Nogomet 25.05.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:03.

TREĆA NOGOMETNA LIGA – ISTOK VUKOVAR: 1991 – MEĐIMURJE 2:1

VUKOVAR – Gradski stadion. Gledatelja: 150. Sudac: Kurbaša (Bizovac). Strijelci:1:0 Koledić (15), 2:0 Vuković (18), 2:1 Šarić (82).

MEĐIMURJE: Šafarić, Dodlek, Branilović, Kristić, Karlovčec, Hranilović, Vuković (61. Šarić), Golik, Kokot, Vuk, Marciuš. Trener: Mario Kovačević.

Prvi prvenstveni poraz Čakovčana u drugom dijelu prvenstva, poraz koji to prema viđenome tijekom svih 90 minuta nije trebao biti. Jer veći su dio susreta Čakovčani imali inicijativu, imali su niz prilika za bolji rezultat, domaći su pak se orijentirali obranu i na brze kontre iz kojih su za svega 3 minute, u 15. i 18.minuti postigli dva pogotka. Nisu više imali prilika postići pogodak za razliku od Čakovčana kod kojih prvu priliku već u 3.minuti nije realizirao Marciuš, iza toga u 10. minuti Hranilović, pa ponovo u 20.minuti Marciuš, 28.minuti Dodlek, 30. Vuk, 31. Kristić kada su domaći loptu izbacili u polje s gol linije, 37. Vuković 48. i 54. Golik, 63. Vuk, u 70.minuti Karlovčecu je zbog navodnog zaleđa poništen pogodak, u 82.minuti Šarić je postigao pogodak i smanjio rezultat, da bi u 86.minuti Kokot propustio posljednju priliku za izjednačenje. Iz ovog kratkog redoslijeda događanja može se samo potvrditi konstatacija da su Čakovčani sami krivi za prvi proljetni poraz, najavljuju međutim popravak u subotu kada su domaćini Slavoniji iz Orahovice.

P.S.Čakovčani su u Vukovar otputovali dan ranije. Da se odmore pred važnu utakmicu, održali su i jedan trening, posjetili su memorijalno vukovarsko groblje gdje su položili vijenac i zapalili svijeće kod spomenika poginulih branitelja – grada heroja, a iskoristili su i priliku da predaju pakete humanitarne pomoći za tamošnju socijalnu samoposlugu. Uz nekoliko donatora, svoj osobni doprinos dali su svi igrači, članovi stručnog stožera, vodstva puta i uprave čakovečkog kluba. Akcija za svaku pohvalu i iskrene čestitke kompletnom vodstvu i igračima čakovečkog kluba.