17. kolo

4. LIGA ČAKOVEC / VARAŽDIN: Međimurec pobijedio Polet

NEDELIŠĆE 1

BEDNJA 0

Nedelišće - igralište SRC Trate. Gledatelja 350. Sudac Babić. Strijelac: Pintarić (87).

Nedelišće: Kocijan, F. Vibovec (46. Levačić), Pintarić, Brlenić, Filipović, Martinović (85. N. Vibovec), Bađari, Šimunić (54. Pomper), Panić (90. Marciuš), Slunjski, Mesarić (63. Međumurac)

Odlična nogometna predstava sa dosta izglednih prilika pred oba gola uzbuđenja u kojoj je domaćin tri minute prije kraja utakmice pogotkom Pintarića  došao do vrijedne i potpuno zaslužene pobjede pobjede. (zp)

MLADOST K. 1

SLOBODA 0

Prelog - igralište NK Galeb. Gledatelja 150. Sudac Klarić. Strijelac: Radiković (85).

Mladost Komet: Farkaš, Sraka, N. Bukal (68. D. Bukal), S. Radiković (90. Halić), Pintarić (60. Balent), Golubić (14. Jambrović), M. Radiković, Tišljarić, Horvat, Baksa (86. Farkaš), Vuk. Trener Gregor Bunc

Sloboda (S): Tkalčec, Marčec (74. Hergotić), Cvetković, Katanec, Srnec (46. Kolarić), Fegeš, Vrbanec, Begović, Novko, Tkalec, Kukovec. Trener Milivoj Goricaj

Međimurski derbi odigran u Oporovcu donio je borbenu i neizvjesnu utakmicu u kojoj je Mladost Komet pogotkom Radikovića postignutim u 85. minuti utakmice ostvarila minimalnu pobjedu. (zp)

MEĐIMUREC 4

POLET 2

Dunjkovec-Pretetinec - igralište Hraščica. Gledatelja: 250. Sudac: Marijan Dumančić (Čakovec). Strijelci: 0:1 Ferlin (31), 1:1 Yokoyama (42), 2:1 Yokoyama (65), 3:1 Yokoyama (70), 4:1 Hrustek (82), 4:2 Medved (86).

Međimurec: Bulić, Kai, Šprajc, Deglin (73. Zadravec), Hrustek, Piškor, Yokoyama (86. Ignjić), Treska, Šmit, Kopjar (60. Vuk), Vabec. Trener Davor Piškor

Polet: Jambres, Sakač (69. Karlovčec), Hozjan, Goričanec (50. Čurin), Barat, Ferlin (86. Vršić), Horvat, Medved, Cvetković, Mlinarić, Turk. Trener Zoran Šardi

Lokalni derbi zadovoljio je gledatelje, a pobjeda domaćih nakon odlične igre u drugih 45 minuta apsolutno zaslužena, uz napomenu da je Japanac Shohei Yokoyama odigrao odlično i uz to postigao tri pogotka. U prvom dijelu susreta nešto više inicijative gostiju koji su u 31. minuti postigli vodeći pogodak, Ferlin je iskoristio grešku domaće obrane. Izjednačio je Yokoyama nakon prekida i ubačaja Piškora, a prije toga Burić je dobro intervenirao na udarac Goričanca s 15-ak metara.

U drugom poluvremenu sve u znaku domaćih, međutim pitanje je kako bi se sve odvijalo da je Medved u 57. minuti realizirao udarac s 11 metara. Burić je odlično intervenirao i zaradio pljesak objektivnog gledališta. Iza toga domaći su se razigrali, a najbolji pojedinac susreta Yokoyama još je dva puta bio siguran strijelac za uvjerljivo vodstvo domaćih. U finišu susreta Hrustek je efektno postigao četvrti pogodak, s 40tak metara prebacio je istrčalog Jambresa. (JF)

DINAMO 1

SLOGA 0

Domašinec - igralište Kokotov Vez. Gledatelja 150. Sudac Bubek. Strijelac: Krznar (27).

Dinamo (D): Fodor, Bihar, Katančić (53. Marković), Hlišć (90. Drvoderić), Antonović, Krznar, Horvat, Igrec (83. Sabadi), Jakšić (67. Dodlek), Kovač. Trener Nikola Goričanec

Sloga: Mihalković, Obadić, Caban, Kolnar, Kosalec, Antonović, Fučko, Bratko (46. Kovačić), Hrastić, Zoka, Baksa. Trener Tihomir Blažeka

U međimurskom derbiju minimalna, ali potpuno zaslužena pobjeda Dinama protiv Sloge pogotkom Krznara od 27. minute. (zp)

PUŠĆINE 2

ZELENGAJ 0

Pušćine - igralište NK Pušćine. Gledatelja 150. Sudac Pajtak. Strijelci: 1:0 Levanić (71), 2:0 Cirkvenčić (85).

Pušćine: Kolar, Bosilj, Kocijan, R. Punčec, Divečer (58 R. Punčec), Čevanić, Posavec (79. Petrić), Požgaj, Pintarić (87. Papec), Božić (64. Crikvenčić), Celinger. Trener Boris Đorđević

Više nego odlični start i druga proljetna pobjeda nogometaša Pušćina protiv čvrstog Zelengaja pogocima Levanića i Cirkvenčića  donijela im trenutno mjesto u sredini prvenstvene ljestvice. (zp)

JALŽABET 1

RUDAR 2

Jalžabet - igralište Jalžabeta. Gledatelja: 150. Sudac. Dario Velđi (Štefanec). Strijelci: 0:1 Vurušić (25), 0:2 Vurušić (28), 1:2 Da Silva (70).

Rudar: Rajf, Šardi, Vuri (75. Tkalec), Vurušić, Zadravec, Knežević (27. Čalopa), Risonjić, Novak, Goričanec, Radiković, Varga (70. Šoltić). Trener Damir Vugrinec

Važnom i zasluženom pobjedom u gostima igrači Rudara ispravili su kiks i poraz iz 1. kola na domaćem terenu. Ovaj su put igrali dobro, pridržavali se dogovorenoga, imali inicijativu i nekoliko neiskorištenih prilika. Dva je put u prvom poluvremenu Vurušić bio precizan za sigurno vodstvo, iza toga dobra kontrola igre i rezultata. Domaći su u takvoj situaciji postigli „počasni“ pogodak 20 minuta prije kraja, za nešto više od toga nisu imali prilika. (JF)

Ostali rezultati: Podravina - Plitvica 0:3, Nedeljanec - Novi Marof 0:0.

PAROVI 18. KOLA (16:30): subota: Novi Marof - Dinamo, Sloga - Nedelišće, Zelengaj - Jalžabet, Rudar - Mladost Komet, Sloboda - Podravina, Polet - Nedeljanec; nedjelja: Plitvica - Međimurec, Bednja - Pušćine.