Ostalo 15.03.2018. 06:40. Zadnja izmjena: 15.03.2018. 06:42.

Badminton

Članovi BK Međimurje Čakovec na Donat kupu u Sloveniji

U Kungoti u Sloveniji održan je 8. Međunarodni badmintonski turnir DONUT CUP za poletarace u-11, mlađe kadete u-13, kadete u-15 i mlađe juniore u-17. Sudjelovalo je 95 mladih igrača i igračica iz četiri zemlje, a među njima i naše iz BK "Međimurje" Čakovec pod vodstvom trenera Tomislava Grubića i Filipa Vadlje.

U konkurenciji poletaraca u11 Vito Peti i Vito Blažić najprije su osvojili prva mjesta u svojim skupinama, a zatim u polufinalima pobijedili austrijske igrače da bi u finalu Vito Peti nadmašio Vitu Blažića s 2:0 (21:8, 21:9) i tako osvojio svoju prvu međunarodnu zlatnu medalju, a Vito Blažić srebrnu.

U konkurenciji parova poletaraca u11 Peti i Blažić osvojili su zlatnu medalju. Kod poletarki u11 naša Vanja Novak u svojoj skupini zauzela je drugo mjesto te izgubila u četvrtfinalu, dok je Nela Novak zauzela četvrto mjesto u svojoj skupini. Vanja i Nela u konkurenciji parova osvojile su brončanu medalju. U konkurenciji kadeta u-15 nastupili su: Ivan Grubić osvojio 3. mjesto u skupini, a Dino Blažić 4. mjesto u skupini, a u konkurenciji parova Ivan i Dino osvojili su 3. mjesto u skupini.

Kod mlađih juniora u-17 Borna Vadlja nakon uvjerljivog osvajanja prvog mjesta u skupini izgubio je u finalu u dramatičnom meču od Slovenca Mastena s 2:0 (21:18, 21:19) i osvojio srebrnu medalju. U konkurenciji parova naš Borna Vadlja sa Slovencem Mihom Masten također je uvjerljivo izborio zlatnu medalju, a naš Filip Knežević sa Slovencem Bizjakom brončanu medalju.