Nogomet 20.05.2019. 09:57. Zadnja izmjena: 20.05.2019. 10:13.

26. kolo

4. NOGOMETNA LIGA ČAKOVEC – VARAŽDIN: Pušćine do boda u Prelogu u posljednjoj minuti

• VARTEKS – RUDAR 1:1

Sračinec – Igralište Sračinca. Gledatelja: 250. Sudac: Nino Škrobar (Brezje). Strijelci: 0:1 Petak (15), 1:1 Nježić (19).

Rudar: Rajf, Vinko, Šardi, Šprajc, Skoliber, Petak, A. Zadravec, Šoltić, Radiković (80. Goričanec), M. Zadravec, Toplek. Trener Smiljan Liklin.

Igrači Rudara osvojili su važan bod kod donedavno vodećeg sastava lige. Sve najvažnije na utakmici dogodilo se između 15. i 19. minute. Gosti su preko Petaka postigli vodeći pogodak, da bi domaći preko Nježića izjednačili rezultat. Nakon toga do kraja susreta bez pogodaka, s više inicijative i prilika domaćih. (J. Freiler)

• SLOGA – NEDELIŠĆE 3:2

Čakovec – Igralište Sloge. Gledatelja: 150. Sudac: Denis Buden (Ljubeščica). Strijelci: 1:0 Baksa (3), 2:0 Fabricio (37), 2:1 Vizinger (51), 3:1 Knežević (72), 3:2 Mesarić (85).

Sloga: Furuya, Obadić, Kosalec, Baksa, Knežević, Borko, Fabricio, Zoka, Caban, Kukovec (90. Bogdan), Hlapčić. Trener Tihomir Blažeka.

Nedelišće: Jovan, Mesarić, Kolak, Jurfak, Silva, Vizinger, Slunjski, Martinović, Capan, Vibovec, Šemper. Trener Željko Vukšić.

Čakovčani nastavljaju pobjednički niz i dalje igraju dobro, ovaj put u lokalnom derbiju bili su bolji od gostiju iz Nedelišća. Nakon vodstva 2:0 poslije prvog dijela susreta, u drugom su dijelu Čakovčani uglavnom kontrolirali igru i rezultat, da bi u 72. minuti Knežević postigao i treći pogodak za Slogu. Gosti su u 85. minuti smanjili rezultat, ali za nešto više nije bilo vremena. (JF)

• POLET – NEDELJANEC 3:0

Sveti Martin na Muri - Igralište NK Polet (SMnM). Gledatelja 250. Sudac: Horvat. Strijelci: 1:0 Mezga (2), 2:0 Hanžek (65 - ag), 3:0 Medved (86).

Polet (SMnM): Jambres, Sakač, Rožman (30. Filipović), Mezga, Hozjan, Ferlin, Horvat, Medved, Herceg, Turk, Čurin. Trener Mario Kovačević.

Polet je očekivano upisao novu pobjedu protiv čvrste i neugodne ekipe Nedeljanca te povećao svoju bodovnu prednost ispred Varteksa na prvenstvenoj ljestvici. Domaćin je poveo već u 2. minuti pogotkom Mezge, a rezultat se nije mijenjao do 65. minute kada autogol za 2:0 zabija gostujući igrač Hanžek. Pobjedu domaćih je pogotkom u 86. minuti potvrdio Medved. (Zlatko Premuš)

• PODRAVINA – OMLADINAC 2:3

Ludbreg - Igralište NK Podravina. Gledatelja 150. Sudac Klarić. Strijelci: 1:0 Valjak (4), 1:1 D. Lukman (20), 1:2 Okubo (23), 1:3 Yokochi (27), 2:3 Valjak (53).

Omladinac (NSR): Križaić, Goričanec, Reich (46. Belše), M.Lukman, Yokochi, Okubo, D. Lukman, Jurinec, Mesarić (72. Fric), Vugrinec (46. Mlinarić, 86, Mesarić), Lesjak (46. Drk). Trener Danijel Štefulj.

Odlične vijesti stižu iz Ludbrega gdje su nogometaši Omladinca iz Novog Sela Rok pobijedili Podravinu. Domaćin je poveo rano u 4. minuti preko Valjka, da bi Omladinac pogocima D. Lukmana, Okube i Yokochia preokrenuo rezultat na 1:3 . Valjak je ponovno zabio u 53. minuti, pokazalo se za konačnih 2:3 i važnu pobjedu Omladinca. (ZP)

• MLADOST KOMET – PUŠĆINE 1:1

Prelog - Stadion Mladosti. Gledatelja 200. Sudac: Bubek. Strijelci: 1:0 N. Bukal (42), 1:1 Malnar (90 - 11m).

Mladost Komet: Farkaš, Halić (68. Hozjak), N. Bukal, Pintarić, Jambrović, Golubić (58. Mišić), Hladnik, S. Radiković, Balent, A. Radiković, Šimunić. Trener Gregor Bunc.

Pušćine: Banfić (46. Posavec), Papec, R. Punčec, Kocijan, R. Punčec, Levanić, Malnar, Kos, Požgaj, Kišić (86. Dovečer). Trener Rade Herceg.

Bez pobjednika završio je međimurski derbi Mladosti Kometa i Pušćina. Domaćin je poveo u 42. minuti pogotkom N. Bukala, da bi gosti izjednačili u sudačkoj nadoknadi utakmice iz kaznenog udarca preko Malnara. (zp)

• DINAMO – MEĐIMUREC 2:3

Palovec - Igralište NK Dinamo. Gledatelja 200. Sudac: Velđi. Strijelci: 1:0 Antonović (11), 1:1 Vabec (23 - 11m), 1:2 Vabec (37), 1:3 S. Treska (50), 2:3 Igrec (55).

Dinamo: Fodor, Bihar, Hlišć, Antonović (46. Novak), Igrec, Petak, Marodi, Jakšić (76. Drvoderić), Horvat, Kovač, Jarić. Trener Nikola Goričanec.

Međimurec: Bulić, Kai, Vabec, Novko, Hrustek, Piškor, Šobak, S. Treska, Ishida, Štrukelj (77. Zadravec), Ignjić (87. Kopjar). Trener Antun Jukić.

Utakmica puna preokreta i rezultatske neizvjesnosti završila je pobjedom Međimurca. Poveli su domaćini u 11. minuti pogotkom Antonovića, da bi gosti do odlaska na odmor preokrenuli rezultat u svoju korist pogocima Vabeca u 23. i 37. minuti. U nastavku S. Treska povećava vodstvo gostiju, a pet minuta kasnije Igrec smanjuje na konačnih 2:3. Na kraju su gosti zasluženo ostvarili pobjedu, koja im je donijela trenutno četvrtu poziciju na prvenstvenoj ljestvici.

Parovi 27. kola (17:30 sati): subota Rudar – Mladost Komet, Nedelišće – Dinamo (D), nedjelja Bednja – Varteks, Nedeljanec – Novi Marof, Jalžabet – Polet (SMnM), Međimurec – Dubravka Zagorac, Pušćine – Omladinac (NSR), Sloga (Č) – Podravina (10 sati).