Nogomet 07.05.2016. 10:14. Zadnja izmjena: 07.05.2016. 10:26.

Međimurje i Međimurec zasluženi finalisti!

Nedelišće: SRC Trate. Gledatelja 200. Sudac Đurđek.

Strijelci: 1:0 Marčec (64), 1:1 Režić (68), 1:2 Petrović (77)

NEDELIŠĆE: Kocijan, M. Pintarić (od 73. Branilović), N. Pintarić, Levačić, Kosir (od 88. Zadravec), Marčec, Topolnjak (od 88. Vibovec), Slunjski, Mesarić, Međimurec, Bađari (od 81. T. Pintarić) Trener: Nenad Marčec.

MEĐIMURJE: Šafarić (od 87. Jesenović), Režić, Petrović, Šafarić, Hranilović, Vuk (od 73. Ujlaki), Šimek, Golik, Mesarić, Sambolec (od 73. Šimunić), Pintarić Trener: Mario Kovačević.

Nogometaši Međimurja nakon visoke pobjede od 5:0 u prvom susretu odigranom u Čakovcu i u uzvratu su u Nedelišću slavili su rezultatom od 2:1. U prvom dijelu domaćin je bio bolja ekipa pri čemu je Marčec pogodio stativu.

U nastavku nakon Međimurje je zaigralo puno bolje i u 61. minuti dosuđen im je kazneni udarac kojeg izvodi Šafarić, ali mu domaći vratar Kocijan udarac brani. Ubrzo je uslijedila kazna te domaćin pogotkom Mačeca dolazi u vodstvo od 1:0.

Kvalitetniji i bolji gosti ipak poravnavaju u 77. minuti pogotkom Režića dok Petrović u 77. minuti pogotkom svojoj ekipi donosi pobjedu.

Nedelišće - Međimurje

MLADOST/PALINOVEC 1

MEĐIMUREC 2

Palinovec: igralište Trate. Gledatelja 150. Sudac: Dario Srnec (Pušćine). Pomoćnici: Čižmešija i Novak. Strijelci: 0:1 Bestijanić (50), 0:2 D. Treska (60), 1:2 Vadlja (78).

MLADOST/Pal: Sakač, Tkalec (od 61. Sabolec), Fileš, Kovačić, Crikvenčić, Možek, Halić (od 70. Kolarić), Dodlek (od 70. Ignac), Vadlja, Vugrinec, Novak (od 46. Slaviček). Trener: Darko Lončarić.

MEĐIMUREC: Petran, Bestijanić, Tomoki, Vabec, Herceg, Arimitsu, Kranjec (od 61. Novak), Kregar (od 72. Ivanuša), S. Treska, D. Treska, Hrustek. Trener: Rade Herceg.

Nakon prvog dijela u kojem su mreže mirovale, u nastavku gosti u 50. minuti dolaze u vodstvo pogotkom Bestijanića. Deset minuta kasnije D. Treska povisuje rezultat na 0:2 da bi u 78. minuti Vadlja smanjio rezultat na konačnih 1:2.

Rezultat se do kraja utakmice nije promijenio te su se nogometaši Međimurca zasluženo ukupnim skorom od 7:1 plasirali u finale međimurskog kupa.