Nogomet 27.08.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 24.02.2016. 13:32.

MEĐUŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA ČAKOVEC – VARAŽDIN

SLOBODA – MLADOST KOMET 2:0 (0:0)

SLAKOVEC – Igralište Slobode. Gledatelja: 200. Sudac: Saša Fegeš (Nedelišće). Pomoćnici: I. Horvat i Šupljika. Strijelci: 1:0 Fučko (59), 2:0 Srnec (89).
SLOBODA: Tkalčec, Borko, Posavec, Novak, Cvetković, Srnec, Vagjunec (57. Tkalec), Baksa (83. Kukovec), Fučko, Petek (63. Goricaj), Vabec. Trener: Petek.

MLADOST KOMET:Farkaš, Vuković,Halić (63. Majorčik), Golubić (44. Hauš), Balent (77. Rašan), A. Vuk, Sabol, Tišljarić, Jambrović, D. Vuk, Bukal. Trener: - .

Sve najzanimljivije na ovom susretu dva lokalna rivala dogodilo se je u drugih 45 minuta. Početak susreta u znaku gostiju, iza toga do 45.minute uglavnom izjednačeno. Prije vodećeg pogotka domaćih koji je efektno s 20-etak metara postigao Fučko priliku za vodeći domaći pogodak propustio je realizirati Petek, a odmah iz pogotka Fučka priliku za 2:0 nije iskoristio Baksa. U 70.minuti Jambrović je propustio izjednačiti ishod, glavom je pucao malo kraj domaćeg gola, imao je isti igrač prilike i u 77. I 85.minuti. U 87.minuti Fučko je mogao postići svoj drugi pogodak, istkao se je međutim kao i u par navrata prije gostujući vratar Farkaš. Nije međutim mogao „ništa“ u 89.minuti kada je iskusni Srnec postigao efektni pogodak za na kraju ipak zasluženu pobjedu domaćih.

CENTROMETAL – JALŽABET 4:4 (1:2)

MACINEC – Igralište Centrometala. Gledatelja: 150. Sudac: Dubravko Pavlic (Varaždin). Pomoćnici: Kapeš i Rohtek.Strikjelci:1:0 Bratković (17), 1:1 Medved (23), 1:2 Medved (37), 1:3 Medved (51), 1:4 Medved (55), 2:2 Bratković (67), 3:3 Dumančić (63), 4:4 Bratković (70).

CENTROMETAL: Petković, Novaka, Bogović, Bratković, Martan, Dumančić (84. Kovačić), Vibovec, Bačan, Zavrtnik, Vincetić, Logožar. Trener: Dragutin Naranđa

Vrlo zanimljiv, neizvjestan susret, pun uzbuđenja i preokreta. Na početku susreta nakon što su pogodili stativu, domaći su nakon udarca iz kuta pogotkom Bratkovića došli u vodstvo,a „zicere“ za uvjerljivo vodstvo domaćih nisu iskoristili Martan i Vibovec. Kaznili su ih gosti iz dvije brze kontre preko najboljeg pojedinca susreta Tomislava Medveda koji je uz „pomoć“domaće pasivne obrane postigao dva pogotka, a na isti način i početkom drugog poluvremena još dva. Kada se je očekivala pobjeda gostiju, preokret. Nekoliko dobrih taktičkih izmjena u napadu domaćeg trenera Naranđe urodilo je plodom pa su iskusni Bratković dva puta i Dumančić postigli redom tri pogotka i poravnali rezultat. Koji se do kraja iako je bilo prilika nije mijenjao.

RUDAR – MEĐIMUREC 1:1 (0:1)

MURSKO SREDIŠĆE – Igralište Rudara. Gledatelja: 350. Sudac. Dario Bubek (Pribislavec). Pomoćnici: Tuksar i Mihalić. Strijelci: 0:1 D. Treska (40), 1:1 Vurušić (56).
RUDAR: Rajf, Levačić (74. Radiković), Šardi, Vuri, Horvat, D. Šoltić, Novak, Podgorelec (46. Vurušić), Čalopa (46.Kneževižć), N. Šoltić, M. Šoltić. Trener: Pavleković.
MEĐIMUREC: Prekupec, Bestijanić, Kamenić, Tomoki, Vabec, Hrustek, Piškor (80. Štrukelj), Daigo (54. Kregar), S. Treska, D. Treska, Balić (80. Novak). Trener: Jukić.

Zanimljiv, u pojedinim trenucima vrlo uzbudljiv i neizvjestan susret lokalnih rivala koji je na kraju završen bez pobjednika. Gosti su imali početnu inicijativu, iza toga iz dva brza protunapada domaći su opasno zaprijetili i uspostavili terensku ravnotežu, a 10.minuti dobar udarac Daria Šoltića gostujući vratar Prekupec skrenuo je u korner. Iza toga u 14.minuti gostujući igrač Daigo slabo je završio izglednu akciju, a u 18.minuti mnogo uzbuđenja. Prvo je priliku za vodstvo gostiju propustio realizirati Kamenić, vratar Rajf loptu je skrenuo u korner nakon kojeg novu priliku nije iskoristio Piškor. U 32. minuti Dario Šoltić je bio sebičan, mogao je u situaciji nakon brze kontre poslužiti dvojicu suigrača u dobroj poziciji, pucao je međutim slabo kraj gostujućeg gola. Pet min uta pred kraj 1.poluvremena nakon velike greške i „poklona“ domaće obrane Darijan Treska je bio spreman to kazniti i postigao je vodeći pogodak za goste, prvi službeni u novom rangu natjecanja. U 11.minuti nastavka gotovo na identičan način domaći su poravnali rezultat. Ovaj je puta pogriješila gostujuća obrana, a Vurušić rutinirano to kaznio izjednačujućim pogotkom. Do kraja susreta igralo se je otvoreno i napadački s obje stane, Kregar je u 70.minuti s dvadesetak metara pogodio prečku, Nikola Šoltić u 81.minuti iz povoljne pozicije glavom je pucao kraj gola, a u 88.minuti prvo 100% priliku nije iskoristio Kregar, na suprotnoj strani u istoj minuti sličnu pak priliku nije iskoristio ni Knežević. Pa je susret završen pred velikim brojem uglavnom korektnih gledatelja bez pobjednika što je slaže li se s tim netko ili ne prema viđenom završen realno.

NAPRIJED 1

POLET/SMNM 1

Cirkovljan Igralište Zdenci. Gledatelja 250. Sudac: Kolarić.
Strijelci: 0:1 Vršić (37), 1:1 Vlah (53).

NAPRIJED: Jurčec, Trstenjak (od 70. Hižman), Vlah, Sraka, Smrk, Horvat (od 69. Glavina), Bermanec, Martinec, Kočiš,Kemec (od 46. Jurčan), Reržek (od 85. Šuplika). Trener: Dušan Podgorelec.
POLET/SMNM: Perčić, Novak, Radiković, Jurović, Srša (od 71. Murota (od 85. Novinščak), Zadravec, Goričanec (od 48.Bistović), Barat (od 32. Ferlin (od 88. Koprivec), Vršić, Turk, Cvetković. Trener: Tine Špilak
Crveni karton; Novak (9), Zadravec (60).

Bez pobjednika završila je utakmica Naprijeda i Poleta iz Svetog Martina na Muri koji je zbog dva isključenja utakmicu završio s devet igrača. Već u 9. minuti gosti ostaju s igračem manje jer im je isključen Novak da bi domaćin napadao redao prilike dok su gosti u 37. minuti preko Vršića poveli 0:1. Domaćin još više napada propušta prilike prekoBermaneca, Režeka, Martinca da bi u 53. minuti nakon ubaćaja Vlah prekrasnim pogotkom poravnao rezultat na 1:1. Slijede još veći pritisak Naprijeda dok gosti u 60. minuti ostaju i bez Zadravca ali unatoč tome uspijevaju neutralizirati sve pokušaja domaćih koji propuštaju veliki broj prilika iskoristiti i osvojiti vrijedan bod.

PUŠĆINE 2
PLITVICA 0

Pušćine Igralište NK Pušćine. Gledatelja 100. Sudac: Jelić. Strijelci: 1:0 Levanić (58), 2:0 Levanić (83).
PUŠĆINE: Kolar, Katalenić, Bosilj, Mikulec, Dovečer (od 89. Pintarić), Levanić (od 90. Magdalenić, Lesar, Vrbanec (od 87. Fekonja), Špicer, Ignjić (od 74. Težak). Trener: Dejan Car.

Potpuno zasluženu pobjedu nogometaši Pušćina na otvorenju novoga prvenstva protiv Plitvice koja je prema propuštenim prilikama mogla biti puno uvjerljivija. U 11. minuti Mikulec pogađa stativu da bi u 27. minuti Levanić sa sedam metara ne uspijeva postići pogodak dok u drugom pokušaju niti Špicer ne postiže pogodak. Gosti su zaprijetili preko M. Horvata čiji udarac završava iznad gola. U nastavku u 58. minuti Levanić preciznim udarcem donosi vodstvo domaćinu da bi u 62. minuti Bosilj propustio postići pogodak iz velike prilike. Prvo ime utakmice Levanić u 83. minuti postiže po drugi puta pogodak za konačnih 2:0.

NEDELIŠĆE 2
GRANIČAR/K 1

Nedelišće Stadion Trate. Gledatelja 250. Sudac: Kolarić. Strijelci: 1:0 Čižmešija (42), 1:1 Mikulan (61), 2:1 Kosir (85).
Nedelišće: Trstenjak, Levačić (od 43. Kwedi), Kosir, Čižmešija (od 62. Vizinger), Filipović, Marčec (od 80. Poljanec), Branilović, Horvat, Slunjski, Mesarić, Međumurac. Trener: Goran Međumurac.
Graničar/K: Jambres, Mikulan, Horvat, Ignac (od 90. Kvakan), Lončar, Nađ, N. Andrlon (od 69. M. Andrlon), Hertelendi (od 90. Trojko), Kos, Matotek, Rebrek. Trener: Robert Čižmešija.

Nogometaši Nedelišća na startu novog prvenstva teže nego što su očekivali ostvarili su pobjedu protiv čvrste i disciplinirane ekipe Graničara iz Kotoribe. Nakon nekoliko pokušaja pred oba gola «ko će kome nego svoj svome» dojučerašnji igrač kotoribčana Čižmešija postigao je pogodak za 1:0. Od 43. minute domaćoj se publici predstavio novopridošli igrač Kwedi koji je potvrdio da će biti veliko pojaćanje za Nedelišće. Gosti su u 61. minuti preko Mikulana koji postiže lijep pogodak poravnali rezultat na 1:1 da bi još u nekoliko navrata opasno prijetili dok odličnom taktičkom postavom trenera Čižmešije su otklanjali sve pokušaj domaćina sve do 85. minute kada je Mikulan izbijao loptu te pogodio Lončara da bi ušla u gol za konačnih 2:1 u korist Nedelišća. Već u srijedu Nedelišće očekuje ključnih utakmica ove jeseni, pretkolo Hrvatskog kupa protiv Sloge iz Nove Gradiške stoga iz kluba pozivaju sve prijatelje nogometa da dođu i pogledaju ovu utakmicu koja započinje u 16. sati.