Rukomet 17.04.2018. 07:19. Zadnja izmjena: 17.04.2018. 13:19.

2. LIGA-SJEVER (M): Bodovi Preložanima i Čakovčanima, poraz Nedelišća

Rugvica - Nedelišće  27:26

Zagreb - sportska dvorana. Gledatelja: 100. Suci: Kuhar  i Prelčec oba Zagreb).

Nedelišće: Jakšić 1, Bakšaj, Bakač 3, Topličanec, Raguž 1, Obadić, Farkaaš 12, Goričanec, Škvorc 5, Bratković 4. Trener Nebojša Buvač

Još jednom su rukometaši Nedelišća ponovili igru i scenarij iz nekoliko posljednjih susreta. Prvo su poluvrijeme igrali dobro, imali isto takav rezultat, u drugom su poluvremenu u finišu propustili poentirati dobiveno pa su se domaći na kraju veselili po malo neočekivanoj pobjedi. Ovaj su put igrači Nedeliša imali sve uvjete za uspjeti, vrlo dobro suđenje, a nisu na kraju imali ni sportske sreće. U idućem su kolu domaćini ekipi Trnovca.

Čakovec - Varaždin II  28:22

Čakovec - dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 150. Sutkinje. Lorena Peharda (Koprivnica) i Maja Vajdić (Zagreb)

Čakovec: Marciuš 1, Kovačević, Škrobar 2, Srnec 5, Petek 1, Horvatić 5, Gradiščaj 3, Dvanajščak, Sklepić 7, Toplek 4, Korent, Radiković. Trener Josip Borković

Očekivana i rutinska pobjeda Čakovčana. Da su iskoristili sve prilike, a bilo ih je mnogo neiskorištenih i da nisu promašili niz „zicera“ pobjeda je mogla i morala biti uvjerljivija. Mladi varaždinski sastav rezultatski je do sredine drugog poluvremena „prijetio“ na tome je međutim ostalo. Marciuš, Horvatić, Sklepić i ostali, a nisu igrali ni u kompletnom sastavu, nisu dozvolili rezultatsko iznenađenje i na kraju zasluženo bodovi idu na njihov konto.

D. Selo - Prelog  30:34

Dugo Selo - gradska-sportska dvorana. Suci: Brodić, Hodžić.

Prelog: Kolarek, D. Bogović 10, P. Bogović 2, Krajner 7, Novosel 5, Mikec, Kočet, Matijević, Sermek, Zadravec 1, Belić 9, Koprivec. Trener Alan Belko

Rukometaši Preloga uspješno su prošli neugodno gostovanje u Dugom Selu ostvarivši pobjedu te se približili osvajanju naslova prvaka lige. Mlada i brza ekipa domaćina iskoristila je krizu igre gostiju te je preokrenula rezultat na 25:23. Prelog u posljednjih petnaestak minuta utakmice ponovo je zaigrao odlučno te je na kraju ostvario zasluženu pobjedu. Svi igrači Preloga zaslužuju pohvale dok su najviše pogodaka postigli D. Bogović 10 i Belić 9, a treba spomenuti i odlično suđenje zagrebačkih sudaca. Ove subote Prelog ugošćuje u školskoj-sportskoj dvorani od 19:30 ekipu Siska. (zp)