Nogomet 29.05.2018. 10:12. Zadnja izmjena: 29.05.2018. 10:18.

27. kolo

4. LIGA ČAKOVEC / VARAŽDIN: Porazi Poleta i Nedelišća

PODRAVINA 6

PUŠĆINE 3

Ludbreg - igralište NK Ludbreg. Gledatelja 120. Sudac Dumančić. Strijelci: 1:0 Tuđan (33), 2:0 Tuđan (43), 3:0 Valjak (47), 3:1 Kocijan (53), 4:1 Valjak (59), 5:1 Međimorec (67), 6:1 Sakač (72), 6:2 R. Punčec (83), 6:3 Levanić (85).

Pušćine: Kolar, Petrić, Bosilj, R. Punčec (83. K. Fekonja), Kocijan, R. Punčec, Dovečer, Levanić, Posavec (59. Horvat), Požgaj (59. Pintarić), Božić. Trener Boris Đorđević

Rezultat je najbolji pokazatelj zbivanja na terenu gdje je Podravina vodila 3:0 da bi Kocijan u 53. minuti smanjio na 3:1 a domaćin s 3 pogotka ostvario vodstvo od 6:1 dok u samoj završnici utakmice R. Punčec i Levanić pogocima smanjuju rezultat na konačnih 6:3. (ZP)

SLOBODA 0

NEDELJANEC 2

Slakovec - igralište Slobode. Gledatelja: 200. Sudac: Bojan Novosel (Trnovec). Strijelci: 0:1 Škvarić (23), 0:2 Rog (87).

Sloboda: Tkalčec, Marčec (89. Maček), Hergotić, Cvetković, Katanec, Srnec, Fegeš, Vrbanec , Novko (83. Mesarić), Tkalec, Vagjunec (53. Kolarić). Trener Milivoj Goricaj

U važnoj utakmici za obje momčadi na kraju su slabili gosti. U svakom su poluvremenu postigli po jedan pogodak, domaći su pokušali sve anulirati tu prednost, na pokušajima je ostalo. Sada su u gotovo bezizlaznoj situaciji na prvenstvenoj tablici. (JF)

RUDAR 1

N. MAROF 1

M. Središće - igralište Šoderka. Gledatelja: 150. Sudac: Goran Babić (Varaždin). Strijelci: 0:1 Sabolić (14), 1:1 Risonjić (38, 11 m).

Rudar: Rajf, Levačić, Šardi, N. Šoltić (70. Goričanec), Vuri, A. Zadravec, Risonjić, M. Zadravec, M. Šoltić, Radiković, Varga (80. Novak).Trener Damir Vugrinec

Sve najinteresantnije dogodilo se je u prvom poluvremenu. Gosti su rano došli u vodstvo, domaći izjednačili iz kaznenog udaraca. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, bilo je s obje strane nekih prilika da se promijeni, završilo je miroljubivo što je i najrealnije. (JF)

ZELENGAJ 5

SLOGA 2

Kučan Donji - igralište Zelengaja. Gledatelja:100. Sudac: Goran Žganec (Čakovec). Strijelci: 1:0 H. Vrbanić (22), 1:1 Fučko (49), 2:1 Kušec (69), 3:1 Aparecido (79), 4:1 E. Horvat (85), 4:2 Fučko (87),5:2 Santana (89).

Sloga: Đuranić, Obadić, Kolar, Kosalec, Antonović, Fučko, Koprivec, Zoka, Caban, Friščić (90. Hrastić), Baksa (90. Kovačić). Trener Tihomir Blažeka

Boljom igrom u drugih 45 minuta domaći su zabilježili važnu pobjedu. Čakovčani su početkom drugom poluvremena izjednačili rezultat, do kraja susreta ponovo su domaći imali više želje za igru, a inicijativu iskoristili za na kraju uvjerljivu pobjedu. (JF)

MLADOST K. 5

JALŽABET 0

Prelog - igralište NK Prelog. Gledatelja 150. Sudac Slunjski. Strijelci: 1:0 Vuk (24), 2:0 Vuk (36), 3:0 D. Bukal (51), 4:0 Vuk (66), 5:0 S. Radiković (75).

Mladost Komet: Varga, N. Bukal, S.Radiković, Pintarić (71. Grabant), Jambrović, Vuk, Hladnik (35. A. Radiković), Horvat (53. Halić), D. Bukal, Farkaš. Trener Gregor Bunc

Odlična utakmica Mladosti Kometa donijela im je visoku i potpuno zasluženu pobjedu koja je mogla biti i uvjerlivija. Posebno je bio raspoložen Vuk, strijelac tri pogotka dok su po jedan postigli D. Bukal i S. Radiković. (ZP)

MEĐIMUREC 2

NEDELIŠĆE 0

Dunjkovec-Pretetinec - igralište Hraščica. Gledatelja: 400. Sudac: Nikola Jelčić (Varaždin). Strijelci: 1:0 Yokoyama (34), 2:0 Kai (74).

Međimurec: Bulić Kai, Šprajc, Hrustek (84. Vesenjak), Piškor (87. Vuk), Yokoyama (88. Zadravec), Treska, Šmit, Šostarić, Ignjić (77. Deglin), Vabec. Trener Davor Piškor

Nedelišće: Kocijan, Vibovec, Martinović, Pintarić, Filipović (63. Bađari), Pomper (75. Međimurec), Šimunić (72. Vizinger), Panić, Slunjski, Mesarić. Trener Zvonimir Panić

Susjedski derbi zasluženo su dobili domaći. Više su željeli pobjedu, igrali su borbenije, imali više prilika. Već u 11. minuti dilema, Yokoyama je dobro pucao, lopta se od prečke odbila, dali iza crte ili ne ostaje pitanje, suci nisu reagirali, a mogli su. U 21. minuti Ignjić nije realizirao 100% priliku, pet minuta iza toga Yokoyama je svoju priliku realizirao, nakon uigrane kombinacije bio je strijelac vodećeg pogotka. Gosti svoju prvu izglednu priliku nisu iskoristili nakon inicijative, u 53. minuti Panić je zakasnio, a iza toga Pintarić je nakon udarca iz kuta s 5-6 metara glavom pucao preko gola. Drugi pogodak domaćih koji je riješio pobjednika postignut je u 74. minuti, Kai je odličnim udarcem s ruba gostujućeg kaznenog prostora svladao Kocijana, ostaje međutim dilema jeli prije toga bio prekršaj u korist gostujuće momčadi. Do kraja susreta bez prilika pa su se domaći opravdano s brojnim gledateljima veselili. (JF)

PLITVICA 2

DINAMO 1

Gojanec - igralište Plitvice. Gledatelja 100. Sudac: Bubek. Strijelci: 1:0 Tomašić (33, 11m), 2:0 J. Horvat (38), 2:1 Igrec (60, 11m).

Dinamo: Fodor, Bihar, Katančić (32. Dodlek), Hlišć (52. Drvoderić), Horvat, Igrec, Jakšić, Marković, Ribić, Kovač, Petak. Trener Nikola Goričanec

Domaćin je zahvaljujući svojoj agresivnosti i željom za pobjedom slavio protiv Dinama iz Domašinca koji je bio oslabljen u ovoj utakmici. U prvom poluvremenu Plitvica je ostvarila vodstvo od 2:0 da bi gosti preko Igreca u 60. minuti smanjili imali preko Horvata i Igreca prilike za poravnanje koje nisu realizirali. (ZP)

BEDNJA 3

POLET 1

Beletinec - igralište kod Mosta. Gledatelja 350. Sudac: Tomičić. Strijelci: 0:1 Ferlin (7), 1:1 Holi (15), 2:1 Puškadija (54), 3:1 Kulji (84).

Polet: Jambres, Sakač, Hozjan, Barat, Ferlin (46. Mlinarić), Horvat (73. Karlovčec), Medved, Cvetković, Herceg, Čurin, Turk (58. Goričanec). Trener Stevica Žganec

U derbiju kola Polet je izgubio u Beletincu od Bednje rezultatom od 3:1. Gosti su odlično krenuli u utakmicu te su poveli u 7. minuti nakon pogreške domaćeg vratara preko Ferlina. Domaćin u 15. minuti poravnava golom Holija. U nastavku potpuna dominacija Poleta koji je propustio nekoliko odličnih prilika preko Medveda koji i pogađa okvir gola da bi domaćin preko kontri postigao dva pogotka preko Puškadije i Kuljia te ostvario pobjedu. (ZP)

PAROVI 28. KOLA (četvrtak, 31.5., 17:30): Jalžabet - Podravina, srijeda (30.5.): Pušćine - Međimurec, Nedelišće - Plitvica, Dinamo - Sloboda, Nedeljanec - Rudar, Novi Marof - Zelengaj, 10 sati: Sloga - Bednja, Polet - Mladost Komet.

PAROVI 29. KOLA (nedjelja, 3.6., 17:30): Međimurec - Jalžabet, Plitvica - Pušćine, Sloboda - Nedelišće, Rudar - Dinamo, Zelengaj - Nedeljanec, Bednja - Novi Marof, Sloga - Polet, Podravina - Mladost Komet.