Nogomet 02.05.2016. 13:00. Zadnja izmjena: 02.05.2016. 13:26.

24. kolo

Međužupanijska liga Čakovec/Varaždin: Rudar ponovo na vrhu

MLADOST K. 1

NEDELIŠĆE  0

Prelog - stadion Mladosti. Gledatelja 250. Sudac Pavlić. Strijelac: D. Vuk (80).

Mladost Komet: Farkaš, Habuš, D. Bukal, Balent, Božak (74. Rašan), Sabol, Jambrović, D. Vuk, N. Bukal (82. Halić), A. Vuk, Golubić (10. Tišljarić). Trener Dušan Sraka

Nedelišće: Kocijan, M. Pintarić, N. Pintarić, Kosir, Filipović, Marčec (71. Vizinger), Topolnjak, Slunjski, Mesarić, Međumurac (78. Branilović), Bađari (84. T. Pintarić). Trener Nenad Marčec

Taktički odlično postavljenom igrom trenera Dušana Srake nogometaši Mladosti ostvarili su zasluženu pobjedu. Domaćin je već u 10. minuti ostao bez najboljeg strijelca Golubića koji je zbog ozlijede napustio teren. Gosti dominiraju, imaju odličnu priliku preko Marčeca koji iskosa izlazi sam pred vratara Farkaša koji mu brani udarac. U nastavku domaćin je ušao puno agresivnije. U 80. minuti D. Bukal je ubacio loptu pred gol gostiju gdje odlično reagira D. Vuk te postiže pogodak za 3 boda. (zp)

CENTROMETAL       3

NAPRIJED     0

Macinec - igralište Trate. Gledatelja: 200. Sudac Buden (Črešnjevo). Strijelci: 1:0 Novak (45, 11m), 2:0 Bratković (71), 3:0 Dumančić (90).

Centrometal: Petković, Zanjko, Kovačić (46. Težak), Bratković, Novak, Dombaj (89. Dumančić), Majsen, Vibovec (90. Zakoić), Strahija, Janušić, Vincetić. Trener Krunoslav Bratković

Naprijed: Grabant, Jurčan, Sraka, F. Horvat, Martinec (80. Šimunković), P. Horvat (45. Bermanec), Trstenjak, Vlah, Hižak (71. Varga), D. Horvat, Vuković. Trener Zoran Kraljić

U derbiju začelja i lokalnom derbiju, pobjeda domaćih. Prvih 45 minuta izjednačeno, u 25. minuti gosti nisu iskoristili kazneni udarac, Petković je odlično intervenirao. Domaći pak su svoj iskoristili u 45. minuti. U 60. minuti nakon udarca iz kuta Krunoslav Bratković, ujedno i novi trener domaćeg sastava postigao drugi pogodak kojim je već tada najavljena pobjeda, koju je u 3. minuti sudačke nadoknade odmah po ulasku u igru potvrdio iskusni Marijan Dumančić. (jf)

RUDAR          2

PUŠĆINE       1

M. Središće - igralište Šoderka. Gledatelja: 200. Sudac Žganec (Šandorovec). Strijelci: 1:0 D. Šoltić (28), 1:1 Ribić (36), 2:1 D. Šoltić (85).

Rudar: Rajf, Levačić, Šardi, Goričanec, Vurušić, D. Šoltić, Novak (87. Basaž), Zadravec, Podgorelec (66. V. Knežević), N. Šoltić, Radiković (74. Berdin). Trener Smiljan Liklin

Pušćine: Posavec, Katalenić, Bosilj, Kocijan, Mikulec, Levanić (63. Lesar), Vrbanec, Malnar, Ribić (71. Magdalenić), Ignjić, Celinger (85. Pintarić). Trener Dejan Car

Važna pobjeda Rudara za vodstvo na tablici. Do pobjede su došli teško, igrali su u nekompletnom sastavu, Pušćine su se pokazale kao vrlo dobar i opasan protivnik. Cijeli pak je susret bio zanimljiv i neizvjestan, bilo je obostrano prilika za pogodak, prvu je u 28. minuti iskoristio Dario Šoltić. Brzo iza toga gosti su poravnali, Ribić je iskoristio grešku domaće obrane. U drugom poluvremenu i dalje neizvjesno, sve do 85. minute kada je najbolji pojedinac susreta Dario Šoltić iz slobodnog udarca riješio pobjednika. (jf)

SLOBODA     5

ZELENGAJ   1

Slakovec - igralište Slobode. Gledatelja: 150. Sudac Lacković (Vž). Strijelci: 0:1 Mlakar (19), 1:1 Fučko (46), 2:1 Begović (53), 3:1 D. Petek (62), 4:1 Goricaj (71), 5:1 D. Petek (89).

Sloboda: Tkalčec, Borko, Tkalec (84. Hergotić), Novak, Cvetković, Begović, Srnec, Goricaj (77. G. Petek), Panić (73. Kolarić), Fučko, D. Petek. Trener Stjepan Petek

Domaći su zabilježili uvjerljivu pobjedu, vrlo dobrom i efikasnom igrom u drugih 45 minuta. Nakon prvih nije međutim tako izgledalo. Gosti su se uglavnom branili i iz jednog od rijetkih napada preko Mlakara postigli vodeći pogodak. Nakon što je Fučko već u 46. minuti postigao izjednačujući pogodak, domaći su se razigrali i do kraja susreta postigli ih još četiri za uvjerljivu i zasluženu pobjedu. Gosti u drugom poluvremenu neopasni. (jf)

MEĐIMUREC 1

POLET           4

Dunjkovec-Pretetinec - igralište Hraščica. Gledatelja: 200. Sudac Turk (Zebanec). Strijelci: 1:0 S. Treska (41), 1:1 Šoštarić (43), 1:2 Barat (55), 1:3 A. Goričanec (64, 11 m), 1:4 Zadravec (87).

Međimurec. Petran, Cimerman (57. Berdin), Kai, Vabec, Hrustek, Arimitsu, Kregar, D. Treska, S. Treska, Ivanuša, Novak (70. Herceg). Trener Rade Herceg

Polet: Jambres, Sakač, Radiković, Vršić (46. Cvetković), Žganec, Šoštarić, A. Goričanec, Turk, Barat, D. Goričanec (77. Perlin), Zadravec. Trener Goran Makovec

Zaslužena pobjeda gostiju, koja im u borbi za opstanak mnogo znači. Domaći koji su igrali čak bez petorice standardnih igrača samo su u prvom dijelu ravnopravno parirali. U 41. minuti dobru akciju završio je Saša Treska za kratko vodstvo domaćih, jer već 2 minute iza toga dobru akciju gostujuće navale dobro je završio Šoštarić i glavom matirao Petrana. U drugom poluvremenu gosti opasniji, postigli su 3 pogotka za 3 boda. Od 74. minute imali su i igrača više, drugi žuti karton dobio je Berdin. (jf)

JALŽABET    3

GRANIČAR   1

Jalžabet - igralište NK Jalžabet. Gledatelja: 150. Sudac Klarić (Čakovec). Strijelci: 1:0 Trojko-ag (26), 2:0 Hanc (42), 2:1 Čimešija (57, 11 m), 3:1 Hanc (64)

Graničar: Dolenec, Horvat, Trojko, Latin, Lončar, Beliga, Čižmešija, Kvakan (76. N. Andrlon), Kos (29. Balog), Ignac, Rebrek (46. Heretelendi). Trener Robert Čižmešija

Kotoripčani su dobro ušli u igru, no uslijedilo je neobjašnjivo povlačenje, zbijanje u svoj kazneni prostor kada si je Trojko zabio gol. Poslije toga su loše reagirali u obrani što su domaći iskoristili i zabili dva gola. Drugi dio gosti bolje otvaraju utakmicu, smanjuju iz kaznenog udarca, no opet njihove greške u obrani i vodstvo domaćih. Kronična boljka Kotoripčana je i ovog puta došla do izražaja, a to su početničke greške u obrani. Voda im je došla do grla, u nedjelju im dolaze ranjeni „Međimurci“. (mg)

Ostali rezultati 24. kola: Zadrugar - Novi Marof 1:1, Varteks - Plitvica 7:1.

1. Rudar           24       16       2          6          52:29   50

2. Nedelišće     24       15       3          6          56:24   48

3. Mladost K.   24       14       4          6          50:33   46

4. Jalžabet       24       14       3          7          55:35   45

5. Sloboda       24       10       6          8          40:32   36

6. Varteks         24       11       3          10       41:39   36

7. Međimurec   24       10       4          10       50:45   34