Rukomet 25.04.2016. 09:51. Zadnja izmjena: 25.04.2016. 09:56.

Split: Rukometašice Zrinskog poražene od solidnog domaćeg sastava

SPLIT 2010 – ZRINSKI 34:28 (14:14)
SPLIT – Dvorana Gripe. Gledatelja: 150. Suci: Grahovac i Ravlić.
ZRINSKI: Ivačić, Kozjak, P. Posavec 9, Glad, S. Posavec 4, Ladić, Balić 2, Resman 4, Horvat 1, Car 3, Gavrić 4, Androić 1. Trener: Željko Golik.

Nakon napornog puta, „ručka“ u autobusu (štednja) Čakovčanke su odmah morale na teren, sve se je to osjetilo tijekom i na kraju susreta. Nisu do kraja izdržale i imale dovoljno koncentracije i snage pa su u finišu susreta poražene od solidnog domaćeg sastava. Imale su povoljan rezultat do polovice drugog poluvremena, prvo je poluvrijeme završeno rezultatom 14:14. Početkom drugog Čakovčanke su čak i vodile (16:14), u 40. minuti bilo je još uvijek „dobro“ – 19:19.

Onda su domaće iskoristile nekoliko grešaka Čakovčanki preokrenule rezultat i one povele 3 razlike.Tri razlike i vodstvo 29:26 domaće su imale do 55.minute, iza toga imale su i vodstvo +8 /34:26/, na kraju su Čakovčanke uspjele to vodstvo smanjiti, ne i ugroziti pobjedu domaćih. Treba im međutim čestitati na svemu što su izdržale prije i tijekom susreta. I njihovim roditeljima koji su im pomogli u organizaciji istoga, istovremeno se pitati, ima li koga koji bi ovim izuzetno nadarenim djevojkama mogao i sponzorski pomoći. Zaslužile su to.

Inače bila je to utakmica posljednjeg 26. prvenstvenog kola, Splićanke su je pristale igrati ranije, jer odmah iza toga drugi su dan Čakovčanke odigrale utakmicu, ponovo u Splitu s tamošnjim istoimenim sastavom u okviru 24. prvenstvenog kola.