Nogomet 27.08.2018. 11:57. Zadnja izmjena: 27.08.2018. 12:00.

2. kolo

4. MEĐUŽUPANIJSKA LIGA ČAKOVEC / VARAŽDIN: Sloga teško stradala od Varteksa

NEDELJANEC 0

RUDAR 2

Nedeljanec - igralište Nedeljanca. Gledatelja: 150. Sudac: Dario Srnec (Puščine). Strijelci: 0:1 G. Radiković (10), 0:2 Šprajc (32).

Rudar: Rajf, Levačić (90.Tkalec), Šprajc, Šoltić, G. Radiković (53. Vurušić, 75. M. Radiković), Novak (65. Goričanec), M. Zadravec, Toplek, Petak (53. A. Zadravec), Vinko, Skoliber. Trener: Željko Domjanić

Odličnom igrom, posebno u prvom dijelu susreta „rudari“ za zabilježili apsolutno zasluženu pobjedu. Uz dva pogotka u prvom su dijelu mogli postići još nekoliko, imali su niz izglednih prilika. U drugom poluvremenu nisu dozvolili domaćima da im ugroze pobjedu, kontrolirali su rezultat i opravdano se na kraju veselili važnim bodovima. (jf)

JALŽABET 2

PUŠĆINE 5

Jalžabet - igralište Jalžabeta. Gledatelja: 150. Sudac:Željko Turk (Zebanec). Strijelci: 0:1 Levanić (1), 0:2 Mesec (33), 0:3 Kišić (41), 0:4 Levania (53), 1:4 Janušić (56), 1:5 Mesec (58), 2:5 Janušić (66 – 11 m).

Pušćine: Banfić, Papec (46. Bosilj), Kocijan (83. Posavec), Punčec (71. Pintarić), Levanić, Malner, Kos, Požgaj (90. Fekonja), Kišić, Mesec (90. Blaži), Celinger. Trener: Boris Đorđević

Već nakon prvih 45 minuta igrači trenera Đorđevića imali su uvjerljivo vodstvo koje su dobrom taktikom u drugom poluvremenu sačuvali i na kraju se opravdano veselili pobjedi. Domaći su u drugom dijelu susreta postigli dva pogotka, premalo za bolji rezultatski učinak, jer su i gosti s također dva pogotka očuvali uvjerljivu razliku iz prvog poluvremena. Interesantno je spomenuti da su prvi pogodak gosti (Levanić) postigli već u osmoj sekundi susreta. (jf)

MEĐIMUREC 1

OMLADINAC 0

Dunjkovec-Pretetinec - igralište Hraščica. Gledatelja: 150. Sudac. Damir Klarić (Turčišće). Strijelac: Golik (70).

Međimurec: Bulić, Mizuguchi, Škeljo, Vabec, Novko, Hrustek, Golik, Treska, Šostarić, Štrukelj (74. Šobak), Sato (55. Zadravec). Trener: Dejan Car

Omladinac: Križaić (74. Mesarić), Goričanec, Reich, Lukman, Mikulaj (70. Horvat), Kuhar, Drk, Lesjak, Vugrinec, Lukman, Novak. Trener: Dražen Novak

Lokalni derbi na kraju su dobili domaći, to će se i najviše pamtiti s ove ne baš zanimljive utakmice. Mogli su domaći već u 4. minuti biti u vodstvu, Hrustek je propustio realizirati izglednu priliku. Iza toga u 25. minuti gostujući igrač Novak s dvadesetak metara pogodio je prečku, baš kao i 4 minute iza toga domaći igrač Sato, da bi u 35. minuti gostujuća devetka Drk slabo završio dobru akciju. Početkom drugog poluvremena u 46. minuti iz slobodnog udarca s 20-ak metara gostujući igrač Lesjak je također pogodio prečku, u 57. minuti vratar Križaić dobrom je intervencijom spriječio Hrusteka postići pogodak, a u 70. minuti vodstvo domaćih. Iskusni Gordan Golik je s 30-ak metara dobro izveo slobodan udarac, gostujući vratar nije intervenirao pa se ispostavilo da je taj pogodak odlučio o pobjedniku. (jf)

NEDELIŠĆE 5

MLADOST K. 2

Nedelišće - igralište SRC Trate, gledatelja: 300. Sudac: Vugrinec. Strijelci: 1:0 Capan (13), 1:1 Golubić (17), 1:2 Golubić (20), 2:2 Capan (40), 3:2 Slunjski (53,11 m), 4:2 Mesarić (67), 5:2 Brlenić (88)

Nedelišće: Paman (od 46. Kocijan), Vibovec, Martinović, Brlenić, Filipović, Dodlek (78. Vrček), L. Mesarić, Slunjski, Pomper (86. Hajdinjak), D. Mesarić (83. Marciuš), Capan (69. Levačić). Trener Goran Međumurac

Mladost Komet: Farkaš, Šimunić, Sraka, Pintarić, Jambrović, Golubić (87. Zvornik), Vuk, Hladnik (60. Bukal), S. Radiković (75. Škiljo), Halić, Balent (69. A. Radiković). Trener Gregor Bunc

Međimurski derbi odigran pred oko 300 gledatelja donio je zanimljivu i borbenu utakmicu koja je završila pobjedom domaćina. Na početku domaćin je u dva navrata pogađao okvir gostujućeg gola da bi u 13. minuti Capan iskoristio pogrešku gostujuće obrane i postigao pogodak za 1:0. Gosti sa dva pogotka Golubića preokreću rezultat na 1:2. Pet minuta prije odlaska na odmor Capan svojim drugim pogotkom poravnava na 2:2. U nastavku u 53. minuti Slunjski iz kaznenog udarca dovodi domaćina u novo vodstvo, da bi u 55. minuti gostujući igrač D. Vuk bio isključen dok D. Mesarić u 67. te Brlenić u 88. minuti postižu pogotke za konačnih 5:2 u korist domaćina. Utakmici su prisustvovali Zorislav Srebrić, dugogodišnji glavni tajnik, a danas viši savjetnik predsjednika Hrvatskog nogometnog saveza, i Mato Kljajić, predsjednik Međimurskog nogometnog saveza i član IO HNS-a. (zp)

SLOGA 0

VARTEKS 5

Čakovec - igralište Sloge. Gledatelja: 60. Sudac: Gortan Babić (Varaždin). Strijelci: 0:1 Karić (18), 0:2 Šoštarić (34), 0:3 Šoštarić (50), 0:4 Modrić (82), 0:5 Šoštarić (89).

Sloga: Vurušić, Obadić, Caban, Kosalec, Baksa (81. Mihalic), Antonović, Knežević, Katančić (52. Zoka), Ladić (81. Bratko), Friščić (68. Borko), Kukovec (58. Rodrigues). Trener Tihomir Blažeka

Gosti su opravdali ulogu favorita. Kontrolirali su igru tijekom svih 90 minuta, mogli su postići još koji pogodak. Domaći nisu igrali prema očekivanjima, nisu imali ni posebne prilike za bolji rezultat, mogli su samo poslije utakmice igrane po kiši i teškom terenu čestitati gostima na zasluženoj pobjedi. (jf)

Dinamo - N. Marof  5:0 prekid

Domašinec - igralište Kokotov vez. Gledatelja 100. Sudac Solar. Strijelci: 1:0 Igrec (9), 2:0 Krznar (12, 11m), 3:0 Krznar (35), 4:0 Igrec (42), 5:0 Dodlek (48).

Dinamo: Fodor, Bihar, Novak, Hlišć, Krznar (47. Drvoderić), Horvat, Igrec, Petak (18. Dodlek), Jakšić, Kovač, Droždek. Trener Nikola Goričanec

Utakmica koja se igrala u petak prekinuta je zbog udara groma u 55. minuti na teren koji su osjetili domaći i gostujući igrači te suci. Nakon konzultacija između sudaca i delegata te predstavnika klubova domaći igrači bili su voljni vratiti se na teren dok su to gostujući igrači odbili, s opaskom da su četvorica igrača ozljeđena te da će tražiti liječničku pomoć, napisao je u izvještaju delegat utakmice Novaković. Doznali smo da svi igrači koji se nisu osjećali dobro nemaju posljedice i da se osjećaju dobro, što je najvažnije. (zp)

DUBRAVKA/Z. 2

POLET 2

Turčin - igralište NK Dubravka. Gledatelja 200. Sudac Bubek. Strijelci: 0:1 Horvat (57), 1:1 Ribić (72), 1:2 Mezga (79), 2:2 Katalenić (86).

Polet (SMnM): Jambres, Sakač, Kovač (46. Ferlin), Mezga, Hozjan, Barat, Horvat, Medved (65. Goričanec), Mlinarić (46. Čurin), Herceg, Turk. Trener Zoran Šardi

Po izuzetno teškom terenu susret je završio bez pobjednika. U prvom dijelu Polet je bio bolja ekipa promašivši veliki broj više nego odličnih prilika. Ipak, u 57. minuti udarcem s desetak metara Horvat dovodi goste u vodstvo. Domaćin je poravnao rezultat iz slobodnog udarca u 72. minuti pogotkom Ribića. Mezga u 79. minuti glavom ponovo Poletu donosi rezultatsku prednost, nakon čega propuštaju nekoliko odličnih prilika te kazna stiže u 86. minuti kada je Katalenić postigao pogodak za konačnih 2:2. (zp)

Preostali rezultat: Podravina - Bednja 3:3.

• Parovi 3. kola (17:00): subota: Mladost Komet - Sloga (Č), Omladinac (NSR) - Nedelišće, Rudar - Jalžabet, Polet (SMnM) - Podravina; nedjelja: Bednja - Nedeljanec, N. Marof - Dubravka-Zagorac, Varteks - Dinamo (D), Pušćine - Međimurec.