Nogomet 15.09.2016. 13:02.

Slijedi 1/8 finala Kupa

Međimurje pobijedilo Rudar u šesnaestini Kupa Međimurskog nogometnog saveza

RUDAR – MEĐIMURJE 0:0 – 6:7 nakon izvođenja udaraca s 11 metara.

MURSKO SREDIŠĆE – Igralište Šoderka. Gledatelja: 400. Sudac: Marin Horvat (Čakovec). Pomoćnici: Borut Križarić i Branko Bacinger. Delegat: Tomislav Šoltić.
Strijelci s 11 metara: 0:1 Golik, 1:1 D. Šoltić, 1:2 Hranilović, De. Levačić- promašaj,Erić – Rajf brani, 2:2 Vurušić, 2:3 Mesarić, 3:3 M. Šoltić, 3:4 Kristić,4:4 Rajf, 4:5 Kćira, 5:5 Da. Levačić, 5:6 Marcijuš, 6:6 N. Šoltić, 6:7 Šafarić, Knežević – Šafarić brani.

RUDAR. Rajf, De. Levačić, Vuri, Vurušić, Da. Levačić, D. Šoltić, Novak (90. Knežević), N. Šoltić, Radiković (72. Mikulić), Horvat, M. Šoltić. Trener: Nikola Goričanec.

MEĐIMURJE: Šafarić, Šimunić, Kristić, Kčira, Čorić (77. Mesarić)), Hranilovć, Erić, Golik, Pajić (69. Dežđek), Marcijuš, Ivanović (69. Pavlović, 88. Pintarić). Trener: Mario Kovačević.

Zanimljiv susret u kojem su domaći borbenom igrom parirali favoriziranim Čakovčanima koji pak nisu iskoristili terensku inicijativu i nekoliko izglednih prilika da zabilježe pobjedu u regularnom tijeku susreta. Prvu već u 5. minuti Erić, u 36. minuti netko od domaćih igrača nakon udarca iz kuta izbacio je loptu s gol linije, u 44. minuti priliku za vodeći pogodak nije iskoristio ni Ivanović. Iza toga u 52. i 55. minuti s dvije odlične intervencije istakao se je domaći vratar Rajh, u 60. minuti dobru akciju slabo je završio Erić koji nije iskoristio priliku ni u 83.minuti.

Bilježimo i priliku Čorića koji nakon greške Rajha nije pogodio nebranjenu mrežu domaćina, u 80. i 83. minuti ni Mesarić nije bio precizan,oba je puta glavom pucao preko gola. Domaći zaslužuju čestitke za borbenu igru i zalaganje, nisu imali izrazitih prilika postići pogodak, bilježimo međutim vrlo opasne udarce iz dobro izvedenih kontri Vurušića u 32. i 65. minuti, a neke od brzih i uigranih kontri i akcija domaći su mogli bolje završiti. Tako su o pobjedniku odlučivali udarci s 11 metara, što je u takvim slučajevima „lutrija“, tu pak su precizniji i smireniji bili Čakovčani i on „idu“ u 1/8 finala Kupa MNS-a.