Sport 30.06.2018. 21:36. Zadnja izmjena: 30.06.2018. 21:36.

Nogomet

Mladi Čakovčani novi prvoligaši

Veliki uspjeh mladih Čakovčana, kadeta i pionira iz Nogometne škole Međimurje/Čakovec koji su kao prvaci Regije sjever prvo u polufinalu kvalifikacija za 1. HNL-u mladih bili bolji od Marsonie Slavonski Brod, a u finalu na neutralnom terenu u Krapini i od vršnjaka prvoligaša Rudeša Zagreb. Tako da će u novoj prvenstvenoj sezoni uz vršnjake Dinama, Hajduka, Rijeke, Lokomotive... igrati u Prvoj ligi mladih. Prvo su igrali kadeti i poraženi su minimalnim rezultatom 1:0. Time da su od 33.minute, do kraja susreta, do 80. minute igrali s 10 igrača. Igrali su borbeno, imali i prilike poravnati rezultat, izdržali su sve napade mladih Zagrepčana,nisu primili pogodak kad su bili ni s igračem manje i s nestrpljenjem čekali nastup pionira koji je odlučivao od novom prvoligašu. Pioniri ih nisu razočarali, svih 70 minuta diktirali su tempo, imali inicijativu, pridržavali se dogovorene taktike, bili su superiorni. Predvodio ih je mladi Lovro Panić-Levak s dva postignuta pogotka.

KADETI:

Međimurje – Rudeš 0:1 (0:1)

Krapina – ŠRC Podgora. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Čužić (Velika Gorica). Strijelac: 0:1 Dragaš (28).

Međimurje: Hatlek, Novak, Šimunić, Šupljika, Gelo (52. Gjerapić), Patafta, Čmrlec (49. Hranilović), Bacinger, Pinter (34. Bratuša), Marciuš (30. Lukovnjak), Rališ (72. Dežđek).
Trener: Neven Bujanić.

PIONIRI:

Međimurje - Rudeš 3:0 (1:0)

Krapina – Podgora. Sudac: Petar Jerbić (Velika Gorica). Gledatelja: 100. Strijelci: 1:0 Panić-Levak (8), 2:0 Rajf (40), 3:0 Panić–Levak (43)

Međimurje: F. Kirić, Rajf (53. Partlić), Kovačević, Stojko (44. Lesjak), Panić-Levak (65. Škrobar), Frančić, Bacinger (60. Marađetko), D. Kirić, Horvat (63. Puljić), Šegović, Kukulić.
Trener: Mario Šarić.