Nogomet 03.05.2018. 11:30. Zadnja izmjena: 03.05.2018. 11:40.

22. kolo

4. LIGA ČAKOVEC / VARAŽDIN: Polet nakon poraza kod Rudara i dalje na prvom mjestu

DINAMO 2

PUŠĆINE 1

Domašinec - igralište Kokotov Vez. Gledatelja 100. Sudac Bubek. Strijelci: 0:1 R. Punčec (66), 1:1 Krznar (79, 11m), 2:1 Krznar (86, 11m)

Dinamo (D): Fodor, Bihar, Hlišć (67. Katančić), Krznar (90. Sabadi), Horvat, Igrec, Petak, Marković (89. Jakšić), Ribić, Dodlek, Kovač. Trener Nikola Goričanec

Pušćine: Kolar, Papec, Bosilj, R. Punčec, Kocijan, Dovečer (26. Posavec), Levanić, Požgaj, Pintarić, Cirkvenčić, Božić. Trener Boris Đorđević

Međimurski derbi donio je borbenu i neizvjesnu utakmicu u kojoj su gosti u 66. minuti poveli pogotkom Punčeca da bi domaćin iz dva jedanaesterca u 79. i 86. minuti pogocima Krznara preokrenuo rezultat i ostvario pobjedu. (ZP)

N. MAROF 2

MLADOST K. 1

N. Marof - sportski park. Gledatelja 150. Sudac Velđi. Strijelci: 0:1 Tišljarić (12), 1:1 Beštek (30), 2:1 Spajić (80, 11m).

Mladost Komet: Varga, Sraka, Bukal, Pintarić, Jambrović (88. A. Radiković), Balent (72. Halić), M. Radiković, Tišljarić, Bukal (46. Golubić), Vuk, Farkaš (46. Horvat). Trener Gregor Bunc

Zasluženi poraz Preložana u Novom Marofu gdje su u prvih petnaest minuta igrali odlično, poveli pogotkom Tišljarića da bi posustali što je iskoristio domaćin te preokrenuo rezultat i ostvario zasluženu pobjedu. (ZP)

SLOGA 2

PODRAVINA 1

Čakovec - igralište Sloge. Gledatelja: 100. Sudac Dubravko Pavlić (Varaždin). Strijelci: 0:1 Valjak (16), 1:1 Fučko (52), 2:1 Kosalec (69, 11 m).

Sloga: Mihalković, Obadić, Kolar, Kosalec, Antonović, Fučko, Kovačić (61. Bratko, 88. Hrastić), Koprivec, Zoka, Gyofi, Friščić. Trener Tihomir Blažeka

Važna pobjeda Čakovčana. Boljom igrom u drugom poluvremenu prvo su stigli, a onda i prestigli vodstvo gostiju iz prvih 45 minuta. Imali još prilika, a u drugom poluvremenu i kontrolu igre i kasnije rezultata. Za opravdano veselje na i van igrališta. (JF)

BEDNJA 4

MEĐIMUREC 3

Beletinec - igralište Kod mosta. Sudac Nino Škrobar (Brezje). Strijelci: 1:0 Žugec (7), 2:0 Kulji (10), 2:1 Piškor (58), 2:2 Yokoyama (61), 3:2 Klopotan (63), 4:2 Kulji (83), 4:3 Šprajac (90).

Međimurec: Bulić, Kai, Šprajc, Hrustek, Yokoyama, Treska (80. Zadravec), Šmit, Kopjar (68. Vuk), Vesenjak (46. Piškor), Šostarić (69. Ignjić), Vabec. Trener Davor Piškor

Prvi proljetni poraz Međimurca. Domaći su silovito krenuli, već u 10. minuti vodili 2:0, pogodili stativu i prečku i do kraja poluvremena imali više inicijative. Gosti su za tri minute sredinom drugog poluvremena, u 58. i 61. minute poravnali rezultat, veselje je međutim bilo kratkotrajno. Jer je već u 63. minuti domaći su ponovo vodili, iza toga u 83. minuti povećali vodstvo, koje gosti nisu uspjeli stići, iako su 90. minuti postigli treći pogodak. (JF)

RUDAR 4

SLOBODA 1

M. Središće - igralište Šoderka. Gledatelja: 150. Sudac Dario Srnec (Pušćine). Strijelci: 1:0 Goričanec (12), 1:1 Kukovec (39), 2:1 Risonjić (57, 11 m), 3:1 Goričanec (59), 4:1 Novak (62).

Rudar: Rajf, Levačić, Šardi, N. Šoltić, Vuri, A. Zadravec (66. Tkalec), Risonjić, Novak (67. Đuran), M. Zadravec, M. Šoltić, Goričanec. Trener Damir Vugrinec

Sloboda: Tkalčec, Marčec, Hergotić (46. Vrbanec), Cvetković, Katanec, Srnec, Fegeš, Kolarić, Novko, Tkalec, Kukovec (62. Vagjunec). Trener Milivoj Goricaj

Već u prvom poluvremenu domaći su imali više inicijative i veći posjed lopte, završilo je međutim 1:1. A onda su u svega pet minuta drugog poluvremena postigli tri pogotka, za na kraju uvjerljivu i zasluženu pobjedu. Gosti mogu i moraju igrati bolje ako žele bolji plasman. (JF)

POLET 5

NEDELIŠĆE 0

Sv. Martin na Muri - igralište NK Polet. Gledatelja 400. Sudac: Slunjski. Strijelci: 1:0 Medved (16, 11m), 2:0 Medved (37), 3:0 Medved (51), 4:0 Ferlin (82), 5:0 Ferlin (84).

Polet: Jambres, Sakač, Čurin (48. Goričanec), Hozjan, Barat (85. Vršić), Horvat, Medved (77. Filipović), Cvetković, Mlinarić (61. Ferlin), Herceg, Turk (66. Karlovčec). Trener Stevica Žganec

Nedelišće: Kocijan, Vibovec, Martinović (80. Marciuš), Levačić, Brlenić, Filipović, Šimunić, Panić (73. Međumurac), Mesarić (61. Vizinger), Pomper (80. Vrček), Bađari (16. Paman). Trener Goran Međumurec

Derbi kola, ali i prvenstva odigran pred velikim brojem gledatelja završio je visokom pobjedom domaćina koji su time preuzeli vrh prvenstvene ljestvice. Domaćin je prvi zaprijetio u 11. minuti preko Mlinarića da bi u 16. minuti nakon pogreške gostujućeg igrača Medved izbio sam ispred vratara Kocijana koji ga ruši a sudac pokazuje na najstrožu kaznu dok gostujućem vrataru pokazuje crveni karton. Gostujući igrači negoduju kod suca smatrajući da nije trebao njihovog vratara isključiti ali sudac je ostao pri svome i Nedelišće u nastavku igra s deset igrača a Medved najstrožu kaznu pretvara u vodstvo od 1:0. Isti igrač domaćih još u dva navrata koristi pogreške gostujuće obrane te rezultat povisuje na 3:0 dok Ferlin koji je ušao od 61. minute postiže dva pogotka za konačnih 5:0 u korist Poleta. (ZP)

Ostali rezultati: Nedeljanec - Jalžabet 4:0, Zelengaj - Plitvica (G) 3:0.