Nogomet 16.10.2018. 12:46. Zadnja izmjena: 16.10.2018. 12:47.

8. kolo

DRUGA NOGOMETNA LIGA: Novi težak poraz Međimurja

MEĐIMURJE 1

HAJDUK II 4

Čakovec – SRC Mladosti. Gledatelja: 600. Sudac: Denis Plentosar (Darda). Strijelci: 0:1 Delić (4), 0:2 Delić (18), 0:3 Teklić (22), 0:4 Špikić (64), 1:4 Trojak (82).

Međimurje: Nemec, Brcković, Režić, Ptiček, Pajić, Hranilović, Tkalčić (83. Sabol), Šarić (52. Marić), Patafta, Marcijuš, Karamarković (66. Trojak). Trener: Matija Kristić

Lijepo vrijeme privuklo je velik broj gledatelja koji su opravdano nezadovoljni napustili stadion Mladosti. Gosti su lakše od očekivanja došli do uvjerljive i zaslužene pobjede. Domaći trener iznenadio je početnim sastavom koji nije opravdao njegovo povjerenje jer su već do 22.minute gosti imali uvjerljivo 3:0 vodstvo. Prvi i drugi pogodak postigli su na identičan način, Delić je majstorski iskoristio greške domaće obrane i lako poentirao, dok su treći pogodak gosti postigli lijepom kombinacijom unutar domaćeg kaznenog prostora. Domaći su do kraja poluvremena dva puta bili u prilici postići pogodak /Patafta i Marcijuš/, oba puta Ljubić je bio siguran. Bilježimo i 28.minutu kada je sudac pogriješio jer nije poštivao prednost, a sporna je i 32.minuta kada je Tkalčić oboren u gostujućem kaznenom prostoru kad sudac nije reagirao.

U 50.minuti gosti nisu iskoristili priliku (Šego) za četvrti pogodak, a u 54.minuti nova velika greška pomoćnika koji je označio zaleđe u situaciji dok je gostujući igrač glavom dodao loptu Karamarkoviću u poziciji za pogodak. Do kraja susreta i dalje otvorena igra,Delić je imao još jednu priliku, a pogodio je i prečku, da bi u 64. minuti školska kontra gostiju završila pogotkom Špikića. U 82. minuti Trojak je postigao počasni pogodak za domaće, a gosti do 90.minute nisu iskoristili još dvije povoljne prilike za još uvjerljiviju pobjedu. Nakon ovog teškog poraza i slabe igre slijedi novo i teško iskušenje, gostovanje u Zagrebu kod Kustošije.

Ostali rezultati: Solin – Dinamo II 1:1, Osijek – Varaždin 3:0, Hrvatski dragovoljac – Dugopolje 1:2, Šibenik – Lučko 3:0, Sesvete – BSK 1:0.

PAROVI 9. KOLA: BSK – Solin, Lučko – Sesvete, Dugopolje – Šibenik, Hajduk II – Hrvatski dragovoljac, Varaždin – Zadar, Dinamo II - Osijek, subota (15:00 sati) Kustošija – Međimurje.