Nogomet 08.06.2017. 00:18. Zadnja izmjena: 08.06.2017. 07:26.

Odigrano 29. kolo

Međužupanijska liga Čakovec/Varaždin: Međimurec deklasirao Varaždince

POLET              2

PODRAVINA        0

Sveti Martin na Muri - igralište NK Polet. Gledatelja 400. Sudac: Kramar. Strijelci: 1:0 Ferlin (54), 2:0 Radiković (70).

Polet: Jambres (73. P. Novak), Sakač (83. M. Novak), Žganec (46. Vinko), Goričanec (69. Radiković), Barat, Ferlin, Turk, Cvetković, Šoštarić, Herceg (59. Karlovčec), Bobičanec. Trener Goran Makovec

U derbiju kola te slavljeničkoj atmosferi nogometaši Poleta ostvarili su pobjedu protiv Podravine iz Ludbrega. U prvom dijelu mreže se nisu tresle da bi u nastavku Ferlin u 54. minuti doveo domaćina u vodstvo, dok je Radiković čim je ušao u igru poentirao za konačnih 2:0. Prije utakmice Mato Kljajić je kategoriji u-15 predao pokal za osvojeni naslov prvaka lige a nakon utakmice povjerenik za natjecanje Darko Jambrović predao je pehar kapetanu domaćina Baratu za zasluženi naslov prvaka lige. Slijedilo je veliko slavlje igrača, članova uprave i navijača koje je trajalo dugo u noć. (zp)

ZELENGAJ   7

SLOBODA    1

Kučan Donji - igralište Zelengaja. Gledatelja: 100. Sudac: Damir Klarić (Turčišće). Strijelci: 1:0 Vrbanić (4), 1:1 Risonjić (13), 2:1 Mlakar (18), 3:1 Žitnjak (36), 4:1 Vrbanić (51), 5:1 Žitnjak (62), 6:1 Mlakar (88), 7:1 Đunđek (89).

Sloboda: Apostolovski, Mesarić, Tkalec (73. Cirkvenčić), Kukovec, Katanec, Begović, Posavec (68. Hergotić), Cvetković, Risonjić, Šenji, Petek

Gosti iz Slakovca dobro su počeli susret, stigli početno vodstvo domaćih i stali. Do kraja susreta domaći su im postigli čak 6 pogodaka i uvjerljivo pobijedili. Igrači Slobode razočarali su i sada se kolo pred kraj prvenstva nalaze u izuzetno teškom položaju na prvenstvenoj tablici što nitko u klubu i oko njega nije početkom drugog dijela prvenstva očekivao. (jf)

JALŽABET    0

NEDELIŠĆE 3

Jalžabet - igralište NK Jalžabet. Gledatelja 100. Sudac: Srnec. Strijelci: 0:1 Vizinger (55), 0:2 Gonsavles (64), 0:3 Marčec (79).

Nedelišće: Kocijan, Vibovec, Kosir, Brlenić, Filipović (68. Vrček), Gonsavles, Panić (76. Cvetković), Vizinger, Međumurac (65. Marčec), Lukavečki, Bađari

U fer i korektnoj utakmice Nedelišće je ostvarilo zasluženu pobjedu u Jalžabetu. Nakon prvog dijela u kojem su mreže mirovale u nastavku su Vizinger, Gonsavles i Marčec postigli pogotke vrijedne pobjede. (zp)

ZADRUGAR 2

SLOGA          2

Hrastovsko - igralište Zadrugara. Gledatelja: 50. Sudac: Nino Škrobar (Brezje). Strijelci: 0:1 Fučko (42), 1:1 Vucković (45), 1:2 Novko (53), 2:2 Prlog (90).

Sloga: Vurušić, Obadić, Kolar, Kosalec, Marčec, Novko, Fučko, Murković, Caban, Gyofi, Friščić. Trener Tihomir Blažeka

Nakon četiri poraza Čakovčani su u Hrastovskom osvojili bod. Da nisu tri sami su krivi, imali su niz neiskorištenih prilika da na kraju uvjerljivo pobijede, a nisu realizirali ni kazneni udarac. Pogotke su primili u posljednjoj minuti prvog i u sudačkoj nadoknadi na kraju susreta. (jf)

PUŠĆINE      2

RUDAR         2

Pušćine - igralište NK Pušćine. Gledatelja 200. Sudac Slunjski. Strijelci: 1:0 Punčec (52), 1:1 Šoltić (71, 11m), 1:2 Knežević (79), 2:2 Špicer (82).

Pušćine: Kolar, Mesec, Koren (76. K. Fekonja), Punčec, Kocijan, Dovečer (90. Žnidarić), Celinger, Malnar, Horvat (78. D. Fekonja), Požgaj, Špicer. Trener Dejan Car

Rudar: Rajf, De. Levačić (62. Šoltić), Šardi, Vuri, Vurušić, Da. Levačić (85. Horvat), Knežević, D. Šoltić, Goričanec, Radiković, M. Šoltić. Trener Anton Srša

Međimurski derbi donio je utakmicu punu preokreta i rezultatske neizvjesnosti koja je na kraju završila bez pobjednika. Poveo je domaćin u 52. minuti preko Punčeca da bi Šoltić u 71. te Knežević u 79. preokrenuli rezultat na 1:2. Ipak, Špicer u 82. minuti postiže pogodak za 2:2. (zp)

VARTEKS                 1

MEĐIMUREC          5

Varaždin - igralište Jalkovca. Gledatelja: 100. Sudac: Dario Velđi (Štefanec). Strijelci: 1:0 Sokser (47), 1:1 S. Treska (52), 1:2 Kregar (65), 1:3 Kregar (75), 1:4 S. Treska (77), 1:5 D. Treska (90).

Međimurec: Marciuš, Balić, Vabec (88. Hrušoci), Katalenić (46. Conjar), Hrustek, Kregar (83. Kranjec), S. Treska (80. Zadravec), Orehovec, Šostarić, Piškor, D. Treska. Trener Želimir Orehovec

Domaćin i po svemu sudeći novi trećeligaš Varteks sigurno se nije nadao ovako uvjerljivom porazu. Posebno nakon što su imali početno vodstvo, no to je bilo sve od njih. U ostalom dijelu sve u znaku igrača trenera Orehovca koji su tu dominaciju pokazali i rezultatski. Pobjeda je mogla biti i uvjerljivija, jer su domaći susret završili s devet igrača. (jf)

NEDELJANEC         1

MLADOST K.             2

Nedeljanec - igralište NK Nedeljanec. Gledatelja 150. Sudac Bubek. Strijelci: 0:1 Vuk (60), 1:1 Kocijan (75), 1:2 D. Balent (80, 11m).

Mladost Komet: Farkaš, Sraka, N. Bukal (81. Horvat), Golubić (90. Kraus), Hladnik (59. Di. Bukal), Tišljarić, Baksa, Vuk (66. Rašan), Halić, Balent, Jambrović. Trener Gregor Gunc

Vrijednu pobjedu ostvarili su preloški nogometaši pobijedivši Nedeljanec. Vuk je donio vodstvo u 60. minuti da bi Kocijan u 70. poravnao na 1:1. Pogodak koji je donio i pobjedu postigao je Balent u 80. minuti iz kaznenog udarca. (zp)

Preostali rezultat: Novi Marof - Plitvica 3:3.

16. Zadrugar       29        2          6          21        31:78   12

PAROVI 30. (POSLJEDNJEG) KOLA (subota, 17:30): Podravina - Novi Marof, Plitvica - Jalžabet, Nedelišće - Zadrugar, 10h: Sloga - Pušćine, Rudar - Varteks, Međimurec - Nedeljanec, Mladost Komet - Zelengaj, Sloboda - Polet.