanio prvi poraz Rudaru

ZELENGAJ   2

SLOBODA     2

Kučan Donji - igralište Zelengaja. Gledatelja: 100. Sudac Goran Tomičić (Varaždin). Strijelci: 0:1 Fegeš (5), 1:1 Soldatek (40), 1:2 Vrbanec (48), 2:2 Hudoletnjak (72, 11 m).

Sloboda: Tkalčec, Mesarić, Tkalec, Begović, Cvetković, Katanec, Srnec, Fegeš (76. Hergotić), Vrbanec, Kolarić, Ivanuša (89. Okreša). Trener Milivoj Goricaj

Iako su se s gostovanja vratili neporaženi i osvojenim bodom, veliko nezadovoljstvo u redovima Slobode. Rano su preko Fegeša postigli vodeći pogodak, imali do kraja poluvremena još dvije izgledne prilike, primili su međutim krajem poluvremena nepotrebno pogodak i na odmor se otišlo s neriješenim ishodom. Početkom drugog poluvremena preko Vrbanca postigli su ponovo vodeći pogodak i iza toga dobrom igrom kontrolirali rezultat do 72. minute. Onda su na veliko čuđenje svih, posebno svojih vjernih navijača, primili pogodak iz kaznenog udarca koji je doslovce "izmislio" sudac Tomičić. Čak su i domaći igrači priznali da im je kazneni udarac poklonjen. Ogorčenje stoga ima podlogu i biti će zanimljivo čuti izvješće delegata susreta. (JF)

POLET           2

RUDAR          0

Sv. Martin na Muri - igralište Poleta. Gledatelja:  600. Sudac: Babić. Strijelci: 1:0 Medved (30), 2:0 Herceg (59).

Polet: Jambres, M. Karlovčec, Vinko (80. K. Karlovčec), Goričanec (50. Radiković), Barat, Horvat (89. Sakač), Medeved, Cvetković, Mlinarić (70. Vršić), Herceg (87. Filipović), Turk. Trener Stevica Žganec

Rudar: Rajf, Den. Levačić (60. Dan. Levačić), Šardi (52. M. Šoltić), N. Šoltić, Vuri, Vurušić, A. Zadravec, Knežević, M. Zadravec (87. Tkalec), Risonjić, Radiković. Trener Anton Srša

Pred velikim brojem gledatelja odigran je susjedni derbi do ove utakmice neporaženih ekipa koji je donio borbenu utakmicu u kojoj je zasluženu pobjedu ostvario domaćin. Vodeći strijelac lige Medved u 30. minuti doveo je domaćina u vodstvo da bi Herceg u 59. minuti preciznim udarcem postigao konačni rezultat. Sama utakmica bila je izuzetno fer i korektna dok je domaćin na kraju utakmice počastio goste s jelom što je za svaku pohvalu. (ZP)

NEDELIŠĆE  4

PUŠĆINE       0

Nedelišće - igralište: SRC Trate. Gledatelja: 300. Sudac: Pavlić. Strijelci: 1:0 Petrovečki (17), 2:0 Nemet (35), 3:0 Antunović (53), 4:0 Vizinger (68).

Nedelišće: Kocijan, Pintarić, Antunović, Brlenić (74. Levačić), Filipović (74. F. Vibovec), Martinović, Špicar, Nemet, N. Vibovec (63. Mesarić), Međumurac (65. Mandić), Petrovečki (58. Vizinger). Trener Krešimir Šenji

Pušćine: Kolar, Papec, Bosilj, Punčec, Kocijan, Posavec, Marković, Horvat (65. Novak), Požgaj, Božić (65. K. Fekonja), Petrić. Trener Borislav Đorđević

Nogometaši Nedelišća u susjednom derbiju su bez većih problema ostvarili visoku pobjedu nad Pušćinama. U 17. minuti mladi Petrovečki je načeo gostujuću mrežu da bi Nemet u 35. minuti povisio na 2:0. U nastavku utakmice Antunović u 53. te Vizinger u 68. minuti postižu pogotke za konačnih 4:0. (ZP)

DINAMO        3

JALŽABET    0

Domašinec - igralište Kokotov Vez. Gledatelja 200. Sudac Buden. Strijelac: Krznar (44, 51, 80).

Dinamo (D): Fodor, Bihar, Papak (80. Sabadi), Antonović, Krznar, Dominić, Bađari, Marković (86. Jakšić), Ribić (70. Hlišć), Kovač, Drožđek. Trener Nikola Goričanec

Jalžabet: Špicer, Bogović, Žugec, Horvatić (83. Mlinarić), Tenčić (83. Dušak), Hanc, Hruško, Car, Friščić, Marić (57. Pecik), Pomper (86. Magić). Trener Rado Mlakar

Nogometaši Dinama su na krilima izuzetno razigranog i raspoloženog trostrukog strijelca Stjepana Krznara ostvarili pobjedu nad Jalžabetom. Prvi pogodak postigao je minutu prije odlaska na odmor a još dva u 51. te u 80. minuti utakmice. (ZP)

NEDELJANEC         2

MLADOST K.          3

Nedeljanec - igralište Nedeljanec. Gledatelja 150. Sudac Klarić. Strijelci: 1:0 Gredelj (30), 1:1 M. Radiković (38), 2:1 Glavaš (52), 2:2 Balent (65), 2:3 Vuk (84).

Mladost Komet: Farkaš, Sraka, Bukal, Radiković, Jambrović (38. Halić), Pintarić, Balent (81. Horvat), Tišljarić, Baksa (77. Farkaš), Vuk, Radiković. Trener Gregor Bunc

Nogometaši Mladosti Kometa ostvarili su pobjedu na teškom gostovanju u Nedeljancu. M. Radiković i Balent uspijevaju nakon vodstva domaćina pogocima u 38. i 65. minuti poravnati rezultat dok je pobjedonosni pogodak postigao Vuk u 84. minuti. (ZP)

SLOGA          3

MEĐIMUREC            5

Čakovec - igralište Sloge. Gledatelja: 200.Sudac. Dino Kramar (Vž). Strijelci: 1:0 Fučko (23), 1:1 Kopjar (42), 1:1 Yokoyama (48), 1:3 Yokoyama (59), 1:4 Treska (75), 2:4 Baksa (75), 2:5 Zadravec (85), 3:5 Fučko (89).

Sloga: Mihalković, Katančić (62. Kolar), Obadić, Bajus (62. Koprivec), Kosalec, Marčec (46. Gyofi), Antonović, Fučko, Murković, Zoka, Baksa. Trener Tihomir Blažeka

Međimurec: Bulić, Yokoyama (82. Jurović), Kai, Vabec, Deglin (70. Zadravec), Hrustek, Piškor, Kregar (73. Ignjić), Treska, Kopjar (62. Šostarić), Šimić. Trener Želimir Orehovec

Zanimljiv susret lokalnih rivala, na kraju zaslužena pobjeda gostiju. Domaći su sredinom prvog dijela susreta došli u vodstvo, na ubačaj s krila dobro je reagirao Fučko i poentirao.  Pred kraj poluvremena izjednačujući pogodak postigao je Kopjar, prije toga izgledne prilike za izjednačenje nisu iskoristili Yokoyama, Hrustek i Kregar. Početkom drugog poluvremena grešku domaće obrane iskoristio je Yokoyama i na dodavanje Kregara sigurno savladao Mihalkovića. Koji je iza toga pogriješio, a Yokoyama to iskoristio i postigao treći pogodak. Nakon ubačaja iz kuta i Treska se upisao u listu strijelaca, efektno je savladao domaćeg vratara. Prije toga Yokojama je bio neprecizan, a iza toga Baksa je iskoristio grešku gostujućeg vratara i smanjio prednost gostiju. Pet minuta prije kraja Zadravec je iz kontre bio siguran strijelac petog gostujućeg pogotka, domaći su preko Fučka minuta pred kraj toga smanjili. (JF)

Ostali rezultati: Novi Marof - Podravina 1:3, Bednja - Plitvica 5:0.

1. Polet                  8          6          2          0          23:6    20

2. Podravina          8          6          1          1          15:5    19

3. Nedelišće          8          6          1          1          17:8     19

4. Dinamo/D          8          5          3          0          16:5     18

5. Rudar                 8          4          3          1          9:4       15

6. Bednja               8          4          0          4          18:14   12

7. Mladost K.         8          4          0          4          17:15  12

8. Međimurec        8          3          2          3          21:11  11

9. Sloga/Čk           8          3          1          4          9:12    10

10. Jalžabet          8          2          3          3          5:10    9

11. Zelengaj         8          2          1          5          21:28  7

12. Sloboda         8          1          4          3          6:13    7

13. Plitvica           8          2          0          6          12:32  6