Nogomet 29.03.2017. 06:53. Zadnja izmjena: 29.03.2017. 07:25.

19.kolo

Međužupanijska liga Čakovec/Varaždin: Međimurec slavio u Murskom Središću

NEDELIŠĆE 5

ZELENGAJ  2

Nedelišće - SRC Trate. Gledatelja 300. Sudac Pajtak. Strijelci: 1:0 Kosir (15), 2:0 Mesarić (26), 2:1 Soldatek (27), 3:1 Međumurac (57), 4:1 Vizinger (66), 4:2 Đunđek (71), 5:2 Kosir (83).

Nedelišće: Kocijan, Vibovec (46. Pintarić), Levačić, Kosir, Brlenić, Filipović, Marčec (46. Vizinger), Panić, Mesarić, Međumurac, Bađari. Trener Željko Vukšić

Nastavak odličnog proljetnog niza Nedelišća. Već u 15. minuti u gužvi se najbolje snašao Kosir te doveo Nedelišće u vodstvo. Desetak minuta kasnije Mesarić glavom postiže pogodak za 2:0. Gosti uspijevaju smanjiti na 2:1. U drugom dijelu domaćin je povećao prednost u 57. minuti, iz slobodnog udarca pogodak je postigao Međumurac. U 66. minuti nakon ubačaja Mesarića Vizinger glavom postiže pogodak za visokih 4:1. Samo pet minuta kasnije gosti smanjuju da bi konačan rezultat utakmice postavio Kosir u 83. minuti. (ZP)

POLET        5

PUŠĆINE    0

Sv. Martin na Muri - igralište NK Polet. Gledatelja 250. Sudac Filipić. Strijelci: 1:0 Bobičanec (39, 11m), 2:0 Bobičanec (52), 3:0 Ferlin (75), 4:0 Šoštarić (78), 5:0 Radiković (88).

Polet: Jambres, A. Goričanec, Barat, Horvat, Turk, Cvetković, Šoštarić, Vinko (77. Vršić), Herceg (79. Karlovčec), Čurin (76. Radiković), Bobičanec (66. Žganec). Trener Goran Makovec

Pušćine: Kolar (62. Posavec), Fekonja, Mesec (24. Horvat), Koren, Kocijan, Dovečer, Levanić (56. Majetić), Malnar (79. Gudlin), Požgaj, Špicer, Ignjić. Trener Dejan Car

Lider prvenstva je u trećoj uzastopnoj utakmici na svom terenu ostvario visoku pobjedu pobjedivši u međimurskom derbiju Pušćine. Gosti su dobro parirali u prvom dijelu utakmice domaćinu koji je vodeći pogodak postigao iz kaznenog udarca nakon prekršaja nad Čurinom. U nastavku Bobičanec svojim drugim pogotkom povećava rezultat na 2:0 da bi u posljednjih petnaest minuta utakmice Ferlin, Šoštarić i Radiković postiigli pogotke za visoku pobjedu svoje ekipe. (ZP)

RUDAR       1

MEĐIMUREC         2

M. Središće - igralište Šoderka. Gledatelja: 200. Sudac: Dubravko Pavlic (Varaždin). Strijelci: 0:1 S. Treska (29), 1:1 D. Šoltić (55), 1:2 D. Treska (90)

Rudar: Rajf, Levačić, Šardi (56. Knežević, 74. Goričanec), Vuri, Vurušić, D. Šoltić, Novak, N. Šoltić, Radiković, Horvat, M. Šoltić. Trener Nikola Goričanec

Međimurec: Prekupec, Conjar, Balić (71. Kranjec), Vabec, Hrustek, Piškor, Kregar (90. Zadravec), S. Treska (76. D. Treska, 90. Orehovec), Šostarić, Yokoyama, Hlapčić (55. Katalenić). Trener Želimir Orehovec

Lokalni derbi zasluženo su dobili gosti. Već u 1. poluvremenu imali su više inicijative, kod rezultata 0:0 nisu iskoristili dvije prilike za vodstvo, vodeći pogodak ipak je postigao Saša Treska. Domaći su tek u 2. poluvremenu zaigrali kako se to od njih očekuje, pa su preko Daria Šoltića poravnali efektnim pogotkom iz slobodnog udarca. Bilo je iza toga prilika s obje strane, jednu od njih u 1. minuti sudačke nadoknade iskoristio je Darijan Treska i gosti su ti koji su se na kraju veselili pobjedi. (JF)

SLOGA                 1

MLADOST K.        3

Čakovec - igralište Sloge. Gledatelja: 100. Sudac: Bojn Juras (Vučetinec). Strijelci: 0:1 Golubić (18), 1:1 Koprivec (22), 1:2 Hladnik (51), 1:3 Golubić (88).

Sloga: Mihalović, Obadić, Kolar, Marčec (63. Borko), Caban, Fučko (79. Blažeka), Murković, Koprivec, Vugrinec, Novko, Gyofi. Trener Tihomir Blažeka

Mladost Komet: F. Farkaš, Božek, Bukal, Hladnik (88. Kraus), Golubić (88. Horvat), D. Farkaš, Tišljarić (86. Pišpek), Baksa, Vuk, Balent, Jambrović. Trener Dušan Sraka

Zanimljiv susret lokalnih rivala nakon kojeg su se zasluženo veselili gosti. Prvenstveno zbog bolje i učinkovitije igre tijekom drugog poluvremena za koju nekompletni domaći sastav nije imao odgovarajući odgovor. Prvi dio susreta protekao je u izjednačenoj igri, prvi su pogodak postigli gosti, domaći brzo iza toga izjednačili, a bilo je prilika za promjenu rezultata s obje strane, time da su domaći su imali izrazitije. Početkom drugog poluvremena Hladnik je postigao vrlo efektan pogodak za vodstvo gostiju, a točku na i savio je iskusni Golubić, postigavši 2 minute pred kraj treći pogodak. (JF)

JALŽABET   1

SLOBODA   1

Jalžabet - igralište Jalžabeta. Gledatelja: 150. Sudac: Dario Bubek (Pribislavec). Strijelci: 1:0 Sraka (9, 11 m), 1:1 Risonjić (26, 11 m).

Sloboda: Apostolovski, Munđar (46. Hergotić), Tkalec, Šenji, Cvetković, Katanec, Srnec, Posavec, Risonjić, Begović Petek (87. Mesarić). Trener Stjepan Petek

"Veliki" bod Slobode, osvojen na gostovanju kod direktnog protivnika s dna tablice. Prema viđenome to je i najrealnije za 90 minuta igre. Imale su obje momčadi nekoliko neiskorištenih prilika, pogoci su pak postignuti iz opravdano suđenih kaznenih udaraca. Domaći su propustili u 65. minuti iskoristili još jedan kazneni udarac (promašaj), a treba spomenuti da je u 61. minuti isključen stoper Slobode Cvetković, a u 65. minuti i domaći vratar Špicer. (JF)

Ostali rezultati: Podravina - Varteks 0:1, Plitvica - Nedeljanec 0:4, Novi Marof - Zadrugar 3:1.

PAROVI 20. KOLA (16 sati): subota: Mladost Komet - Nedelišće, Zelengaj - Plitvica, Sloboda - Rudar; nedjelja: Međimurec - Sloboda, Nedeljanec - Podravina, Varteks - Polet, Pušćine - Novi Marof, Zadrugar - Jalžabet.