Nogomet 07.06.2018. 09:04. Zadnja izmjena: 07.06.2018. 09:07.

Nogomet

Odigrano finale Kupa MNS-a: Međimurje pobjednik!

NEDELIŠĆE – MEĐIMURJE 2:3 (0:1)

NEDELIŠĆE – Stadion Trate. Gledatelja: 600. Sudac: Nino Škrobar (Brezje). Pomoćnici: Branko Bacinger i Edvin Zobec. Četvrti sudac. Dario Velđi. Delegat: Franjo Fais. Strijelci: 0:1 Škvorc (23), 0:2 Munivrana (57), 0:3 Patafta (64), 1:3 Šimunić (78), 2:3 Mesarić (83).

NEDELIŠĆE: Kocijan, Martinović, Pintarić (37., Vibovec), Levačić, Brlenić, Filipović (59. Vizinger), Pomper (85. Vrček), Šimunić (Marciuš), Panić(64. Međimurec), Slunjski, Mesarić. Trener: Zvonimir Panić.

MEĐIMURJE: Galoši (90. Bratuša),Munivrana, Pajić, Brcković, Ptiček, Patafta (82. Rališ), Marcijuš (70. Malenović),Tkalčić (62. Antonović),Škvorc, Režić. Šarić (62. Sabol. Trener: Matija Kristić.

Nakon 2:0 pobjede u prvoj finalnoj utakmici u Čakovcu, Čakovčani su i u drugoj utakmici u Nedelišću dominirali i zasluženo na kraju iz ruku predsjednika i dopredsjednika MNS-a Mate Kljajića i Marijana Uršanića primili medalje i pehare.

U prvih 45 minuta uz više inicijative Čakovčani su nakon greške domaće obrane postigli preko Škvorca vodeći pogodak, Munivrana je postigao još jedan koji zbog zaleđa (??) nije priznat, isti igrač u 45. minuti nije iskoristio još jednu priliku, a domaći u tom dijelu susreta nisu bili baš raspoloženi opasnije ugroziti gol Čakovčana.

U 52. minuti Škvorc je propustio postići drugi pogodak za Čakovčane, iza toga u 57. minuti bio je precizan Munivrana, a u 64. minuti nakon greške domaće obrane i Patafta za uvjerljivo 3:0 vodstvo Čakovčana. Iza toga popustila im je koncentracija pa su se domaći preko Šimunića i Mesarića uspjeli rezultatski približiti dok za nešto više nije bilo prilika i vremena.

Za kraj nešto što obavezno treba spomenuti: Suđenjem, posebno pomoćnih sudaca nisu, opravdano, bili zadovoljni svi prisutni na igralištu i među brojnim korektnim gledateljima. Jer to je ipak bilo finale međimurskog Kupa koje zaslužuje bolje suđenje.