Rukomet 17.10.2017. 07:06. Zadnja izmjena: 17.10.2017. 07:07.

1. LIGA RUKOMETAŠICA: Zrinskice svladale Kokice

KOKA            27

ZRINSKI        28

Varaždin - gradska sportska dvorana. Gledatelja: 200. Suci: Robert Bernobić i Nikša Tkalčić (oba Rijeka).

Zrinski: Kozjak, Žvorc, Gavrić 8, Lukić 1, Polak, Senčar, Pajić, M. Balić 2, Resman, Grubišić 8, Car 4, Vukojević 5, K. Balić, Šestak, Laptoš, Androić. Trener Goran Mrđen

Petak ,13. listopada bio je sretan za čakovečke rukometašice. U lokalnom derbiju na gostovanju u Varaždinu kod tamošnje Koke zabilježile su važnu pobjedu i osvojile važne bodove. Svih 60 minuta bilo je neizvjesno, rezultat se stalno mijenjao, na kraju su boljom igrom u obrani i napadu slavile Čakovčanke. Izdržale su sve pritiske, igrale prema dogovoru vrlo odgovorno i koncentrirano. U pravu je zato iskusni stručnjak i trener Čakovčanki Goran Mrđen kada je nakon utakmice ocijenio 60 varaždinski minuta:

- Vratili smo izgubljene bodove od Sesveta, nismo padali kad smo gubili i jedino ovakvim požrtvovanjem i pristupom možemo ostati mirno u ligi. Tek sada moramo pojačati treninge i pristup radu, treninzima i utakmicama, a ne živjeti u euforiji.

Interesantno je spomenuti da su utakmicu s klupe vodili treneri, donedavni izbornici hrvatske ženske reprezentacije, Goran Mrđen - Zrinski, a Vladimir Canjuga - Koku. Ovaj je put uspješniji bio čakovečke strateg.

Ostali rezultati 4. kola: Umag - Bjelovar 25:22, Podravka Vegeta - Dugo Selo 35:22, Sesvete A. - Pitomača 31:26, Split 2010 - Lokomotiva 12:32, Ivanić - Trešnjevka 21:26, Petason Vranjic - Zamet 21:27.

• Slijedi u subotu susret (19 sati, dvorana GŠ) s ekipom Petason Vranjica, utakmica je to gdje se s pravom očekuje pobjeda i novi bodovi, naravno i podrška s tribina. Čakovčanke su to nakon pobjede u Varaždinu apsolutno zaslužile.