Nogomet 01.10.2018. 11:29. Zadnja izmjena: 01.10.2018. 11:35.

Nogomet

Druga nogometna liga: Nova tri boda Međimurja

MEĐIMURJE 1

LUČKO 0

Čakovec – stadion SRC Mladost. Gledatelja: 300. Sudac. Ivan Antunović (Velika Gorica). Strijelac: Patafta (45).

MEĐIMURJE: Nemec, Pajić, Režić, Ptiček, Brcković, Hranilović, Marić (74. Tkalčić), Malenović, Trojak (59. Šarić), Patafta (83. Sabol), Karamarković. Trener: Matija Kristić.

Važna i zaslužena pobjeda Čakovčana koja još više dobiva na težina kada se zna da su igrali u oslabljenom sastavu, bez čak pet standardnih prvotimaca. Međutim oni koji su igrali umjesto njih odlično su obavili posao te dobrom taktičkom i borbenom igrom došli do uspjeha. U prvih 45 minuta igralo se uglavnom na sredini terena, između dva šesnaesterca. U takvoj „igri“ bilježimo već u 2. minuti jednu od rijetkih grešaka domaće obrane koju gostujući igrač Banović srećom po domaće nije iskoristio. Na suprotnoj strani u 16. minuti u prilici postići vodeći pogodak bio je Patafta, međutim, pucao je pokraj gola.

Ispravio se je međutim u 45. minuti kada je u gostujućem kaznenom prostoru bio siguran i precizan za vodstvo domaćih. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, a domaći su ti koji su ga mogli promijeniti. Posebno je izgledna bila već u 50.minuti koju nije iskoristio Trojak, sam pred gostujućim vratarem, no loptu mu je doslovce dodao. U 65.minuti gosti su se spašavali izbacivanjem lopte ispred svog gola, u 67.minuti još jednu priliku nije iskoristio Patafta, a u 82. minuti nova prilika koju ovaj puta nije iskoristio ni Šarić. Gosti u drugom dijelu bez prilika iako su u nekim dijelovima imali uglavnom neučinkovitu inicijativu. U subotu slijedi teško gostovanje kod Dugopolja.

Ostali rezultati: Solin – Varaždin 1:2, Dinamo II – Kustošija 0:2, Osijek – Hajduk II 3:1, Zadar – Dugopolje 3:1, Hrvatski dragovoljac – BSK 1:0, Šibenik – Sesvete 1:0

PAROVI 7. kola: Sesvete – Solin, BSK – Šibenik, Lučko – Hrvatski dragovoljac, subota (15:30 h) Dugopolje – Međimurje, Zadar – Hajduk II, Kustošija – Osijek, Varaždin – Dinamo II