Nogomet 25.09.2018. 12:16. Zadnja izmjena: 25.09.2018. 12:21.

6. kolo

4. LIGA ČAKOVEC / VARAŽDIN: Sloga svladala rudare

POLET 1

MLADOST K. 0

Sv. Martin na Muri - igralište NK Polet (SMnM). Gledatelja 250. Sudac Srnec. Strijelac: 1:0 Ferlin (72).

Polet (SMnM): Jambres, Sakač (od 52. Cvetković), Kovač (od 46. Ferlin), Mezga (od 90. Rožman), Hozjan, Barat, Horvat, Mlinarić (od 59. Goričanec), Herceg, Čurin (od 87. Karlovčec), Turk. Trener Zoran Šardi

Mladost Komet: Farkaš, Šimunić, Sraka, N. Bukal, Jambrović (od 79. A. Radiković), Balent, Vuk, Hladnik, S. Radiković, D. Bukal, Halić (od 45. Vagjunec). Trener Gregor Bunc

Borbena i neizvjesna utakmicu s nekoliko neiskorištenih prilika pred oba gola. U 65. minuti gosti ostaju s igračem manje na terenu jer im je iskljućen Balent što koristi domaćin te preko Ferlina postiže pogodak vrijedan pobjede. (JF)

DUB.ZAG. 3

OMLADINAC 2

Turčin - igralište Dubravka. Gledatelja 150. Sudac Žganec. Strijelci: 1:0 Toplak (1), 1:1 Sato (5), 2:1 Blaži (24), 3:1 Blaži (73), 3:2 Reich (75).

Omladinac (NSR): Mesarić, Goričanec (od 70. Varga),Reich, M.Lukman, Horvat (od 89. Fric), D.Lukman, Drk, Lesjak, Novak (od 61. Mikulaj), Sato, Jurinec. Trener Dražen Novak

Poraz nogometaša Omladinca u Turčinu protiv Dubravke u utakmici gdje su gosti olako primali golove, a u samoj završnici utakmice nakon prekršaja nad Jurincem smatraju da je bio i kazneni udarac kojeg sudac nije svirao. (ZP)

DINAMO (D) 0

PUŠĆINE 2

Domašinec - igralište Kokotov Vez. Gledatelja 200. Sudac Tomičić. Strijelci: 0:1 Posavec (32), 0:2 Ro. Punčec (90).

Dinamo (D): Fodor, Jarić, Novak, Krznar, Horvat, Igrec, Petak, Krznar (od 50. Drvoderić), Marodi, Kovač, Drožđek. Trener Nikola Goričanec

Pušćine: Banfić, Papec, Bosilj, Re. Punčec (od 86. Dovečer), Levanić, Posavec (od 56. Ro. Punčec), Malnar, Kos, Požgaj, Kišić, Mesec. Trener Boris Đorđević

Novi poraz Dinama koji je bio oslabljen izostankom nekoliko važnih igrača i uspio stvoriti nekoliko odličnih prilika koje nije realizirao da bi gosti preko Posavca u 32. te Ro. Punčeca u 90. minuti postigli pogotke i ostvarili zasluženu pobjedu. (ZP)

SLOGA 2

RUDAR 1

Čakovec - igralište Sloge. Gledatelja: 200. Sudac: Dario Bubek (Pribislavec). Strijelci: 1:0 Knežević (55), 2:0 Caban (65), 2:1 Šoltić (76).

Sloga: Vurušić, Katančić, Obadić, Kosalec, Baksa, Hergotić (46. Caban), Antonović, Knežević, Ladić (90. Borko), Kukovec, Bajus. Trener Tihomir Blažeka

Rudar: Rajf, Šprajc, Vuri (66. Levačić), Vurušić, Zadravec (66. Šoltić), Radiković, Novak, Toplek, Petak, Skoliber (64. Goričanec), Vinko. Trener Željko Domjanić

Važna i zaslužena pobjeda domaćih u lokalnom derbiju. Igrali su Čakovčani za razliku od nekih drugih susreta vrlo dobro i borbeno, to im se u konačnici isplatilo. Do pobjede su došli boljom igrom u drugom poluvremenu kada su u 55. i 65. minuti postigli dva pogotka i iza toga kontrolirali igru i rezultat, u posljednjoj minuti propustili su priliku postići i treći pogodak. Gosti od kojih se više očekivalo, pogotkom u 76. minuti smanjili su vodstvo. (JF)

NEDELIŠĆE 0

BEDNJA 2

Nedelišće - stadion Trate. Gledatelja: 350. Sudac: Nino Vugrinec (Sveti Đurđ). Pomoćnici: Vitez i Cepanec. Strijelci: 0:1 Dvorski (72), 0:2 Ivančić (90).

Nedelišće: Kocijan, Vibovec, Martinović, Pintarić, Levačić (od 63. Vizinger), Filipović, Jurak (od 46. Jurak), Dodlek, L. Mesarić, Slunjski, Pomper (od 76. Međumurac). Trener Goran Međumurec

Unatoč nekoliko odličnih neiskorištenih prilika od kojih je bila najbolja Dodleka u 20. minuti domaćin nije uspio postići pogodak da bi gosti preko brzih kontri postigli dva pogotka i ostvarili zasluženu pobjedu. (ZP)

MEĐIMUREC 2

NEDELJANEC 2

Dunjkovec-Pretetinec - igralište Hraščica. Gledatelja: 150. Sudac. Nikola Jelić (Varaždin). Strijelci: 0:1 Rog (8), 1:1 Strahonja (34), 1:2 Blaži (63), 2:2 Kopjar (74).

Međimurec: Bulić, Strahonja (57. Šobak), Kai, Miztuguchi (65. Kopjar), Hrustek, Golik (86. Zadravec), Treska, Škeljo, Šostarić, Copić, Vabec. Trener Davor Piškor

Zanimljiv susret, dobro suđenje i realan rezultat. Terensku inicijativu gosti su iskoristili već u 8. minuti kada je Rog preciznim udarcem s 25 metara savladao Bulića. Iza toga u 20. i 25. minuti bilježimo udarce Golika i Treske, Golikov udarac glavom dobro je obranio u 33. minuti Pozder, da bi u 34. minuti mladi Stahonja precizno gađao s 20-ak metara za 1:1. Do 60. minute izjednačeno, a onda je prvo odlično intervenirao Bulić kada je u šansi bio Buden da bi grešku domaće obrane iskoristio Blaži i efektnim pogotkom doveo goste u vodsvo. U 72. minuti Copić je bio neprecizan, njegov udarac glavom završio je preko gola, ispravio ga je Kopjar dvije minute iza toga, efektnim je udarcem poravnao ishod.

• Utakmicu Međimurca s Nedeljancem vodio je novi/stari trener Davor Piškor, Dejan Car je nakon uvjerljivog poraza u kup utakmici s Poletom u Svetom Martinu na Muri smijenjen. Davor Piškor je uspješno vodio Međimurec u drugom dijelu protekle sezone. (JF)

Ostali rezultati: Podravina - Jalžabet 3:1, Novi Marof - Varteks 1:4.

PAROVI 7. KOLA (16:00): subota: Mladost Komet - Novi Marof, Polet - Omladinac, Rudar - Dinamo (D); nedjelja: Pušćine - Dubravka-Zagorac, Bednja - Sloga, Nedeljanec - Nedelišće, Jalžabet - Međimurec, Varteks - Podravina.