Nogomet 21.03.2017. 11:18. Zadnja izmjena: 21.03.2017. 11:21.

Međužupanijska

Međimurcu derbi u Slakovcu, rudarima u Prelogu

MLADOST K.        1

RUDAR                 2

Prelog - igralište NK Prelog. Gledatelja 200. Sudac Novosel. Strijelci: 0:1 Knežević (13), 1:1 Tišljarić (33), 1:2 M. Šoltić (80).

Mladost Komet: F. Farkaš, D. Farkaš, Sraka, Bukal, Golubić, Hladnik (85. Kraus), Tišljarić, Jambrović, Baksa, Vuk (70. Rašan), Balent. Trener Dušan Sraka

Rudar: Rajf, D. Levačić (76. Goričanec), Šardi, Vuri, Vurušić (78. D. Šoltić), Knežević (46. N. Šoltić), Novak (89. D. Levačić), Zadravec, Radiković, Horvat, M. Šoltić. Trener Nikola Goričanec

Borbena i neizvjesna utakmica završila je pobjedom gostiju. U 13. minuti Novak je probio desnu stranu, proigrao Kneževića koji poentira za 0:1. Domaćin se vraća u utakmicu u 33. minuti kada je Golubić pucao, gostujući vratar je kratko odbio loptu koja dolazi do Tišljarića koji poravnava na 1:1. Najljepši trenutak utakmice zbio se u 80. minuti kada je Marko Šoltić postigao prekrasan pogodak na kraju vrijedan pobjede. (ZP)

ZELENGAJ  2

SLOGA        1

Kučan Donji - igralište Zelengaja. Gledatelja: 150. Sudac: Dario Velđi (Štefanec). Strijelci: 0:1 Fučko (17), 1:1 Celso (38), 2:1 Horvat (76).

Sloga: Mihalković, Obadić, Kosalec, Marčec, Caban, Fučko, Koprivec, Vugrinec, Borko (64. Friščić), Zoka, Novko. Trener Tihomir Blažeka

Čakovčani su se s gostovanja u Kučanu Donjem vratili bez bodova, mogli su međutim rezultatski bolje proći. Rano su preko Fučka postigli vodeći pogodak, domaći su pred kraj poluvremena uspjeli poravnati. U drugom poluvremenu do 76. minute uglavnom izjednačeno, domaći su u toj minuti postigli vodeći pogodak koji je odlučio o pobjedniku. Mogli su u 86. minuti postići i treći, iz opravdano suđenog kaznenog udarca pogodili su stativu. U 90. minuti Čakovčani su mogli poravnati ishod, Fučko međutim nije iskoristio također opravdano suđeni kazneni udarac. (JF)

POLET        7

ZADRUGAR 0

Sv. Martin na Muri - igralište NK Polet. Gledatelja 200. Sudac Vugrinec. Strijelci: 1:0 A. Goričanec (7), 2:0 Vinko (17), 3:0 Bobičanec (23), 4:0 Herceg (34), 5:0 A. Goričanec (37), 6:0 Bobičanec (41), 7:0 A. Goričanec (62)

Polet: Novak, Žganec (46. Karlovčec), A. Goričanec, Barat (54. Ferlin), Turk, Cvetković, Šoštarić, Vinko, Herceg (58. Novinščak), Čurin, Bobičanec. Trener Goran Makovec

Polet je potopio simpatične goste iz Hrastovskog. Domaćin je od prve minute dominirao terenom te već do odlaska na odmor postigao šest pogodaka. U nastavku je malo posustao te postigao još jedan pogodak. Tri pogotka postigao je A. Goričanec dok su se još u listu strijelaca upisali u dva navrata Bobičanec te Vinko i Herceg. (ZP)

SLOBODA            1

MEĐIMUREC         2

Slakovec - igralište Slobode. Gledatelja: 400. Sudac: Nino Škrobar (Brezje). Strijelci: 0:1 Conjar (51), 0:2 Yokoyama (62), 1:2 Srnec (76).

Sloboda: Apostolovski, Munđar, Posavec (59. Tkalec), Novak, Cvetković, Katanec, Srnec, Begović, Risonjić, Šenji, Petek. Trener Zvonimir Smrtić

Međimurec: Prekupec, Conjar, Balić, Hrustek, Piškor, Kregar (66. Zadravec), S. Treska, D. Treska (85. Orehovec), Šostarić, Yokoyama, Hlapčić (46. Novak). Trener Želimir Orehovec

Lokalni derbi pred velikim brojem gledatelja na kraju su dobili gosti, imali su više inicijative i prilika i to je presudilo o pobjedniku. Utakmica je inače bila vrlo fer i korektna, bez kartona, a u prvih 45 minuta manje zanimljiva nego u drugom poluvremenu. Bilježimo tek dvije opasne akcije domaćih iz kontri u 23. i 24. minuti, Prekupec se nije dao iznenaditi. Početkom drugog poluvremena Conjar je uz pomoć domaće neodlučne obrane postigao vodeći pogodak. Nakon  što Saša Treska nije u 59. minuti realizirao 100% priliku povećati vodstvo gostiju, Srnec je minutu iza toga pogodio stativu, a dvije minute nakon toga Yokoyama je iskoristio još jednu neodlučnost domaće obrane i vratara i postigao drugi pogodak. Domaći koji su cijeli susret bili premalo agresivni smanjili su rezultat nakon prekida kada je iskusni Srnec bio precizan a Prekupec nemoćan. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, pa su se gosti i njihovi navijači veselili važnoj pobjedi. Domaći pak su nakon ponovo u nezavidnoj poziciji na tablici, morat će do kraja prvenstva igrati mnogo bolje, efikasnije i borbenije da izbjegnu dno tablice. (JF)

NEDELJANEC       0

NEDELIŠĆE          4

Nedeljanec - igralište NK Nedeljanec. Sudac: Srnec. Strijelci: 0:1 Panić (38), 0:2 Kosir (45), 0:3 Kosir (65), 0:4 Kosir (80).

Nedelišće: Kocijan, Pintarić, Levačić, Kosir (86. Vrček), Brlenić (85. Cvetković), Filipović, Marčec, Špicar (79. Vibovec), Panić, Vizinger (56. Međumurac), Bađari. Trener Željko Vukšić

Visoka i potpuno zaslužena pobjeda Nedelišća u Nedeljancu. Vodeći pogodak postigao je Panić u 38. minuti da bi se junak utakmice Kosir u tri navrata upisao u strijelce. (ZP)

PUŠĆINE              2

PODRAVINA         1

Pušćine - igralište NK Pušćine. Gledatelja 200. Sudac Jelić. Strijelci: 1:0 Levanić (37), 2:0 Malnar (40), 2:1 Kučko (61).

Pušćine: Kolar, Mesec, Koren, R. Punčec (60. Dovčer), Kocijan, R. Punčec, Levanić, Malnar, Požgaj, Špicer, Ignjić (89. Majetić). Trener Dejan Car

Vrijedna i zaslužena pobjeda Pušćina nad favoriziranom Podravinom zahvaljujući odličnoj igri te izvanrednom taktičkom postavom trenera Cara. Levanić u 37. te Molnar u 40. minuti donose domaćinu vodstvo od 2:0 da bi tek Kučko u 61. minuti uspio smanjiti rezultat na konačnih 2:1. (ZP)

Preostali rezultati: Jalžabet - Novi Marof 5:0, Varteks - Plitvica 2:0.

PAROVI 19. KOLA (16 sati): subota: Nedelišće - Zelengaj, Podravina - Varteks, Polet - Pušćine, Rudar - Međimurec; nedjelja: 10h: Sloga - Mladost Komet, Plitvica - Nedeljanec, Novi Marof - Zadrugar, Jalžabet - Sloboda.