Nogomet 27.04.2018. 06:53. Zadnja izmjena: 27.04.2018. 08:14.

Nogomet

POLUFINALE KUPA MEĐIMURJA: Tko će u finale s NK Nedelišćom? NK Mladost/Komet ili NK Međimurje?

MLADOST K.           1

MEĐIMURJE            1

Prelog - stadion Mladosti. Gledatelja oko 350. Sudac:  Đurđek. Pomoćnici: Čižmešija i Novak. Strijelci: 1:0 Sraka (57), 1:1 Munivrana (70).

Mladost Komet: Farkaš, Sraka, N. Bukal (79. A. Radiković), Pintarić, Jambrović, Balent, M. Radiković, Tišljarić, D. Bukal (60. Horvat), Vuk, D. Farkaš (75. Halić). Trener Gregor Bunc

Međimurje: Galoši, Munivrana, Antonović, Pajić, Ptiček, Režić, Marcijuš, Tkalčić, Sabol, Škvorc, Šarić (37. Šimunić). Trener Matija Kristić

Prvi polufinalni susret između Mladosti Kometa i Međimurja donijeo je borbenu i neizvjesnu utakmicu koja je završila na kraju bez pobjednika. Nakon prvog dijela u kojem su mreže mirovale ali je pred oba gola stvoreno nekoliko prilika, u nastavku gosti na terenu ostaju s deset igrača jer im je isključen Ptiček da bi domaćin u 57. minuti poveo pogotkom Srake. Gosti u 70. minuti poravnavaju prekrasnim pogotkom Munivrane za konačnih 1:1. (ZP)

RUDAR         2

NEDELIŠĆE 1

M. Središće - igralište Šoderka. Gledatelja: 300. Sudac: Damir Klarić (Turčišće). Pomoćnici: Davor Šupljika i Tomislav Čurila. Strijelci: 1:0 Novak (65), 2:0 Risonjić (73), 2:1 Slunjski (84, 11 m).

Rudar: Rajf, Šardi, Vuri, Vurušić, A. Zadravec, Novak, M. Zadravec, Šoltić, Čalopa (26. Risonjić), Goričanec, Radiković. Trener Damir Vugrinec

Nedelišće: Kocijan, Pintarić, Levačić (46. Vibovec), Brlenić, Martinović, Slunjski, Šimunić, Panić, Vizinger (56. Međimurec), Mesarić, Pomper. Trener Zvonimir Panić

Sve najvažnije na ovom susretu dogodilo se u drugih 45 minuta. U prvih 45 izjednačeno s tek jednom opasnom akcijom gostiju u 30. minuti kada je domaći vratar Rajf dobro intervenirao. U drugom dijelu nakon terenske inicijative gostiju domaći su u roku osam minuta preko Novaka i Risonjića postigli dva vrlo efektna pogotka i stekli prednost koju je iz opravdano suđenog kaznenog udarca u 84. minuti anulirao Slunjski. I najavio zanimljiv drugi, uzvratni susret (Nedelišće, 24. travanj, 17 sati). U 86. minuti Risonjić je dobro izveo slobodan udarac s 18-20 metara, prečka je spasila Kocijana da loptu treći put ne vadi iz mreže. (JF)

Drugu utakmica polufinala odigrali su NK Nedelišće i NK Rudar Mursko Središće u srijedu, 25. travnja. Rezultat je bio 3:1 u korist Nedelišća te su s ukupnim rezultatom 4:3 oni prvi finalisti KUPA!

• Strijelci: 0:1 7′ Risonjić, 1:1 43′ Panić, 2:1 49′ Martinović, 3:1 80′ Vuri

Preostaje još utakmica: NK Mladost/Komet (Prelog) - NK Međimurje (Čakovec) 9. svibnja od 17:30 u Čakovcu.