Nogomet 07.05.2018. 22:07. Zadnja izmjena: 07.05.2018. 22:19.

24. kolo

4. LIGA ČAKOVEC / VARAŽDIN: Polet bod ispred Nedelišća

NEDELIŠĆE 6

JALŽABET    1

Nedelišće - igralište SRC Trate. Gledatelja 200. Sudac Jarnjak. Strijelci: 1:0 Pintarić (5), 2:0 Pomper (9), 3:0 Panić (14), 4:0 Panić (48), 5:0 Martinović (65), 5:1 Hanc (65), 6:1 Brlenić (86, 11m).

Nedelišće: Paman, Martinović (66. Marciuš), Pintarić, Levačić, Brlenić, Filipović, Panić, Vizinger (56. Međumurac), Mesarić, Pomper, Vrček. Trener Zvonimir Panić.

Nogometaši Nedelišća nakon dva uzastopna i teška poraza su se oporavili te su odigrali odličnu nogometnu utakmicu koja im je donijela visoku pobjedu protiv Jalžabeta koja je mogla prema propuštenim prilikama još veća. (ZP)

ZELENGAJ   3

RUDAR         0

Kučan Donji - igralište Zelengaja. Gledatelja: 150. Sudac. Dario Srnec (Pušćine). Strijelci: 1:0 Kušec (24), 2:0 Horvat (68), 3:0 Santana (75).

Rudar: Rajf, Levačić, N. Šoltić (63. Đuran), Tkalec, Vuri, A. Zadravec, Varga, Risonjić, M. Šoltić (85. D. Zadravec), Goričanec, Radiković. Trener Damir Vugrinec

Domaći nastavljaju s uspješnim igrama, gosti nikako da ustale formu. Imali su igrači Rudara prilika postići bolji rezultat, nisu ih iskoristili. Za razliku od njih domaći su svoje realizirali i osvojili važne bodove kojim osiguravaju opstanak u Ligi. (JF)

POLET           6

PUŠĆINE      1

Sv. Martin na Muri - igralište NK Polet. Gledatelja 300. Sudac Babić. Strijelci: 1:0 Čurin (3), 2:0 Barat (22), 2:1 Kocijan (26), 3:1 Čurin (33), 4:1 Ferlin (40), 5:1 Čurin (61), 6:1 Ferlin (71).

Polet: Jambres, Sakač (74. Filipović), Hozjan, Barat, Ferlin (72. Karlovčec), Horvat (72. Tomšić), Medved (54. Goričanec), Cvetković, Mlinarić, Herceg, Čurin (64. Karlovčec). Trener Zoran Šardi

Pušćine: Kolar, Bosilj, R. Punčec, Kocijan, R. Punčec, Levanić, Posavec, Požgaj (57. Papec), Pintarić (14. Petrić), Božić (89. Fekonja), Celinger. Trener Boris Đorđević

Polet je od početka utakmice zaigrao odlučno i poletno te je već u prvom dijelu utakmice praktički osigurao pobjedu ostvarivši vodstvo od 4:1. U nastavku postiže još dva pogotka te ostvaruje visoku pobjedu. (ZP)

DINAMO       1

MLADOST K.           2

Domašinec - igralište Kokotov vez. Gledatelja 200. Sudac: Turk. Strijelci: 0:1 Golubić (12), 0:2 Pintarić (58), 1:2 Krznar (75).

Dinamo: Fodor, Bihar, Hlišć (46. Katančić), Krznar, Horvat (79. Jakšić), Igrec, Petak, Marković (64. Drvoderić), Ribić, Dodlek, Kovač. Trener Nikola Goričanec

Mladost Komet: Farkaš, Sraka, N. Bukal, Radiković, Pintarić, Jambrović, Golubić (64. D. Bukal), Balent (85. Halić), M. Radiković, Horvat, Vuk. Trener Gregor Bunc

Gosti su bolje ušli u utakmicu te su dominirali, a Golubić je u 12. minuti nakon ubačaja donio vodstvo svojoj ekipi. U 58. minuti Pintarić povećava rezultat na 0:2 dok najbolji strijelac domaćih Krznar u 75. minuti tek uspijeva smanjiti na konačnih 1:2. (ZP)

N. MAROF    3

MEĐIMUREC          3

N. Marof - igralište Novog Marofa. Gledatelja: 200. Sudac: Bojan Juras (Vučetinec). Strijelci: 0:1 Hrustek (37), 0:2 Yokoyasma (38), 0:3 Kai (40), 1:3 Šafarić (53), 2:3 Zrno (72), 3:3 Zrno (77).

Međimurec: Bulić, Kai, Šprajc, Hrustek, Piškor, Yokoyama (58. Ignjić), Treska (73. Zadravec), Šmit, Kopjar (89. Vesenjak), Šostarić (84. Vuk), Vabec. Trener Davor Piškor

Zanimljiv susret s mnogo pogodaka bez pobjednika, iako su gosti nakon prvih 45 minuta imali uvjerljivo vodstvo. Nakon nervoznog početka u razmaku od svega četiri minute gosti su postigli 3 pogotka. Nisu ga do kraja zadržali, domaći su vrlo agresivnom igrom, da ne upotrijebimo teži izraz do kraja susreta uspjeli to anulirati. Vršili su i veliki pritisak na suca, susret zbog izmjena i prekida nije produžen, bilo je i naguravanja, pa je sve završeno bez pobjednika. (JF)

SLOGA          4

PLITVICA     1

Čakovec - igralište Sloge. Gledatelja: 100. Sudac Denis Buden (Črešnjevo). Strijelci: 0:1 Tomašić (10), 1:1 Baksa (22), 2:1 Antonović (29), 3:1 Baksa (55), 4:1 Fučko (76).

Sloga: Đuranić, Friščić, Obadić, Kolar, Kosalec, Vinković (69. Gyofi), Antonović (87. Kovačić), Fučko (89. Bratković), Zoka, Caban, Baksa (76. Koprivec). Trener Tihomir Blažeka

Važna i uvjerljiva pobjeda domaćih koja im mnogo znači za plasman uoči finiša u prvenstvu. Gosti su rano postigli vodeći pogodak, a nakon što su domaći poravnali rezultat, do kraja susreta dobrom taktikom, odgovornom i borbenom igrom isti su povećali na končanih +3 za opravdano veselje na i van igrališta. (JF)

BEDNJA        4

SLOBODA    0

Beletinec - igralište kod mosta. Gledatelja 100. Sudac: Dario Bubek (Pribislavec). Strijelci: 1:0 Sabolić (7), 2:0 Marić (16), 3:0 Kulji (70), 4:0 Puškadija (78).

Sloboda: Ter, Mesarić, Katanec, Srnec, Fegeš, Kolarić, Novko, Tkalec, Vagjunec (46. Kukovec), Hergotić, Tkalčec. Trener Milivoj Goricaj

Domaći su lakše od očekivanja došli do uvjerljive pobjede. S dva pogotka u svakom poluvremenu doveli su Slobodu u težak položaj na prvenstvenoj tablici. Očito je da u klubu iz Slakovca imaju problema, posebno s igračkim kadrom, jer je s Bednjom kao napadač igrao vratar i Tkalčec. Po svemu sudeći naredna utakmica sa Slogom biti će Slobodi izuzetno važna ako želi i dalje imati šanse osigurati opstanak u Ligi. (JF)

REZULTATI 23. KOLA: Jalžabet - Dinamo (D) 0:2, Mladost Komet - Nedeljanec 0:4, Podravina - Novi Marof 5:1, Međimurec - Sloga (Č) 4:1, Plitvica (G) - Bednja 0:2, Sloboda (S) - Zelengaj 1:2, Rudar - Polet (SMnM) 2:0, Pušćine - Nedelišće 6:0.

Preostali rezultat 24. kola: Nedeljanec - Podravina 1:0.

PAROVI 25. KOLA: subota (12.5., 17 h): Mladost Komet - Nedelišće, Podravina - Dinamo (D), Sloboda (S) - Sloga (Č), Rudar - Bednja, Zelengaj - Polet (SMnM); nedjelja (13.5., 17 h): Međimurec - Nedeljanec, Plitvica - Novi Marof, Jalžabet - Pušćine.