Nogomet 04.06.2018. 22:00. Zadnja izmjena: 04.06.2018. 22:05.

28. i 29. kolo

4. LIGA ČAKOVEC / VARAŽDIN: Polet na korak do naslova

MEĐIMUREC          6

JALŽABET    5

Dunjkovec-Pretetinec - igralište Hraščica. Gledatelja 150. Sudac: Pavlić (Varaždin). Strijelci: 1:0 Yokoyama (27), 2:0 Ignjić (36), 2:1 Hanc (38-11 m), 3:1 Šprajc (45), 3:2 N. Srpak (51), 4:2 Deglin (56), 5:2 Treska (61), 6:2 Treska (67), 6:3 Car (73), 6:4 Car (83), 6:5 Hanc (86-11 m).

Međimurec: Bulić, Kai (90. Marciuš), Šprajc, Hrustek (46. Deglin), Yokoyama, Treska (66. Vuk), Šmit, Vesenjak, Šostarić, Ignjić (46. Kopjar), Vabec (77. Zadravec). Trener Davor Piškor

Čak 11 pogodaka vidjeli su gledatelji, na kraju su slavili domaći. Koji su nakon 45 minuta vodili 3:1, u 67. minuti i 6:2. Onda su stali što su gosti umalo iskoristili. Nisu ipak uspjeli stići to visoko vodstvo i bodovi zasluženo ostaju na kontu domaćina. (JF)

PLITVICA     2

PUŠĆINE      1

Gojanec - igralište NK Plitvica. Gledatelja 120. Sudac Horvat. Strijelci: 1:0 Ister (50), 2:0 Tkalčec (59), 2:1 Dovečer (88)

Pušćine: Kolar, Bosilj, R. Punčec (79. Fekonja), Kocijan, R.Punčec, Dovečer, Levanić, Celinger (60. Horvat), Požgaj (46. Posavec), Pintarić, Božić. Trener Boris Đorđević

Domaćin se oprostio od svojih navijača i najvjerojatnije lige pobjedom protiv Pušćina. (ZP)

SLOBODA    0

NEDELIŠĆE 1

Slakovec - igralište Slobode. Gledatelja: 200. Sudac: Pajtak (Mali Bukovec). Strijelac: Mesarić (58).

Sloboda: Ter, Mesarić, Marčec, Cvetković, Katanec, Srnec, Fegeš, Kolarić (53. Vrbanec), Novko, Tkalec, Vagjunec. Trener Milivoj Goricaj

Nedelišće: Kocijan, Vibovec, Martinović, Pintarić (46. Vizinger), Levačić, Pomper, Panić, Slunjski, Šimunić, Mesarić, Bađari (53. Međimurec). Trener Zvonimir Panić

Susjedski derbi završen je kada se sve zbroji zasluženom pobjedom gostiju, pobjedonosni pogodak postigao je Mesarić, a s obje strane bilo je još prilika za još po koji pogodak. (JF)

RUDAR         4

DINAMO       2

M. Središće - igralište Šoderka. Gledatelja: 200. Sudac: Goran Žganec (Čakovec). Strijelci: 0:1 Marković (45), 1:1 M. Zadravec (55), 1:2 Krznar (64), 2:2 M. Šoltić (70), 3:2 Goričanec (73), 4:2 Novak (82)

Rudar: Rajf, Levačić, Šardi, N. Šoltić (77. Novak), Vuri, A. Zadravec, M. Zadravec, M. Šoltić (89. D. Zadravec), Đuran (65. Goričanec), Radiković, Varga. Trener Damir Vugrinec

Dinamo: Fodor, Drvoderić (63. Dodlek), Bihar, Katančić (83. Jakšić), Hlišć, Krznar, Horvat, Igrec, Petak, Marković, Kovač. Trener Nikola Goričanec

Nakon što su gosti u posljednjoj minuti prvog poluvremena postigli vodeći pogodak, a u 64. minuti imali vodstvo 2:1, slijedi preokret. Domaći su zaigrali bolje i efikasnije s s tri pogotka na kraju zasluženo slavili. (JF)

SLOGA          1

POLET           4

Čakovec - igralište Sloge. Gledatelja: 150. Sudac: Nino Škrobar (Brezje). Strijelci: 1:0 Fučko (2), 1:1 Herceg (19-11 m), 1:2 Goričanec (26), 1:3 Barat (74), 1:4 Čurin (85).

Sloga: Đuranić, Obadić, Kolar (86. Bratko), Kosalec, Antonović, Fučko, Koprivec (80. Toplek), Zoka, Caban, Friščić (88. Hrastić), Baksa (83. Vabec). Trener Tihomir Blažeka

Polet: Jambres, Sakač, M. Karlovčec, Hozjan, Goričanec (76. Vršić), Barat, Ferlin (40. K. Karlovčec), Tomšić, Mlinarić, Herceg, Čurin. Trener Zoran Šardi

Međimurski derbi dobili su gosti i time najvjerojatnije osigurali naslov prvaka, domaći pak će o svom statusu odlučivati u posljednjem prvenstvenom kolu. Nakon ranog vodstva domaćih, gosti su do kraja poluvremena preokrenuli rezultat, u drugom poluvremenu postigli još dva pogotka i do kraja susreta  dobro kontrolirali igru i rezultat. Bilježimo i težu ozljedu Nikole Ferlina kojem svi žele brzi oporavak. (JF)

PODRAVINA           5

MLADOST K.           2

Ludbreg - igralište Ludbreg. Gledatelja 100. Sudac Srnec. Strijelci: 1:0 Tuđan (3), 2:0 Valjak (14), 2:1 Golubić (19), 3:1 Valjak (33), 3:2 Golubić (59), 4:2 Farkaš-ag (82), 5:2 N. Međimorec (90)

Mladost Komet: F. Farkaš, S. Radiković, Pintarić, Jambrović, Golubić, Balent, Hladnik (46. D. Farkaš), M. Radiković, A.Radiković, Grabant, Vuk. Trener Gregor Bunc

Zaslužena pobjeda domaće ekipe koja je bila bolja tokom cijele utakmice, postigla pet pogodaka protiv Preložana koji su postigli dva pogotka preko Golubića. (ZP)

Ostali rezultati 29. kola: Zelengaj - Nedeljanec 4:3, Bednja - Novi Marof 4:1.

PAROVI 30. KOLA (subota, 9.6., 17:30): Mladost Komet - Međimurec, Jalžabet - Plitvica, Pušćine - Sloboda, Nedelišće - Rudar, Dinamo - Zelengaj, Nedeljanec - Bednja, Novi Marof - Sloga, Polet - Podravina.