Nogomet 21.03.2018. 08:31. Zadnja izmjena: 21.03.2018. 08:38.

16. kolo

4. liga Čakovec/Varaždin: Pušćine slavilo u Murskom Središću

POLET 6

N. MAROF 0

Sv. Martin na Muri - igralište NK Polet. Gledatelja 150. Sudac Kramar. Strijelci: 1:0 Medved (8), 2:0 Medved (15, 11m), 3:0 Medved (19), 4:0 Goričanec (27), 5:0 Čurin (67), 6:0 Barat (81).

Polet: Jambres (72. Horvat), Sakač (65. Vršić), M. Karlovčec, Hozjan, Goričanec (53. K. Karlovčec), Barat, Ferlin (62. Tomšić), Medved (39. Čurin), Cvetković, Mlinarić, Turk. Trener Zoran Šardi

Nogometaši Poleta na proljetnoj premijeri odigranoj po teškom terenu odigrali su odličnu utakmicu te su sa 6:0 'potopili' nogometaše Novog Marofa. Izuzetno raspoloženi za igru bio je domaći nogometaš Medved koji je postigao do 19. minute tri pogotka i praktički riješio utakmicu. (ZP)

RUDAR 1

PUŠĆINE 3

M. Središće - igralište Šoderka. Gledatelja: 100. Sudac: Nino Škrobar (Brezje). Strijelci: 0:1 Kocijan (60), 1:1 Vurušić (77), 1:2 Petrić (82), 1:3 Cirkvenčić (90+3).

Rudar: Rajf, Šardi, Vuri, Vurušić, Zadravec, Knežević, Risonjić, Novak (64. Čalopa), M. Šoltić, Goričanec, Varga (74. N. Šoltić). Trener Damir Vugrinec

Pušćine: Kolar, Bosilj, Kocijan, Punčec, Dovečer (71. Petrić), Levanić, Posavec (87. Cirkvenčić), Pintarić (90. Horvat), Požgaj, Božić, Celinger. Trener Boris Đorđević

Lokalni derbi završen je važnom pobjedom gostujućeg borbenog sastava. Prvo poluvrijeme završeno je bez pogodaka iako su domaći imali prilike u dva navrata postići pogodak. Gosti su u drugom poluvremenu bili ti koji su postigli vodeći pogodak, domaći su poravnali rezultat i iza toga imali inicijativu i pritisak prema gostujućem vrataru da oni dođu u vodstvo. Nisu uspjeli, gosti su se znalački branili i u finišu susreta iz dvije dobre akcije i brze kontre postigli dva pogotka za veliko i opravdano veselje. (JF)

MEĐIMUREC 2

PODRAVINA 0

Dunjkovec-Pretetinec - igralište Hraščica. Gledatelja: 100. Sudac: Dubravko Pavlić (Varaždin). Strijelci: 1:0 Hrustek (69), 2:0 Kai (82).

Međimurec: Bulić, Kai (88. Zadravec), Šprajc, Hrustek, Yokoyama, Treska, Vesenjak (46. Deglin), Šmit, Vuk (80. Šostarić), Piškor, Vabec. Trener Davor Piškor

Zanimljiv susret u kojem je pobjednik riješen u drugom poluvremenu. U prvom dijelu više inicijative gostiju koji u 45. minuti nisu iskoristili veliku priliku. U drugom domaći su se razigrali, postigli dva pogotka, mogli i više da ih u tome nije spriječio odlični gostujući vratar Banfić. Spašavao je mat pozicije, ali je bio nemoćan u 69. minuti kada je nakon odličnog ubačaja Treske Hrustek glavom zakucao loptu iza njegovih leđa. Iza toga domaći su u 73. minuti pogodili prečku, a osam minuta pred kraj, nakon dodavanja japanskog dvojca Yokoyama - Kai, ovaj posljednji je bio precizan za drugi pogodak domaćih. Do kraja su Kai u 88. I Yokoyama 89.minuti propustili realizirati još dvije vrlo izgledne prilike, oba je puta ponovo odlično intervenirao Banfić. (JF)

SLOGA 3

NEDELJANEC 3

Čakovec - igralište Sloge. Gledatelja: 50. Sudac. Denis Buden (Črešnjevo). Strijelci: 0:1 Kišić (10), 1:1 Baksa (16), 1:2 Buden (48), 2:2 Baksa (54), 2:3 Škvarić (79), 3:3 Fučko (83).

Sloga: Mihalković, Friščić, Obadić, Kolar, Kosalec, Fučko, Koprivec, Bratko (53. Antonović), Caban, Gyofi, Baksa. Trener Tihomir Blažeka

Zanimljiv susret odigran po teškom terenu pred malim brojem gledatelja. Gosti su tri puta vodili, domaći tri puta brzo poravnali. Imali su domaći nekoliko vrlo izglednih, na žalost neiskorištenih prilika za povoljniji ishod, gosti su pogodili stativu, a na kraju su svi uglavnom zadovoljno napustili teren. (JF)

Odgođeni susreti: Plitvica - Mladost Komet, Bednja - Dinamo, Sloboda - Jalžabet, Zelengaj - Nedelišće.

PAROVI 17. KOLA: subota (15:30): Nedelišće - Bednja, Mladost Komet - Sloboda, Podravina - Plitvica; nedjelja (16:30): Međimurec - Polet, Dinamo - Sloga, Pušćine - Zelengaj, Jalžabet - Rudar, Nedeljanec - Novi Marof.