Nogomet 07.06.2016. 09:52. Zadnja izmjena: 10.06.2016. 13:54.

III. HNL istok

NK Međimurje neriješenim ishodom protiv Slavije i službeno prvak!

SLAVIJA – MEĐIMURJE 2:2 (1:0)

PLETERNICA – Igralište Slavije. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Marić (Osijek). Strijelci: 1:0 Majstorović (29 – 11 m), 1:1 Golik (63-11 m), 1:2 Golik (72-11 m), 2:2 Peharda (90+3).

MEĐIMURJE: D. Šafarić, Branilović, Režić, Hranilović, Šafarić (81.Kristić), Mesarić, Golik, Pintarić (90.Marcijuš), Vuk, Petrović (59.Ujlaki), Kolarić. Trener: Mario Kovačević.

Na najbolji mogući način, bez poraza u drugom dijelu prvenstva, na gostovanju kod još uvijek aktualnog prvaka iz protekle 2014/15. prvenstvene sezone, Slavije, nogometaši Međimurja potvrdili su superiorno osvajanje naslova prvaka.

Mogli su na kraju i pobijediti, no i neriješen ishod kada se zbroji sve na utakmici i uoči utakmice veliki je uspjeh. Počelo je loše, već u 14. minuti isključen je opravdano zbog nepotrebnog prigovaranja Branilović pa su do kraja susreta Čakovčani igrali s 10 igrača.

Osim toga, zbog 3 žuta kartona izostali su iz sastava standardni N. Šafarić i Šimek, D. Šafarić je branio ozlijeđen, ali odlično, zbog ozljede je iz igre u 69. minuti izašao najbolji strijelac Petrović, a tek u 81.minuti ušao iskusni Kristić, također ozlijeđen.

Sama utakmica borbena, otvorena, igralo se napadački beskompromisno, bez kalkulacija. Domaći su u 29. minuti došli u vodstvo iz kaznenog udarca, Čakovčani su preokrenuli rezultat, tako da je Golik dva puta bio precizan također iz kaznenih udaraca, a domaći koji su od 65. minute također igrali s 10 igrača su poravnali ishod i izbjegli poraz u 3. minuti sudačke nadoknade preko Peharde nakon udarca iz kuta.

Čakovčani, koji su za osvajanje naslova prvaka prije početka susreta primili pehar i cvijeće, zaslužuju zajedno s stručnim stožerom čestitke za igru i rezultat, ne samo za ovu utakmicu već za čitav drugi dio prvenstva, no o svemu više u završnom komentaru u idućem javljanju.