Odigrano 22.kolo

Međužupanijska liga Čakovec/Varaždin: Polet na +10 bodova prednosti

RUDAR           1

NEDELIŠĆE   2

M. Središće - igralište Šoderka. Gledatelja: 300. Sudac: Hirš (Varaždin). Strijelci: 0:1 Međimurec (3), 1:1 M. Šoltić (34, 11 m), 1:2 Međimurec (63).

Rudar: Rajf, De. Levačić, Šardi, Vuri, Vurušić, D. Šoltić, Zadravec, N. Šoltić (70. Goričanec), Radiković, Horvat (77. Da. Levačić), M. Šoltić. Trener Nikola Goričanec

Nedelišće: Kocijan, Vibovec (46. Špicar), Levačić, Brlenić, Filipović, Marčec, Panić, Vizinger (90. Vrček). Mesarić, Međimurec (68. Ericson), Lukavečki. Trener Željko Vurušić

Domaći ni u trećem za redom lokalom derbiju nisu uspjeli postići bolji rezultat, iako su imali prilike. Rano su već u 3. minuti nepažnjom obrane primili pogodak, do kraja poluvremena izjednačili su rezultat iz opravdano suđenog kaznenog udarca, a u drugom poluvremenu više inicijative nije im bilo dovoljno za bolji krajnji ishod. Goran Međimurec postigao je u 63. minuti svoj svoj drugi i vodeći pogodak za goste, domaćima nije uspjelo postići bar izjednačujući pogodak pa na kraju opravdano veselje gostujućeg sastava čiji igrač Panić nije u 88. minuti realizirao kazneni udarac. (JF)

MLADOST K. 0

PODRAVINA  3

Prelog - igralište mladosti. Gledatelja 200. Sudac Kramar. Strijelci: 0:1 Vagjunec (35), 0:2 Vagjunec (63), 0:3 Međimorec (90).

Mladost Komet: Farkaš, Rašan (46. Halić), Sraka, Bukal (60. Horvat), Farkaš, Golubić, Balent (66. Božek), Hladnik (46. Kraus), Jambrović, Baksa, Vuk. Trener Dušan Sraka

Poraz nogometaša Mladost Kometa koji su na početku utakmice preko Bukala pogodili vratnicu da bi gosti u dva navrata i to u 35. te u 63. minuti preko Vagjuneca i u 90. preko Međimoreca postigli tri pogotka i ostvarili visoku pobjedu. (ZP)

ZELENGAJ    1

POLET           2

Kučan Donji - igralište Zelengaj. Gledatelja 180. Sudac: Tomičić. Strijelci: 0:1 Bobičanec (24), 0:2 Goričanec (34), 1:2 Martinez (90).

Polet: Jambres (70. Novak), Goričanec (76. Radiković), Barat (68. Žganec), Horvat, Turk (50. Sakač), Cvetković, Šoštarić, Vinko, Herceg, Čurin (64. Ferlin), Bobičanec. Trener Goran Makovec

Kao što se i očekivalo Polet je protiv Zelengaja upisao i sedmu uzastopnu proljetnu pobjedu koja mu je donijela povećanje bodovne prednosti koja trenutno iznosi deset bodova ispred prvog pratitelja. Bobičanec u 24. minuti te deset minuta kasnije i Goričanec donijeli su im sigurno vodstvo da bi u posljednjoj minuti utakmice domaćin pogotkom  Martineza tek smanjio rezultat. (ZP)

PUŠĆINE       3

ZADRUGAR  2

Pušćine - igralište Pušćina. Gledatelja 150. Sudac Novosel. Strijelci: 0:1 Mesec-ag (1), 1:1 Mesec (14), 2:1 Levanić (16), 2:2 Kolak (65), 3:2 Špicer (84).

Pušćine: Kolar, Mesec, Koren, R. Punčec, Kocijan, R. Punčec, Levanić, Malnar, Požgaj, Špicer, Ignjić (57. Dovečer). Trener Dejan Car

Važna pobjeda Pušćina u utakmici u kojoj je već u prvoj minuti Mesec sam sebi postigao pogodak. Ipak, isti igrač se iskupio te je u 14. minuti postigao pogodak gostima dok je Levanić u u 16. potpuno preokrenuo rezultat u korist domaćina. Kolak u 65. minuti poravnava da bi Špicer u 84. minuti donio pogodak vrijedan pobjede za veliko slavlje domaćina. (ZP)

SLOBODA      2

SLOGA           2

Slakovec - igralište Slobode. Gledatelja: 150. Sudac. Dario Bubek (Pribislavec). Strijelci: 1:0 Posavec (57), 1:1 Fučko (63), 1:2 Kosalec (66), 2:2 Katanec (86).

Sloboda: Apostolovski (68. Tkalčec), Munđar (79. Mesarić), Tkalec, Novak, Cvetković, Katanec, Posavec, Risonjić, Begović, Petek, Šenji (39. Hergotić). Trener: Zvonimir Smrtić

Sloga: Mihalković, Obadić, Kolar, Kosalec, Marčec (73. Friščić), Vinković, Fučko, Murković, Koprivec, Zoka, Novko (80. Borko). Trener: Tihomir Blažeka

Lokalni derbi završen je bez pobjednika, domaći su ti koji kada se sve zbroji moraju žaliti da nisu osvojili 3 važna boda. Već u 8. minuti mogli su imati uvjerljivo vodstvo, u 4. i 8. minuti prilike nije iskoristio Petek, a u 6. minuti Posavec. Svaki je put odlično intervenirao  Mihalković. U 41. minuti u prilici je bio i Tkalec, Mihalković se ni tada nije dao iznenaditi. Čakovčani su prvu opasnu akciju imali u 28. minuti, udarac Fučka netko iz domaće obrane skrenuo je u korner. Domaći su vodeći pogodak postigli u 57.minuti kada je Posavec dobro zaključio jednu od rijetko dobro odigranih akcija domaćih. Vodstvo domaćih kratko je trajalo, u svega 3 minute Fučko i Kosalec preokrenuli su rezultat, oba je puta domaći vratar Apostolovski izuzetno slabo intervenirao. Prije toga u 61. minuti dilema, domaći su tražili kazneni udarac, sudac Bubek nije bio takvog mišljenja. U samom finišu susreta 4 minute pred kraj, Katanec je preciznim udarcem glavom postigao izjednačujući pogodak, a iza toga dva je put Čakovčanima suđeno zaleđe kada su bili u brzoj kontri, nismo sigurni da je pomoćni sudac bio oba puta u pravu. (JF)

MEĐIMUREC             3

PLITVICA                   4

Dunjkovec-Pretetinec - igralište Hraščica. Gledatelja: 200. Sudac: Dubravko Pavlić (Varaždin). Strijelci: 1:0 Piškor (23), 1:1 M. Horvat (34), 1:2  J. Horvat (38), 1:3 M. Horvat (49), 1:4 P. Horvat (54), 2:4 Piškor (69, 11 m), 3:4 S. Treska (76)

Međimurec: Prekupec, Conjar, Balić, Vabec, Katalenić, Hrustek, Piškor, S. Treska, D. Treska (11. Hlapčić, 64. Orehovec), Zadravec (70. Kranjec), Šostarić. Trener Želimir Orehovec

Domaći su najavljivali i očekivali laku pobjedu, očito su se međutim preračunali, jer nema lakog protivnika, igrači iz Gojanca to su im dokazali i na kraju uzeli ponuđeno. Nakon što je Piškor u 23. minuti postigao vodeći pogodak do kraja poluvremena inicijativa domaćih, ali i dva pogotka gostiju oba iz brzih kontri zbog nedovoljne pažnje domaće obrane. Početkom drugog poluvremena u svega 5 minuta gosti su postigli još dva pogotka i imali visoko vodstvo. Koje domaći nisu uspjeli anulirati iako su imali prilike za to. Postigli su dva pogotka, a minutu prije kraja Orehovec nije realizirao 100% priliku za izjednačenje, s metar od gostujućeg gola nije pogodio mrežu. (JF)

Ostali rezultati: Nedeljanec - Novi Marof 3:2, Varteks - Jalžabet 3:4.

PAROVI 23. KOLA (16:30): subota: Podravina - Međimurec, Polet - Mladost Komet, Nedelišće - Sloga; nedjelja: Plitvica - Rudar, Novi Marof - Zelengaj, Jalžabet - Nedeljanec, Zadrugar - Varteks, Pušćine - Sloboda.