Nogomet 24.08.2016. 08:27. Zadnja izmjena: 24.08.2016. 08:53.

Prvo kolo

Međužupanijska liga Čakovec/Varaždin: Sloga pobijedila Varteks

MLADOST K. 3

SLOBODA     2

Prelog - stadion Mladosti. Gledatelja 150. Sudac Zobec. Strijelci: 0:1 Srnec (2), 1:1 D. Bukal (17), 2:1 Tišljarić (53), 2:2 Srnec (65, 11m), 3:2 Sabol (68)

Mladost Komet: Farkaš, Sraka, Božek, D. Bukal (90. L. Horvat), Baksa, Pišpek, Sabol, Tišljarić, Jambrović, Golubić (89. Barić), N. Bukal (72. D. Horvat). Trener Dušan Sraka

Sloboda (S): Kocijan, Posavec (60. Petek), Pintarić (70. Mesarić), Novak, Cvetković, Katanec (54. Korošec), Srnec, Begović, Hergotić (54. Rodrigues), Kolarić, Tkalec. Trener Stjepan Petek

Međimurski derbi Mladosti i Slobode donio je odličnu nogometnu predstavu punu preokreta i rezultatske neizvjesnosti koja je završila pobjedom domaćina. Već u 2. minuti Srnec je pogotkom šokirao domaće navijače da bi Dino Bukal u 17. minuti iz slobodnog udarca lijepim pogotkom uspio poravnati na 1:1. U nastavku Tišljarić u 53. minuti preokreće rezultat na 2:1 da bi gosti iz jedanaesterca u 65. minuti poravnali na 2:2. Najlijepši trenutak utakmice dogodio se u 68. minuti kada je Sabol euro golom donio svojoj ekipi na kraju zasluženu pobjedu. (Z. Premuš)

MEĐIMUREC 2

ZELENGAJ   1

Dunjkovec-Pretetinec - igralište Hraščica. Gledatelja 150. Sudac: Buden (Črešnjevo). Strijelci: 0:1 Vugrinec (35), 1:1 S. Treska (61), 2:1 S. Treska (86).

Međimurec: Črnko, Conjar, Vabec (46. Medved), Balić, Katalenić, Mikić, Piškor, Kregar, D. Treska (90. Novak), Hrustek, Pofuk (54. S. Treska, 90. Cimerman). Trener Rado Mlakar

Najvažnije što će se nakon utakmice pamtiti je pobjeda domaćina. Koji prvih 45 minuta nisu igrali prema očekivanjima pa su gosti zasluženo pogotkom Vugrinca taj dio susreta riješili u svoju korist. U drugom poluvremenu daleko bolje, posebno nakon što je iako ozlijeđen u igru ušao Saša Treska. Postigao je dva pogotka, domaći su zaigrali bolje, ovaj put prema očekivanju i do kraja susreta kontrolirali igru i rezultat. Za zasluženu startnu pobjedu. (J. Freiler)

RUDAR                     2

NEDELJANEC          0

M. Središće - igralište Šoderka. Gledatelja: 150. Sudac: Bojan Novosel (Trnovec). Strijelac: D. Levačić (2, 59).

Rudar: Rajf, De. Levačić, Šardi, Mikulić, Vuri, Vurušić, D. Levačić (86. Podgorelec), Novak (72. Balaž), N. Šoltić, Horvat, M. Šoltić

Ostvarile su se prognoze domaćih da će prvenstvenu sezonu početi pobjedom. Igrali su dobro, toliko koliko im je trebalo za sigurnu pobjedu, iako bez ponajboljeg igrača i strijelca Daria Šoltića. U svakom su poluvremenu postigli po jedan pogodak,bilo je još nekoliko dobrih akcija i uglavnom poluprilika s obje strane da se rezultat promijeni, nije se međutim mijenjao pa su domaći gledatelji zadovoljni napustili igralište. (J. Freiler)

NEDELIŠĆE  1

PUŠĆINE       0

Nedelišće - stadion SRC Trate. Gledatelja  400. Sudac: Ružić. Strijelac: Levačić (49).

Nedelišće: Košir, Pintarić, Levačić, Kosir, Filipović (40. Branilović), Marčec (90. Jambrošić), Špicar (66. Međumurac), Horvat, Slunjski, Mesarić, Bađari (89. Vizinger). Trener Nenad Marčec

Pušćine: Kolar, Mesec, Bosilj, Rob. Punčec, Kocijan (66. Terzić), Mikulec, Roginić, Ren. Punčec (60. Špicer), Županić (90. Magdalenić), Ignjić (53. Levanić), Celinger. Trener Dejan Car

U susjednom derbiju branitelj naslova prvaka ekipa Nedelišća je minimalnim rezultatom pobijedila Pušćine. Nakon nekoliko prilika pred oba gola domaćin je pogodak vrijedan pobjede postigao u 49. minuti utakmice kada je Špicar proigrao Levačića koji postiže pogodak. U 62. minuti nakon prekršaja nad Marčecom dosuđen je kazneni udarac za domaćina ali udarac Slunskog brani na ovoj utakmici fantastični gostujući vratar Kolar. (Z. Premuš)

POLET           1

N. MAROF     2

Sv. Martin na Muri - igralište NK Polet. Gledatelja 80. Sudac Kramar. Strijelci: 0:1 Beštek (13), 0:2 Vidović (52), 1:2 Goričanec (80)

Polet: Jambres, Žganec, Šoštarić, Barat, Ferlin (46. A.Goričanec), D. Goričanec (46. Radiković), Turk (83. Karlovčec), Cvetković, Vinko, Herceg, Bobičanec. Trener Stevica Žganec

Na otvaranju novog prvenstva neočekivani posrtaj nogometaša Poleta kojeg je zasluženo pobijedio Novi Marof. Gosti su se taktički odlično postavljenom igrom branili i prijetili iz kontri. U 13. minuti Beštek je nakon odigrane akcije postigao pogodak za 0:1. Domaćin pokušava doći do pogotka ima nekoliko odličnih prilika koje ne realizira da bi gosti u 52. minuti preko Vidovića povećali vodstvo. Domaćin u 80. minuti uspijeva smanjiti rezultat na 1:2 preko Goričanca, do kraja pokušava doći do poravnanja ali čvrsti i borbeni gosti su sačuvali vodstvo. (Z. Premuš)

SLOGA           2

VARTEKS      1

Čakovec - igralište Sloge. Gledatelja: 150. Sudac: Pavlic (Vž). Strijelci: 0:1 Medved (35),1:1 Bajzek (86), 2:1 Antonović (90).

Sloga: Mihalković, Zoka, Kosalec, Obadić, Caban, Vugrinec (90. Koprivec), Antonović (90. Glad), Katančić (55. Bajzek), Fučko, Jakup (50. Novko), Murković. Trener Tihomir Blažeka

Čakovčani su pobjedom startali u novu prvenstvenu sezonu i na taj način najbolje proslavili povratak u viši rang natjecanja. U prvih 45 minuta unatoč dobroj igri u polju i više inicijative, vodstvo solidnog gostujućeg sastava. Medved je odlično i precizno izveo slobodni udarac, vratar Mihalković bio je nemoćan. U drugom poluvremenu Čakovčani i dalje napadački raspoloženi, gol je visio u zraku. Bajzek i Antonović postigli su u samom finišu dva gola, u 86. i 90. minuti za očekivanu i zasluženu pobjedu. (J. Freiler)

Ostali rezultati 1. kola: Podravina - Jalžabet igra se 23.8. (utorak), Plitvica - Zadrugar 3:0.

1. Plitvica                  1          1          0          0          3:0      3

2. Rudar                   1          1          0          0          2:0      3

3. Mladost K.            1          1          0          0          3:2      3

4. Međimurec           1          1          0          0          2:1      3

5. N. Marof               1          1          0          0          2:1      3

6. Sloga                    1          1          0          0          2:1      3

7. Nedelišće             1          1          0          0          1:0      3

8. Sloboda                1          0          0          1          2:3      0

9. Polet                     1          0          0          1          1:2      0

10. Varteks               1          0          0          1          1:2      0

11. Zelengaj              1          0          0          1          1:2      0

12. Pušćine               1          0          0          1          0:1      0

13. Nedeljanec          1          0          0          1          0:2      0

14. Zadrugar             1          0          0          1          0:3      0

15. Jalžabet              -           -           -           -           -:-        -

16. Podravina           -           -           -           -           -:-        -

PAROVI 2. KOLA (17 sati): subota: Sloboda - Novi Marof, Zelengaj - Rudar, Mladost Komet - Međimurec; nedjelja: Nedeljanec - Sloga, Varteks - Nedelišće, Pušćine - Plitvica, Zadrugar - Podravina, Jalžabet - Polet.