Rukomet 25.04.2017. 10:00. Zadnja izmjena: 25.04.2017. 10:07.

Rukomet

Prva i treća liga rukometašica i druga i treća liga rukometaša, donosimo rezultate utakmica

1. LIGA RUKOMETAŠICA: Važna pobjeda Čakovčanki

ZRINSKI        30

SESVETE A.  27

Čakovec - dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 150. Suci: Siniša Bosak i Željko Herceg (oba Varaždin). Nadzornik: Miljenko Komerički (Kutina)

ZRINSKI: Kozjak (7+1), Ivačić, Žvorc (2+0), Posavec 2(1), Senčar, Glad, Pajić, Balić, Ladić, Resman 6, Elez 16 (7), Car 5, Šestak, Laptoš, Blagusa, Haček 1. Trener Željko Golik

Odličan susret i zaslužena pobjeda Čakovčanki, pobjeda koja im "život znači", pobjeda s kojom su već sada mnogo toga riješile na prvenstvenoj tablici. Dobro su otvorile susret, u 21. minuti vodile 12:9, iza toga u 25. minuti i 14:10. Mali pad koncentracije iskoristile su gošće pa su u 29. minuti izjednačile na 14:14, a u 30. postigle i 15. gol. Uspjele su domaće izjednačiti i na odmor se otišlo rezultatom 15:15, a već u tom dijelu susreta Kristina-Kika Elez bila je nerješiva zagonetka za gostujuću obranu, bila je raspoložena i u drugom dijelu i postigla ukupno čak 16 golova. Ostale koje su igrale su joj tijekom svih 60 minuta vrlo dobro asistirale. A drugi su dio susreta Čakovčanke ponovo dobro otvorile i do kraja kontrolirale igru i rezultat iako su prebrzo primale golove u obrani. U 35. minuti imale su vodstvo 17:15, nisu realizirale sedmerac, u 47. minuti kod vodstva 24:22 propustile su realizirati još jedan sedmerac pa su se gošće približile na samo gol razlike (25:24). To je od njih bilo sve, domaće su ponovo zaigrale vrlo dobro i odgovorno, u 55. minuti vodile su 29:25, a 30. minuti 30:26 što je bilo dovoljno da se nakon toga zajedno s gledateljima vesele važnoj pobjedi i bodovima.

• Već u srijedu (sutra, 26. travnja) Čakovčanke gostuju u Osijeku, a u subotu su domaćini državnim prvakinjama Podravci Vegeta.

2. LIGA-SJEVER (M): Golijade Čakovčana i Preložana!

Čakovec - Bjelovar II  51:17

Čakovec - dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 100. Suci: Josip Gagula i Mirko Zorko (oba Zagreb).

Čakovec: Marciuš, Pintarić, Kovačević, Škrobar 1, Gradiščaj 6, N. Petek 12, Toplek 3, Čapalija 2, Tkalčec 8, Dvanajščak 4, M. Petek 3, Sklepić 8, Radiković 4. Trener Josip Borković

Rezultat je najbolji pokazatelj događanja na parketu čakovečke dvorane. Bio je to ustvari jači trening ekipe trenera Josipa Borkovića. Koju treba pohvaliti da ju je shvatila ozbiljno svih 60 minuta i da je igrom napunila mrežu mlade bjelovarske ekipe s rekordnim 51 pogotkom i +34 razlike. Svi su igrali i postigli pogotke osim trojice vratara, posebno je bio raspoložen Nikola Petek koji je postigao 12 uglavnom efektnih pogodaka. • Ova pobjeda dobar su motiv pred posljednja 2 prvenstvena susreta u kojima Čakovčani očekuju, što je realno 100% učinak.

Prelog - Varaždin 1930 II  59:15

Prelog - školska sportska dvorana. Gledatelja 150. Suci: Brodić i Hodžić.

Prelog: Sokač, D. Bogović 2, P. Bogović 7, Krajner 21, Matić, Hrešć 1, Matijević 6, Samardžija 2, Sermek 1, Novak 8, Strahija 11, M. Belić, Paler. Trener Alan Belko

Rukometaši Preloga teško su porazili ekipu Varaždina 1930 II koja je nastupila s mlađim kadetima. (ZP)

3. LIGA-SJEVER (Ž): Porazi naših predstavnica

Posljednje prvenstveno kolo bilo je neuspješno za naše predstavnice, kad je najviše trebalo igračice Preloga i Zrinskog II poražene su. Posebno „boli“ poraz nekompletnog sastava Preloga na gostovanju kod posljednje plasirane ekipe Velikog Trojstva gdje mu je bio za naslov viceprvaka bio dovoljan i bod. Ovako su Preložanke umjesto naslova viceprvaka Lige prvenstvo završile na 3. mjestu. Prvak je drugi sastav varaždinske Koke, a u međusobnim susretima za naslov viceprvaka ekipa Garešnice bila je bolja od Preloga (u Garešnici je bilo 25:25, a u Prelogu 26:26). Ni mlade Čakovčanke se nisu proslavile, uvjerljivo su poražene u Ludbregu.

Rezultati 14. kola: Ludbreg - Zrinski II 26:19, Ivanec - Koka II  15:29, Veliko Trojstvo - Prelog 28:24, slobodna Garešnica, zaostali susret: Koka II - Veliko Trojstvo 33:20. Konačni redoslijed: Koka II 17, Garešnica i Prelog 14, Zrinski II 12, Ludbreg 11, Ivanec 10, Veliko Trojstvo 6 bodova.

3. LIGA-SJEVER (M): Nedelišćani u igri za naslov

Dva kola pred kraj prvenstva rukometaši Nedelišća i dalje su najozbiljniji kandidati za naslov prvaka, jedini uz Ilovu s kojom igraju u sljedećem kolu, konkurenti vodećoj Ivanskoj. To su potvrdili dobrom igrom i pobjedom u Križevcima s drugim sastavom tamošnjeg prvoligaša pa sada čekaju s nestrpljenjem i optimizmom konačni rasplet. U Križevcima su igrali: Obadić, Jarni, Trstoglavec, Bakač 4, Mrčela 1, Topličanec 1, Farkaš 4, Korent 6, Goričanec 4, Slaviček 4, Hajdarović, Škvorc, Bratković 1. Drugi naš predstavnik mladi sastav Čakovca poražen je kao domaćin od Koprivnice-Hangara i sada rasplet situacije čeka na pretposljednjem mjestu prvenstvene tablice.

Rezultati 24. kola: Daruvar - Concordia nije igrano, Ilova - Vidovec II 32:18, KTC II  - Nedelišće 19:25, Novska - Ivanska 19:22, Čakovec II - Koprivnica-Hangar 22:37, Marof - Garešnica II 35:31, slobodna Ivančica II. Redoslijed: Ivanska 37, Nedelišće 36, Ilova 35, Marof i Koprivnica-Hangar 33,KTC II 25, Concordia 21, Novska 20,Vidovec II 12, Garešnica II 10, Daruvar 9, Čakovec II 8 i Ivančica II 6 bodova. (Josip Freiler)