Nogomet 05.09.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 24.02.2016. 13:32.

MEĐUŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA ČAKOVEC – VARAŽDIN

RUDAR – SLOBODA 5:1 (2:1)

MURSKO SREDIŠĆE – Igralište Šoderka. Gledatelja: 200. Sudac: Saša Fegeš (Nedelišće). Strijelci: 1:0 D. Šoltić (1), 2:0 D. Šoltić (32), 2:1 Fučko (34), 3:1 Vurušić (49), 4:1 Vurušić (54), 5:1 Čalopa (75).

RUDAR: Rajf, Levčić, Šardi,Vuri, Vurušić (78. Žerjav), Horvat (59. Berdin), D. Šoltić (81. Podgorelec), Novak, Čalopa, N. Šoltić, M. Šoltić (46.Radiković). Trener: Vladimir Pavleković.

SLOBODA:N. Posavec, Borko, Vabec (66. Goricaj), Novak(51.Baksa),Cvetković(21.M.Posavec),Katanec, Srnec, Vadjunec, Begović, Fučko, Tkalec. Trener:Stjepan Petek.

Lokalni derbi zasluženo na strani domaćih. Već u 30.sekundi Dario Šoltić postigao je vodeći pogodak, gotovo s linije centra iznenadio je gostujućeg nesigurnog vratara. U 9.minuti priliku za drugi pogodak nije iskoristio Vurušić, iza toga u 24. minuti i Dario Šoltić, koji se je iskupio u 32.minuti i nakon lijepe akcije i brze kontre sigurno poentirao. Dvije minute iza toga Fučko je s ruba domaćeg kaznenog udarca preciznim udarcem smanjio ishod, u 39.minuti isti igrač još je jednom dobro pucao, srećom po domaćem ne i dovoljno precizno. Početkom drugom poluvremena riješeno je sve oko pobjednika susreta. U 49.minuti najbolji pojedinac susreta Dario Šoltićč dobro je nakon prekida ubacio u gostujući kazneni prostor, a iz gužve i uz „pomoć“ gostujućeg vratara Vurušić je postigao treći, a ubrzo i četvrti pogodak nakon dobrog udarca s 18 metara. I ovaj je puta gostujući vratar bio nesiguran i neodlučan. Nije međutim mogao spriječiti Čalopu da postigne peti pogodak i ovaj je puta kod pogotka kao asistent sudjelovao Dario Šoltić. U 77.minuti Fučko, a u 81.minuti Baksa mogli su bolje reagirati u situacijama kad su bili u prilici smanjiti ishod, nisu bili precizni pa su domaći s korektnim gledateljima proslavili zasluženi uspjeh i visoku pobjedu.