Nogomet 25.02.2016. 13:33. Zadnja izmjena: 26.02.2016. 11:39.

DG Sport u Prelogu

Održan međunarodni malonogometni turnir za kategorije U–8 i U–10

U subotu, 20. veljače u dvorani DG Sport u Prelogu, održani je međunarodni malonogometni turnir za kategorije U – 8 i U – 10 u organizaciji Nogometne škole Međimurje Čakovec.

Na turniru su sudjelovale ukupno 32 ekipe iz Mađarske, Slovenije i Hrvatske u obje kategorije. Turnir U-8 (rođeni 2007. i mlađi) održao se u jutarnjim satima i na njemu je sudjelovale ekipe:

NŠ MEĐIMURJE-ČAKOVEC

Na kraju dramatične i vrlo napete borbe 1. mjesto osvojila je ekipa Nogometne škole Međimurje za koju su nastupali ovi nogometaši: Luka Zlatarek, Anastas Arnaudovski, Roan Posavec, Karlo Novak, ŠImun Skoko, Teodor Lukman, Niko Štefulj i Jan Belović pod vodstvom trenera Marinka Horvata, prof.

2. mjesto pripalo je ekipi NŠ Spartak Mala Subotica, dok je 3. mjesto osvojila ekipa NK RUDAR - VELENJE 1 .

Nagrađeni su i najbolji pojedinci turnira:
Naj strijelac : ŠIMUN SKOKO NŠ Međimurje-čakovec 1
Naj igrač: SVITLICA TJAŠ NK Rudar - Velenje 1
Naj golman: LUKA ZLATAREK NŠ Međimurje-čakovec 1

U poslijepodnevnim satima igrao se turnir za kategoriju U – 10 (rođeni 2005. i mlađi). Također je sudjelovalo 16 ekipa iz Slovenije, Mađarske i Hrvatske:
NŠ MEĐIMURJE-ČAKOVEC - Čakovec

Nakon uzbudljivih utakmica, gledali smo slovesnko finale u kojem su nastupale ekipe NK VERŽEJ Sijalka i NŠ DOBROVCE/MIKLAVŽ . Pobjedu je odnijela ekipa NK VERŽEJ Sijalka koja je bila sretnija i spretnija u raspucavanju kaznenih udaraca, pošto je finale nakon 15 minuta igre završilo 0:0. Turnir je završio sljedećim poretkom:
1. NK VERŽEJ Sijalka (SLO)
2. NŠ DOBROVCE/MIKLAVŽ (SLO)
3. NK SLOBODA ŠN - Varaždin
4. NŠ MEĐIMURJE-ČAKOVEC 1

Vrijedne nagrade obradovale su najbolje pojedince i u ovoj kategoriji:
Naj strijelac: DINO HORVAT NŠ MEĐIMURJE-ČAKOVEC 1
Naj igrač: PAJEK JURE NK VERŽEJ Sijalka (SLO)
Naj golman: FRAS NIK NŠ DOBROVCE/MIKLAVŽ (SLO)

U zabavnom dijelu programa, svojim su nas nastupom obradovale mlađe kadetkinje Mažoretkinja Nedelišće, kojima se zahvaljujemo na plesu i sudjelovanju u finalnom dijelu turnira. Na kraju, spomenimo sponzore ovog turnira koji su pomogli u realizaciji: poduzeću Tri Pro, Sportajmo i Tiskari Letis. Velika zahvala svim roditeljima koji su svojim zalaganjem i napornim radom sudjelovali u organizaciji i realizaciji.