Nogomet 29.04.2016. 08:53. Zadnja izmjena: 29.04.2016. 10:50.

Nogomet

Međimurec u polufinalnoj kup utakmici pobijedio Mladost iz Palinovca, a Međimurje Nedelišće

MEĐIMURJE – NEDELIŠĆE 5:0 (2:0)

ČAKOVEC – SRC Mladost. Gledatelja: 350. Sudac. Željko Turk (Zebanec). Pomoćnici. Borut Križarić i Dražen Sukanec. Delegat: Dragutin Vuk .Strijelci: 1:0 Pintarić (11), 2:0 Petrović (34), 3:0 Sambolec (59), 4:0 Vuk (68), 5:0 Vuk (72).

MEĐIMURJE: D. Šafarić, Šimunić, Režić, Petrović (81. Marcijuš), N. Šafarić, Hranilović, Vuk (90.Ujlaki), Šimek (85. Malenović), Golik, Sambolec, Pintarić (70. Mesarić). Trener: Mario Kovačević.

NEDELIŠĆE: Kocijan, N. Pintarić, Levačić, Kosir (85. M. Pintarić), Branilović (90.T. Pintarić), Filipović, Horvat (40.Topolnjak), Slunjski, Mesarić, Međimurec (77.Vizinger), Bađari (64.Marčec). Trener: Željko Vukšić.

Rezultat je najbolji pokazatelj događanja na SRC-u Mladosti. Čakovčani su i ovaj puta potvrdili da su zasluženo vodeći na tablici 3.HNL-e istok, , dok vodeći sastav Međužupanijske lige Čakovec – Varaždin Nedelišće to nije potvrdio, tek je donekle igrom u polju parirao Čakovčanima, u napadu su pak bili nedovoljno opasni ugroziti D. Šafarića. Već u 11.minuti Čakovčani su došli u vodstvo, Pono Pintarić je dobro završio dobru akciju navalnog reda. U 28.minuti u prilici je bio Petrović, a isti je igrač iza toga u 34.minuti na dodavanje Golika bio strijelac drugog čakovečkog pogotka. U 44.isključeni su Golik (upitno) i Levačić (opravdano), a u tom razdoblju bilježimo i dvije odlične intervencije iskusnog Režića kojima je zaustavio jedina dva opasna napada gostiju i tom dijelu susreta. U drugom poluvremenu jedinu izglednu priliku za goste nije u 53.minuti iskoristio Kosir, Dean Šafarić ga je odličnom intervencijom spriječio u realizaciji. Iza toga do kraja susreta inicijativa Čakovčana koja je rezultirala s još tri pogotka. Prvi je postigao Sambolec glavom nakon dobro izvedenog udarca iz kuta Nikole Šafarića, a druga dva mladi Leonard Vuk. Prvi na dodavanje Pintarića, a drugi nakon dobro izvedene kontre. U 90.minuti priliku postići i šesti pogodak nije iskoristio mladi  Jan Marcijuš, pa sve to potvrđuje uvodnu konstataciju o zasluženoj pobjedi Čakovčana.

MEĐIMUREC - MLADOST (PAL) 5:1 (1:1)

DUNJKOVEC/PRETETINEC – Igralište Hraščica. Gledatelja: 200. Sudac: Bojan Juras (Vučetinec). Pomoćnici: Mihalić i Juračić. Delegat: Dejan Kovač. Strijelci: 1:0 Kregar (32), 1:1 Vadlja (44), 2.1 D. Treska (61), 3:1 Kranjec (78-11 m), 4:1 Kregar (80), 5:1 Kranjec (87).

MEĐIMUREC: Petran, Bestijanić Hrustek, Kai, Vabec, Herceg, Rei, Kranjec, Kregar (88. Cimerman), S. Treska, D. Treska. Trener: Rade Herceg.

MLADOST (PAL): Sakač, Kovačić, Tkalec (66. Slaviček), Fileš, Halić, Cirkvenčić. Možek, Novak, Dodlek, Vadlja (85. Sabolec), Vugrinec (82.Ignac). Trener: Darko Lončarić.

Interesantan susret u kojem su na kraju zasluženo slavili domaći. U prvom dijelu izjednačena igra, a nakon što su domaći preko Kregara postigli vodeći pogodak, u 44.minuti Vadlja je postigao izjednačujući pogodak (dali je bilo zaleđe??),pa je o pobjedniku odlučivala igra u drugom poluvremenu. Tu pak su domaći bili apsolutno bolji, dominantniji, agilniji i s više snage, te su takvom, igrom postigli čak četiri pogotka, od kojih onaj teći iz opravdano suđenog kaznenog udarca.

U tom su dijelu gosti bili manje opasni i uslijedio je poraz.

Uzvratni susreti igraju se u srijedu, 4.svibnja u 17 sati u Nedelišću i Palinovcu.

NK Međimurec, čiju službenu stranicu možete pogledati ovdje, poslao nam je i video s golovima na njihovoj utakmici.